Paris Jackson zagra Jezusa-lesbijkę. Powstała petycja o zablokowanie filmu

Internauci stwierdzili, że obraz jest wyjątkowo bluźnierczy.
Paris Jackson zagra Jezusa-lesbijkę. Powstała petycja o zablokowanie filmu
Fot. YouTube/MEAWW
03.07.2020

Filmy o tematyce religijnej nierzadko wywołują wiele kontrowersji. Zwłaszcza jeżeli postaci kultu religijnego nie są w nich przedstawiane w tradycyjny sposób, a treści takich produkcji znacznie różnią się od tego, co wierni czytają w Piśmie Świętym. Twórcy takich filmów często spotykają się z zarzutami o bluźnierstwo i świętokradztwo. 

Zobacz również: Jezus jako gej i Maryja paląca marihuanę. Prawie 2 mln widzów oburzonych kontrowersyjnym filmem

Jakiś czas temu takie zarzuty musieli odpierać twórcy filmu “Pierwsze kuszenie Chrystusa”. Jest to dzieło brazylijskich komików z grupy Porta dos Fundos. Artyści sportretowali Jezusa jako geja, a Maryję jako entuzjastkę marihuany. Film oburzył Brazylijczyków, którzy dzięki petycji ostatecznie doprowadzili do jego usunięcia z brazylijskiego oddziału Netflixa.  

Teraz w Internecie krąży podobna petycja, którą podpisało już ponad 285 tys. osób. Domagają się one wstrzymania prac nad filmem “Habit”, w którym jedną z ról gra córka Michaela Jacksona. Problem, zdaniem protestujących, polega na tym, że Paris Jackson wciela się w postać Jezusa przedstawionego jako... lesbijkę. 

Paris Jackson zagra Jezusa-lesbijkę. Petycja o zablokowanie filmu

Jak zapowiadają twórcy filmu “Habit”, produkcja ma opowiedzieć historię młodej imprezowiczki (Bella Thorne), która zostaje uwikłana w szemraną sprawę związaną z handlem narkotykami. Aby uniknąć kłopotów przebiera się za zakonnicę. Jednocześnie dziewczyna jest zafascynowana Jezusem, który (a może raczej która) objawia jej się kilkukrotnie w ciągu filmu. To właśnie postać Jezusa-kobiety, a właściwie Jezusa-lesbijki zbulwersowała dużą grupę internautów, którzy domagają się zablokowania filmu. W tym celu stworzyli specjalną petycję i umieścili ją w serwisie change.org. Oto jej treść: 

Wkrótce ma się pojawić nowy bluźnierczy film, przedstawiający Jezusa jako lesbijkę. W "Habit" występuje Paris Jackson, który gra rolę "Jezusa-lesbijki". Dystrybutorzy jeszcze nie wykupili do niego praw, dlatego prosimy o szerzenie świadomości i o otworzenie oczu na fobię wobec chrześcijan, która jest obecnie rozpowszechniana, ale jakimś sposobem akceptowana i chwalona przez społeczeństwo. 

Na chwilę obecną petycję podpisało już ponad 285 tys. osób, ale z każdą minutą ta liczba rośnie.  

Oprócz Paris Hilton i Belli Thorne w obsadzie filmu “Habit” mamy zobaczyć m.in. wokalistkę Alison Mosshart z zespołu The Kills, muzyka Gavina Rossdale’a oraz chińską wokalistkę Josie Ho.  

Co sądzicie o takiej fabule filmu “Habit”? Chcielibyście obejrzeć Paris Hilton w roli Jezusa-lesbijki? 

Zobacz również: Apel o usunięcie „365 dni” z Netflixa. „Promuje przemoc i kulturę gwałtu”

Polecane wideo

Michele Morrone będzie miał konkurencję. Zobacz, kto zagra w „Dziewczynach z Dubaju”!
Michele Morrone będzie miał konkurencję. Zobacz, kto zagra w „Dziewczynach z Dubaju”! - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 14:16
Kiedyś robiło się filmy teraz tworzy się żenadę byle szokowała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.07.2020 22:10
Ogólnie chciałabym żebyśmy byli konsekwetni. Jeśli regularnie wysmiewamy się z wiary i katolików to śmiejmy się też z czarnych i homoseksualistów. Czemu to zawsze działa w jedną stronę? Czemu jak ktoś protestuje przeciwko takim filmom to nie ma dystansu a jak ktoś powie ze czarny jest czarny to jest rasistą?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 03.07.2020 16:45
Spróbowaliby zrobić coś podobnego o Jahwe czy Mahomecie... ale nie. Bo do tego trzeba mieć jaja, którego autorom brak.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.07.2020 13:09
ludzie nie przesadzajcie, opowiesci religijne maja w sobie tyle prawdy co grecka mitologia, wiec czemu by nie zrobic filmu?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.07.2020 13:02
Coraz gorsze filmy wymyslaja. Moze powinni wymyslec film o mohamecie geju to zaraz wszestkie islamisty zacznom nam podpalac budynki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie