#RIPJKRowling. Tak niegdysiejsi fani reagują na nową książkę autorki „Harry'ego Pottera”

Pisarka znów jest oskarżana o transfobię. Zdaniem interneutów jej kariera właśnie się skończyła.
#RIPJKRowling. Tak niegdysiejsi fani reagują na nową książkę autorki „Harry'ego Pottera”
Fot. Instagram.com (@jk_rowling_club)/Unsplash.com
16.09.2020

J.K. Rowling zasłynęła przede wszystkim jako autorka książek o Harrym Potterze, nastoletnim czarodzieju. Seria okazała się światowym fenomenem i na stałe zapisała się w historii literatury. Miliony czytelników na całym świecie pokochały historie, które wyszły spod pióra Rowling, m.in. za przesłanie dotyczące akceptacji i tolerancji oraz walkę z dyskryminacją.

Zobacz również: J.K. Rowling zaliczyła poważną wpadkę. Internauci zarzucają jej transfobię

Jednak w ciągu ostatnich paru miesięcy o J.K. Rowling znów zrobiło się głośno z całkowicie odwrotnych powodów. Pisarce, która w książkach o Harrym Potterze szeroko poruszała tematy akceptowania inności i zawsze opowiadała się po stronie równości zaczęto zarzucać transfobię i dyskryminację. Internauci dopatrują się transfobicznych motywów również w najnowszej powieści pisarki. W ramach jej bojkotowania w mediach społecznościowych rozpoczęli akcję #RIPJKRowling.

#RIPJKRowling. Pisarka oskarżona o transfobię

Nowe oskarżenia J.K. Rowling o transfobię pojawiły się w związku z premierą jej najnowszej książki, zatytułowanej “Troubled Blood”. Jest to trzecia część z cyklu powieści o detektywie Cormoranie Strike'u, który Rowling tworzy pod męskim pseudonimem Robert Galbraith. W brytyjskich mediach pojawiły się już pierwsze recenzje najnowszego dzieła Rowling. Dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że głównym bohaterem powieści jest seryjny morderca, który przebiera się za kobietę. Inni używają określenia “seryjny morderca transwestyta” albo “transpłciowy seryjny morderca”.

Zdaniem niegdysiejszych fanów twórczości J.K. Rowling to kolejny dowód na to, że autorka “Harry’ego Pottera” promuje transfobię. W związku z tym zaczęli bojkotować pisarkę na Twitterze, gdzie trenduje hashtag #RIPJKRowling, czyli “Spoczywaj w pokoju, J.K. Rowling”. Nie chodzi o życzenie śmierci pod adresem autorki, ale o przekonanie, że jej kariera właśnie umarła - a przynajmniej powinna.

Sama J.K. Rowling do tej pory nie skomentowała najnowszej afery, której bohaterką się stała. Po pierwszej fali zarzutów na temat transfobii pisarka w geście protestu oddała nagrodę za walkę o prawa człowieka, czyli Robert F. Kennedy Human Rights Award.

Co sądzicie o oskarżeniach pod adresem J.K. Rowling? Też jesteście zdania, że jej kariera pisarska właśnie dobiegła końca?

Zobacz również: Always usuwa symbol kobiety z opakowań podpasek. To gest w stronę osób transpłciowych

Polecane wideo

11 naturalnych dziewczyn, które pierwszy raz zobaczyły się w mocnym makijażu
11 naturalnych dziewczyn, które pierwszy raz zobaczyły się w mocnym makijażu - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 23:01
Norman Bates też przebierał się za kobietę. Czy to znaczy, że mistrz Hitchcock był transfobem? To wszystko idzie w złą stronę .
zobacz odpowiedzi (1)
CD (Ocena: 5) 16.09.2020 19:03
Pisze książkę o mordercy, który przebiera się za kobietę... I co w tym złego? Nie nazywa transeksualistów od debli czy czegoś takiego...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 18:45
Serio? Bo stworzyła postać mordercy, który przebiera się za kobietę? SERIO? Ja wysiadam...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.09.2020 14:59
Poziom zdebilenia zachodnich społeczeństw jest tak wysoki, że nawet wojna termojądrowa by nie pomogła... tylko szkoda, że nas czeka to samo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 14:07
Ja wiem, że homofobia i inne zjawiska są wielkim problemem w dzisiejszym świecie ale to już przesada. Okej może i nie zachowała się w ostatnim czasie najlepiej ale ludzie muszą zluzować. W kinematografii czy literaturze pojawiali się już wcześniej mężczyźni przebierający się za kobiety lub na odwrót. Dość popularny horror "naznaczony" w swojej jednej części ma mężczyznę który przebrany za kobietę mordował inne kobiety i jakoś tam bojkotu nie było. Ja jestem za tolerancją i nie zgodzę się na obrażanie nikogo za inność ale tu jakaś linia jest po powoli przekreaczana.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie