Niezapomniane pary filmowe - którą wspominasz najlepiej?

Kultowe postacie stworzone przez pary doskonałych aktorów. Oto 10 niezapomnianych duetów filmowych ostatnich lat.
Niezapomniane pary filmowe - którą wspominasz najlepiej?
04.11.2009

Damsko-męskie, męsko-męskie czy damsko-damskie, kino dostarczyło nam mnóstwo wspaniałych, filmowych duetów. Na ich sukces złożyły się, obok scenariusza, genialne umiejętności aktorów oraz mistrzowskie wykreowanie ekranowej postaci. Pamięć i uznanie widzów zyskali jednak przede wszystkim dzięki chemii, jaką potrafili wytworzyć między filmowymi bohaterami.

Vivian Ward, czyli Julia Roberts i Edward Lewis – Richard Gere w "Pretty Woman”. Choć ta para aktorów na planie filmowym spotkała się kilka razy, to jednak pokazane przez nich losy współczesnego kopciuszka pamiętamy najlepiej. Sympatyczna dziewczyna trudniąca się nierządem poznaje w pracy bogatego biznesmena, który wprowadza ją w świat wyższych sfer i jak to w bajce bywa… żyją razem długo i szczęśliwie.

Hannibal Lecter i Clarice Starling"Milczenie owiec”. Duet mrożący krew w żyłach. Niezwykle niebezpieczny, a zarazem bardzo inteligentny morderca, zauroczony młodą panią komisarz w zamian za jej wyznania z przeszłości pomaga w rozpracowaniu okrutnego zabójcy. Za ten trzymający w napięciu obraz Anthony Hopkins i Jode Foster zostali uhonorowani Oscarami dla najlepszego aktora i aktorki.

Leon „Zawodowiec” i Matylda. W tym filmie u boku doświadczonego Jeana Reno mistrzowsko zadebiutowała trzynastoletnia wówczas Natalie Portman. Wzruszająca historia przyjaźni płatnego zabójcy oraz żądnej zemsty dziewczynki wzbudziła tyle samo uznania, co i kontrowersji.

Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater  – "Titanic”. Boski Leonardo DiCaprio i charyzmatyczna Kate Winslett - to musiało się udać. Losy nieszczęśliwej arystokratki oraz biednego malarza łączy niedokończony rejs. Wielka miłość w obliczu wielkiej tragedii. I niezapomniana scena Jacka i Rose na dziobie statku.

Pan i Pani Smith, czyli Angelina Joli i Brad Pitt. Duet stworzyli nie tylko na planie, ale także w życiu, co odbiło się głośniejszym echem niż sam film. Uczciwie należy jednak przyznać, że jako małżeństwo płatnych zabójców. którzy otrzymali zlecenie na zabicie siebie nawzajem, poradzili sobie świetnie. Mamy tylko nadzieję, że swoje konflikty rozwiązują inaczej niż w filmie.

Thelma (Geena Davis) i Louise (Susan Sarandon) pokazały, jak wielka może być przyjaźń dwóch kobiet o zupełnie innych osobowościach. Znudzone dotychczasowym życiem zostawiły wszystko i wyruszyły na poszukiwanie wrażeń, których dostarczyły sobie aż nadto. Na zmianę wyciągały się z tarapatów, a ich dotychczasowe myślenie wywróciło się do góry nogami.

Maggie Fitzgerald i Frankie Dunn – „Za wszelka cenę”. Hilary Swank oraz Clint Eastwood tą poruszającą historią mistrza i uczennicy odcisnęli piętno na duszy niejednego widza. Razem z Maggie przeżywaliśmy jej wzloty i upadki (w tym ten najbardziej tragiczny) oraz próbowaliśmy postawić się w sytuacji Frankiego. Z prostej opowieści, twórcy wykrzesali tak nieprzewidywalną lekcję życia, że niełatwo o nich zapomnieć.

Frances "Baby" Houseman (Jennifer Grey) i Johnny Castle (Patrick Swayze) - "Dirty Dancing”. miłość, muzyka i taniec - czy może być coś piękniejszego? Wspaniała choreografia w wykonaniu głównych bohaterów na długo zapisała się w pamięci widzów. Dzięki temu filmowi wakacyjna miłość przybrała dla wielu nastolatek zupełnie inny wymiar.

Kargul i Pawlak - polskie kino także dostarczyło nam wielu wspaniałych filmowych duetów, a to właśnie jeden z tych najbardziej kultowych. Wacław Kowalski i Władysław Hańcza w trzech częściach niezapomnianej polskiej komedii tak doskonale, na zmianę kłócili się i godzili, że kochają ich wszystkie pokolenia.

A na koniec klasyk - Scarlett O'Hara (Vivien Leigh) i Rhett Butler (Clark Gable), czyli „Przeminęło z wiatrem”. Któż nie słyszał o tragicznej miłości rozkapryszonej wdowy - awanturnicy w czasach wojny secesyjnej? Te postacie stały się natchnieniem dla wielu późniejszych twórców. Ich historia jest nieśmiertelna. 

A wy, których bohaterów wspominacie najlepiej?

Blanka Maj

Zobacz także:

Różowa Paris Hilton – czy ten strój jest „hot”?

Tak słodko, że można zwymiotować…

RANKING: Najseksowniejsze małe biusty 

Piękne twarze, gorące nazwiska i najseksowniejsze małe biusty. Kto ma najładniejsze piersi w rozmiarze A?

 

 

Polecane wideo

Komentarze (359)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2010 21:48
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2010 07:56
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2009 18:06
Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater zawsze na koncu placze bardzo lubie to ogladac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2009 14:10
oczywiście Jack i Rose .. oglądalam ten film kilkanascie razy, ale on ma cos takiego w sobie, ze za kazdym razem kiedy go ogladam to płacze ;( .. ostatnio [27 i 29 listopada] lecial na polsacie. kocham Titanica i tyle !!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2009 17:05
Pan i Pani Smith i Dirty Dancing i wiele innych... ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie