Festiwal Filmowy 5. Smaków po raz pierwszy online. Na jakie tytuły zwrócić uwagę?

Filmy Pięciu Smaków wreszcie będą mogli obejrzeć widzowie w całej Polsce.
Festiwal Filmowy 5. Smaków po raz pierwszy online. Na jakie tytuły zwrócić uwagę?
fot. Facebook / Filmweb
21.10.2020

To już 14. edycja wyjątkowego festiwalu filmowego, który co roku pozwala widzom poszerzać horyzonty, również te kulturowe. Jeśli nie wyobrażasz sobie festiwalu bez dzielenia emocji z innymi widzami na sali kinowej - zapraszamy przed duży ekran. Jeśli wolisz w tym roku ograniczyć przemieszczanie się, a wciąż uczestniczyć w wielkim azjatyckim święcie, proponujemy karnet online z dostępem do specjalnej festiwalowej oferty - przekonują organizatorzy.

Zobacz również: Październik na Netflix. Seriale z dreszczykiem idealne na Halloween i oscarowe filmy

Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków 

Filmowa podróż do Azji w tym roku odbędzie się w formie hybrydowej: w warszawskich kinach oraz na specjalnej platformie internetowej. Wszyscy widzowie, zarówno przed wielkim jak i przed małym ekranem, będą mogli liczyć na szeroki wachlarz propozycji i niezwykłych doświadczeń.

Przenosimy się w całości do internetu. Nie jestem wcale z tego powodu smutny, choć kocham chodzić do kina i kocham zapraszać tam Was. Jestem pełen entuzjazmu, dlatego że bardzo wierzę w internetową edycję festiwalu

- wyznaje Jakub Królikowski, dyrektor festiwalu.

Festiwal Pięciu Smaków: edycja 2020

Od 25 listopada do 2 grudnia na autorskiej platformie VOD pojawi się blisko 40 tytułów w 7 tematycznych sekcjach: Podróż do Azji, Kino ze smakiem, Azjatycki VR, Parasites, Hongkong dziś, Nowe kino Azji i Asian Cinerama. 

Jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Myślę, że podjęliśmy najrozsądniejszą decyzję. Podjęliśmy wyzwanie, jakie przynoszą te wyjątkowe czasy, mamy przygotowany dla Państwa świetny program i masę dodatkowych atrakcji. Będzie dobrze! Nie ogranicza nas już ilość miejsc na sali kinowej czy geografia

- cieszy się Jakub Królikowski, jak cytuje filmweb.pl.

Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

Nowe kino Azji to najbardziej ekscentryczne i ambitne produkcje od młodych i niezależnych twórców. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością psychologiczna opowieść Pod otwartym niebem, autorstwa Miwy Nishikawy. Pisarka i reżyserka jest uznawana za kontynuatorkę humanistycznych tradycji japońskiego kina.

Z kolei w Córkach Hajime Tsudy znajdziemy zupełnie inny obraz współczesnego Tokio. To gorzka historia ambitnych przyjaciółek, ubrana w zmysłowe i migotliwe kadry. Do tego Rom, czyli wizualna petarda prosto z Wietnamu. Historia slumsów zmontowana w teledysk zrobi niemałe wrażenie. Doświadczymy w nim zupełnie świeżego sposobu na opowiadanie o wykluczeniu i problemach społecznych.

Smakoszom estetycznych zdjęć, artystycznych zabiegów operatorskich i muzyki filmowej na pewno przypadnie do gustu indyjska produkcja Jallikattu, w której męski świat miesza się z żywiołem zwierzęcych instynktów.

Wybieracie się na festiwal w przestrzeni wirtualnej?

Zobacz również: 10 filmów, które nałogowo oglądają „jesieniary”. To obowiązkowe pozycje na wieczór!

Polecane wideo

Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez
Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie