Anita Lipnicka nagrała protest song o Strajku Kobiet. W teledysku wsparły ją znane Polki

„Śpiewamy dziś jednym głosem. Głosem rozpaczy, rozczarowania i głosem nadziei”.
Anita Lipnicka nagrała protest song o Strajku Kobiet. W teledysku wsparły ją znane Polki
Fot. YouTube.com/Anita Lipnicka
03.12.2020

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał wielkie poruszenie nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Światowe media zwracały uwagę na fakt, że jeśli decyzja sędziów wejdzie w życie Polska będzie miała jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych na świecie.  

Zobacz również: Parlament Europejski o zakazie aborcji w Polsce. „Orzeczenie TK zagraża zdrowiu i życiu Polek”

Po ogłoszeniu wyroku TK setki tysięcy Polek i Polaków wyszły na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Głos w tej sprawie zabrały też liczne gwiazdy. Teraz do ich grona dołączyły piosenkarki Anita Lipnicka i Moriah Woods, które nagrały wyjątkowy protest song. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anita Lipnicka (@anita.lipnicka)

Anita Lipnicka i Moriah Woods: protest song o Strajku Kobiet 

Anita Lipnicka i amerykańska wokalistka Moriah Woods nagrały utwór zatytułowany Our Voice/Nasz głos”. Piosenka powstała pod wpływem wydarzeń ostatnich tygodni i demonstracji w ramach Strajku Kobiet.  

Są takie chwile, takie sytuacje, kiedy mowa przestaje być srebrem, a milczenie złotem. Krzyk nie leży w mojej naturze. Ale mogę zaśpiewać. I to czynię, wraz z Moriah, bratnią duszą, siostrą w piosence. Śpiewamy dziś jednym głosem. Głosem rozpaczy, rozczarowania, i głosem nadziei, że być może siła tego śpiewu zwycięży? I stanie się cud: góra posłucha ulicy? Nadszedł już czas, by zauważyć, że bez względu na to skąd przychodzimy, zmierzamy w tym samym kierunku - każdy z nas zwyczajnie chce mieć prawo, by decydować o tym jak żyje, jakie wyznaje wartości. Każdy z nas zasługuje, by mieć WYBÓR 

- mówiła Anita Lipnicka. 

Moriah Woods, która jest współautorką tekstu i autorką muzyki do utworu “Our Voice/Nasz głos” to amerykańska wokalistka, która od paru lat mieszka i pracuje w Polsce. 

Żyjąc w Polsce przez ostatnie 6 lat zyskałam jeden z największych darów mojego życia - możliwość zobaczenia siebie i świata z innej perspektywy. Zakochałam się w tym kraju i stał się on moim domem, niestety serce mi pęka gdy widzę ogrom niesprawiedliwości szalejącej dookoła. Jesteśmy godnymi ludźmi, którzy tak jak reszta świata zasługują żeby żyć zgodnie z własną prawdą, dokonywać własnych wyborów i żyć w pokoju, miłości i zrozumieniu. Anita i ja spotkałyśmy się razem jako siostry z różnych światów bez żadnych barier między nami, wiedząc, że naszym obowiązkiem jest nigdy nie odwracać głowy, gdy widzimy niesprawiedliwość i zrobić to, co robimy najlepiej - oswoić tę ciemność i jako autorki tekstów, przemienić ją w coś pięknego - promyk nadziei i siły na przyszłość. Nasze głosy wspólnie czynią nas silniejszymi niż w pojedynkę. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anita Lipnicka (@anita.lipnicka)

W teledysku do utworu “Our Voice/Nasz głos” pojawiło się ponad 50 kobiet, zarówno “zwykłych śmiertelniczek” jak i znanych Polek. Anitę i Moriah wsparły m.in. Karolina Gilon, Aleksandra Domańska, Barbara Kurdej-Szatan, Gabi Drzewiecka, Sonia Bohosiewicz, Joanna Horodyńska, Anna Dereszowska, Joanna Koroniewska czy Klaudia Halejcio. 

Co sądzicie o takim protest songu?  

Zobacz również: „Od facetów, dla facetów”. Znani mężczyźni radzą, jak wspierać kobiety

Polecane wideo

10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce
10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie