TOP 5 filmów na listopad na HBO GO. Co warto obejrzeć?

Jedno jest pewne: na pewno nie będziemy się nudzić w długie jesienne wieczory.
TOP 5 filmów na listopad na HBO GO. Co warto obejrzeć?
fot. Instagram @hbopolska
18.11.2020

Listopad to typowo jesienny miesiąc, gdy wiele osób chce zaszyć się w domu i spokojnie oglądać filmy, pić wino lub gorącą herbatę. Przedstawiamy pięć nowości filmowych na listopad, które warto zobaczyć.

„Małe kobietki” w zupełnie nowej wersji

W 1886 roku Louisa May Alcott wydała powieść obyczajową „Małe kobietki”, a po kilku latach ukazała się druga część – „Dobre żony”. W tamtym okresie książka stała się bardzo popularna, jednak po pewnym czasie została nieco zapomniana. Od lat 90. XX wieku producenci filmowi starali się odświeżyć powieść, nieraz z powodzeniem. W 2019 roku ukazała się najnowsza ekranizacja książek Alcott, zrealizowana przez Gretę Gerwig, reżyserkę nominowaną do Oscara. Tym razem klasyka amerykańskiej literatury jawi się w zupełnie nowym świetle, a w filmie zaakcentowany zostaje aspekt emancypacji kobiet. Wciąż jednak opowieść jest ta sama i pokazuje, jak ważne w życiu są miłość, rodzina, praca, a także dążenie do samorealizacji. „Małe kobietki” przedstawiają historię czterech sióstr: Jo, Beth, Amy oraz Meg. Każda z dziewcząt ma nieco inne zainteresowania i pasje, a także dąży do swoich marzeń. Akcja osadzona jest w okresie wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych, a film został zrealizowany w sposób wyjątkowy – widzowie cofają się w czasie i nieustannie posuwają do przodu wraz z głównymi bohaterkami.

„Bad Boys for Life”, czyli przebojowy film akcji

Kolejna propozycja to połączenie filmu akcji z komedią. Tego typu filmy online cieszą się sporym powodzeniem wśród wielu widzów. „Bad Boys for Life” to produkcja z 2020 roku, która przedstawia historię dwójki agentów. Mike Lowrey i i Marcus Burnett muszą zmierzyć się ze sporym wyzwaniem, ponieważ z więzienia wyszła właśnie baronowa narkotykowego kartelu, która pała żądzą zemsty.

„Naprzód” – komedia dla całej rodziny

Dwóch elfich braci, Janko i Bogdan, chcą sprawdzić, czy magia naprawdę istnieje. Z okazji 16. urodzin Janka rzeczywiście udaje im się wypowiedzieć zaklęcie i przywołują do życia ojca, który zmarł jakiś czas temu. Niestety rezultat jest połowiczny, i to w dosłownym znaczeniu. Bracia muszą w 24 godziny znaleźć drugą połowę swojego taty, ponieważ w przeciwnym wypadku całe ich działanie pójdzie na marne. „Naprzód” to doskonała komedia familijna, zrealizowana przez Dana Scarlona, znanego z produkcji „Uniwersytet Potworny” oraz „Iniemamocni 2”. Na uwagę zasługuje świetny polski dubbing.

„Lekcja miłości” – film dokumentalny

Kolejną propozycją, tym razem dla fanów kina dokumentalnego, jest produkcja „Lekcja miłości”. Film przedstawia historię Joli – żony porywczego męża i matki sześciorga dzieci, która przez całe swoje życie robiła to, czego oczekiwali od niej inni. Pewnego dnia kobieta odchodzi od męża i spotyka Wojtka. Właśnie teraz ma szansę na to, aby nauczyć się prawdziwej miłości.

„Shazam!”, czyli produkcja inspirowana komiksem

„Shazam!” to produkcja przeznaczona przede wszystkim dla nastolatków, z powodzeniem może go też obejrzeć cała rodzina. 40-letni Billy Batson zamienia się w dorosłego superbohatera i musi nauczyć się swojej mocy. Mężczyzna niedługo stanie oko w oko z siłami zła, które kontrolowane są przez doktora Sivana. Produkcja „Shazam!” ma świetny scenariusz, oparty na komiksach.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie