„Erotica 2022” to pierwszy polski film dla Netflixa. O czym opowie ta erotyczna dystopia?

Zobaczymy świat, w którym kobiety są produktami, a macierzyństwo obowiązkiem.
„Erotica 2022” to pierwszy polski film dla Netflixa. O czym opowie ta erotyczna dystopia?
Fot. Netflix
29.06.2020

„Erotica 2022” - taki tytuł będzie nosił pierwszy polski film wyprodukowany specjalnie dla Netflixa. Co więcej, będzie to projekt bardzo kobiecy. Pięć polskich reżyserek przeniesie na wielki ekran pięć historii pióra pięciu polskich pisarek. Ta wyjątkowa antologia będzie też świetnym pretekstem do tego, aby poruszyć temat praw kobiet i ich prześladowania we współczesnym świecie. Co już wiadomo na temat filmu „Erotica 2022”? 

Zobacz również: Apel o usunięcie „365 dni” z Netflixa. „Promuje przemoc i kulturę gwałtu”

Reżyserki, które staną za kamerą przy pracy nad filmem „Erotica 2022” to Olga Chajdas, Anna Jadowska, Kasia Adamik, Jagoda Szelc oraz Anna Kazejak. Przeniosą one na wielki ekran (i na platformę Netflixa) pięć opowieści polskich pisarekGai Grzegorzewskiej, Grażyny Plebanek, Joanny Bator, Ilony Witkowskiej i Olgi Tokarczuk. 

„Erotica 2022”: pierwszy polski film dla Netflixa

Jak zdradzają twórczynie, „Erotica 2022” ukaże rzeczywistość podobną do naszej, ale zdecydowanie bardziej surrealistyczną i opresyjną wobec kobiet. Podkreślają, że wszystkie wydarzenia ukazane w filmie równie dobrze mogłyby zdarzyć się także dziś i właśnie ten fakt najbardziej skłania do przemyśleń i refleksji. 

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy 

- czytamy w opisie projektu „Erotica 2022”. 

Wiadomo już, że film będzie składał się z pięciu odrębnych historii, ale wszystkie one będą ze sobą luźno powiązane, m.in. motywem tytułowej erotyki. Wiadomo też, kto wystąpi w tym projekcie. Na ekranie zobaczymy m.in. Małgorzatę Belę, Agnieszkę Żulewską, Agatę Buzek, Andrzeja Konopkę, Juliana Świeżewskiego, Monikę Pikułę, Sebastiana Stankiewicza, Ignacego Lissa, Sarę Celler Jezierską czy Sebastiana Pawlaka. 

„Erotica 2022” pojawi się na Netflixie prawdopodobnie jeszcze jesienią tego roku. Co sądzicie o tym intrygującym projekcie? Obejrzycie taką polską antologię? 

Zobacz również: „365 dni” robi furorę za granicą! Widzowie: „Grey” to przy tym film dla dzieci

Polecane wideo

10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów
10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 10:41
Czekam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2020 13:24
masakra jakas, teraz hitem staja sie wynaturzenia. Jestescie chorzy, a netflix schodzi na psy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2020 17:06
no nie wiem, te Polskie filmy ostatnio coraz gorze, niestety...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2020 14:08
Też o tym pomyślałam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2020 12:18
Podróbka podręcznej?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie