Najbardziej szokujący dramat, jaki zobaczysz w tym roku na Netfliksie. Dosłownie rozerwie Cię od środka

Rozkłada na łopatki już po 30 minutach. To nie seans dla wrażliwców.
Najbardziej szokujący dramat, jaki zobaczysz w tym roku na Netfliksie. Dosłownie rozerwie Cię od środka
fot. Unsplash
08.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Szukasz kolejnych wrażeń z początkiem 2021 roku? Choć jesteśmy już wystarczająco obciążeni psychicznie sytuacją na świecie, niektórzy uwielbiają wciągać się w emocjonalnie historie na ekranie. Choćby dlatego, że pozwala im to oderwać się od szarej rzeczywistości. 

Zobacz również: 12 inspirujących filmów o silnych kobietach. Musisz je zobaczyć!

Ten dramat na Netfliksie rozłoży was na łopatki już po 30 minutach seansu, dlatego warto mentalnie się do niego przygotować. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa, lepiej nie oglądaj pierwszej sceny...

Cząstki kobiety: dramat już na Netfliksie

We wspomnianej produkcji Netfliksa zobaczymy zjawiskową Vanessę Kirby, która odegra główną postać Marthy, a towarzyszyć będzie jej filmowy mąż Sean, reprezentowany przez Shię LaBeoufa, który swoją drogą otrzymał ostatnio zarzuty o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej byłej partnerki, artystki FKA twigs, przez co został usunięty z oficjalnej listy nazwisk nominowanych do Oscara. Aktor nie pojawił się nawet w opisie filmu. 

Już pierwsza scena „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó dosłownie miażdży widzów, ponieważ jest to intymna sekwencja porodu głównej bohaterki w warunkach domowych. Jest on pełen emocji, fizycznego bólu, krzyków oraz niepewności.

Możliwe, że jeszcze nigdy nie oglądaliście tak dokładnie sfilmowanego momentu narodzin dziecka. Martha dosłownie rodzi w czasie rzeczywistym!

Nie możesz tego kontrolować. To jest piękne i wstrząsające jednocześnie, że nie masz kontroli nad narodzinami i śmiercią

- opowiadał o swoim debiucie reżyser w wywiadzie z The Upcoming.

Kornél Mundruczó chciał jak najwierniej oddać ten emocjonalny moment tak, aby widzowie poczuli, jakby przeżywali go razem z bohaterką. Być może to jedna z najlepszych kobiecych kreacji, jakie zobaczycie w swoim życiu.

Nic dziwnego, że tak mocna i trzymająca w napięciu produkcja otrzymała dwie nagrody w Wenecji dla najlepszego filmu i dla najlepszej aktorki. Teraz znajdziecie ją na Netfliksie.

Shia LaBeouf również odgrywa intrygującą, nieoczywistą postać. Nie chcąc dalej spoilerować dodamy, że w scenariuszu pojawi się wiele kłótni, skrajnych uczuć i traum, które mocno poczujemy we własnym brzuchu.

Nawet jeśli ta pozycja nie przypadnie nam do gustu, to nie sposób o niej zapomnieć.

Zobacz również: Czy film może zastąpić psychoterapeutę? Obejrzyj i przekonaj się, przed czym uciekasz w życiu

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.01.2021 20:32
Gniot ,wywyższający kobiety jakich wiele. Dobrze, ,że chociaż wzięli pod uwagę uczucia mężczyzny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2021 21:19
Oglądałam. Ciężki, życiowy, smutny. Bardzo dobry.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie