Bez przyjaciół. Bez rodziny. Ten festiwal filmowy odbędzie się... na środku morza

Organizatorzy szukają kinomaniaków, którzy wybiorą się na bezludną wyspę.
Bez przyjaciół. Bez rodziny. Ten festiwal filmowy odbędzie się... na środku morza
fot. Youtube (https://youtu.be/TfCGKS9voqc)
15.01.2021
Zuzanna Niedzielska

Nikt nie spodziewał się, ile innowacyjnych rozwiązań przyniesie nam rok 2020. W związku ze społeczną izolacją, producenci robią co w ich mocy, aby ważne wydarzenia mogły odbywać się na nowych warunkach. Do tej pory festiwale filmowe przenosiły się na platformy internetowe, ale tym razem będzie zupełnie inaczej. 

Zobacz również: Urlop bez mężczyzn? Na Bałtyku powstała wyspa tylko dla kobiet!

Organizatorzy szwedzkiego festiwalu szukają ochotników, którzy będą chcieli spędzić tydzień na wyspie z kinowymi premierami, zupełnie odizolowani od świata.

Takiego rozwiązania w czasie pandemii jeszcze nie było!

Kino na środku Morza Północnego

Maleńka wyspa Hamneskär znajduje się na zachodnim wybrzeżu Szwecji, dokładnie na środku Morza Północnego. Organizatorzy szwedzkiego Festiwalu Filmowego Göteborg zamierzają utworzyć na niej zupełnie nowe kino, aby nie rezygnować z corocznego wydarzenia. Z pewnością uwagę przyciąga zlokalizowana na niej czerwona latarnia morska.

To wyzwanie dla poszukiwaczy prawdziwych przygód. Klimat przypomina nam nieco mroczny film Lighthouse z Robertem Pattinsonem w roli głównej.

Myślicie, że pomysłodawcy mogli się nim inspirować?

Göteborg Film Festival 2021 na bezludnej wyspie

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja ochotników-kinomaniaków, którzy poza dobrym kinem kochają również... samotność. Na zwycięzców czeka bowiem całkowita izolacja od świata zewnętrznego, jak na czasy pandemii przystało. 

Spot reklamowy przypomina, że uczestnicy eksperymentu spędzą 7 dni bez rodziny, przyjaciół oraz innych ludzi. Na miejscu nie skorzystają również z laptopa ani smartfona, niedozwolone jest nawet czytanie książek, aby widzowie nie rozpraszali się dodatkowymi bodźcami.

W zamian będą mogli delektować się przez cały tydzień aż 60 premierami filmowymi. Na wyspie będą mieli również zagwarantowany nocleg oraz wyżywienie.

Odważylibyście się na taką przygodę w 2021 roku? Zostały jeszcze dwa dni na zgłoszenie!

Zobacz również: 20 pozytywnych wiadomości w roku 2020. Wcale nie był taki zły!

Polecane wideo

Przerażająca WYSPA LALEK. Jedno z najbardziej mrocznych miejsc na świecie
Przerażająca WYSPA LALEK. Jedno z najbardziej mrocznych miejsc na świecie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie