Na Netflixie powstanie serial o pandemii. To niespodzianka dla fanów od twórcy „Black Mirror”

W jedną z ról wcieli się Hugh Grant.
Na Netflixie powstanie serial o pandemii. To niespodzianka dla fanów od twórcy „Black Mirror”
fot. Youtube (https://youtu.be/BUrZy0aNuy0), Unsplash (Charles Deluvio)
02.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Praktycznie od roku świat, który znaliśmy do tej pory, zmienił się nie do poznania. Wizja końca świata, znana dotychczas wyłącznie z filmów science fiction, powoli zaczęła stawać się rzeczywistością.

Zobacz również: Brytyjski rząd chce ostrzeżenia dla widzów „The Crown”. Chodzi o kontrowersyjne treści

Jednym z ulubionych seriali widzów Netflixa od dawna jest mroczny i trzymający w napięciu, brytyjski serial fantastycznonaukowy „Black Mirror”, stworzony przez Charliego Brookera.

Każdy odcinek to osobna historia, opowiadająca o tragicznych i przerażających skutkach nowych technologii. Teraz nasze codzienne życie zaczęło być mocno zbliżone do niepokojących opowieści.

Serial o pandemii na Netflixie

Charlie Brooker uwielbia analizować otaczającą go rzeczywistość i głośno zastanawiać się "co by było, gdyby...". Inspiracją do stworzenia kultowego serialu Black Mirror były dla niego wyobrażenia o świecie rządzonym przez maszyny, w którym technologie oceniałaby naszą wartość.

Producent na początku maja wyjaśnił, że na razie robi sobie przerwę od kontynuowania kolejnego sezonu serialu, ponieważ wydawało mu się, że sytuacja na świecie jest na tyle niepokojąca, że widzowie raczej nie będą chcieli katować się dodatkowo mrocznymi historiami spod jego pióra.

Okazuje się jednak, że zjawisko pandemii idealnie wpasowało się w scenariusz kolejnej produkcji. Serial ma być niespodzianką dla fanów w tych trudnych czasach, choć twórcy nie potwierdzili jeszcze tego oficjalnie. Rąbka tajemnicy na ten temat uchylił sam aktor, który ma zagrać w niej jedną z ról, Hugh Grant.

Charlie Brooker stworzył mockument o 2020 roku. Gram w nim historyka, który udziela wywiadu na temat tych 12 miesięcy. W sumie jestem całkiem odrażającą postacią. Spodoba ci się moja peruka

- cytuje aktora portal noizz.pl.

Wszystko wskazuje na to, że Hugh Grant już szykuje się do rozpoczęcia współpracy nad kolejną produkcją Netflixa razem ze scenarzystą Black Mirror. Mockument to gatunek filmowy polegający na połączeniu formy klasycznego dokumentu z parodią. 

Jesteście ciekawi?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hugh Grant Fan (@hugh.grant.official)

QUIZ: Którą kobiecą postacią z „The Crown” jesteś?
Odkryj swoją wewnętrzną księżniczkę. SPRAWDŹ >

Zobacz również: Reżyserka „365 dni” zekranizuje kolejną powieść erotyczną. To amerykański bestseller

Polecane wideo

„Nie jestem wystarczająco piękna, aby grać w filmach”. Szokujące wyznanie gwiazdy Netflixa
„Nie jestem wystarczająco piękna, aby grać w filmach”. Szokujące wyznanie gwiazdy Netflixa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie