J.K. Rowling wydaje nową książkę. Będzie dostępna zupełnie za darmo!

Autorka „Harry'ego Pottera” zrobiła wielką niespodziankę wszystkim fanom.
J.K. Rowling wydaje nową książkę. Będzie dostępna zupełnie za darmo!
Fot. Instagram.com (@eyesmag/@theickabog)
27.05.2020

Ostatnio wszyscy miłośnicy “Harry’ego Pottera” dostali od Netflixa niemałą niespodziankę - jednego dnia na platformie pojawiło się wszystkie 8 filmów będących ekranizacjami powieści autorstwa J.K. RowlingTo zdecydowanie umili fanom “Harry’ego Pottera” przedłużający się czas domowej kwarantanny i izolacji społecznej. 

Zobacz również: Co za niespodzianka od Netflixa! Od dziś obejrzysz wszystkie filmy o Harrym Potterze

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów twórczości J.K. Rowling, która wykreowała magiczne uniwersum znane z “Harry’ego Pottera”. Brytyjska pisarka właśnie zapowiedziała wydanie zupełnie nowej powieści, w dodatku dostępnej całkowicie za darmo. Nowe dzieło J.K. Rowling nosi tytuł “The Ickabog”. O czym opowie i gdzie będzie można je przeczytać? 

J.K. Rowling publikuje darmową książkę w Internecie 

Na początku należy zaznaczyć, że “The Ickabog” nie ma nic wspólnego z książkami z cyku “Harry Potter”. Sama autorka wyraźnie podkreśliła to we wpisie zamieszczonym na stronie internetowej oraz na Twitterze: 

To nie jest “Harry Potter” i nie ma tutaj magii. To całkowicie inna historia. 

Jak wyjaśnia J.K. Rowling, pomysł na powieść “The Ickabog” zrodził się w jej głowie dawno temu. Autorka napisała nawet parę jej rozdziałów i czytała je swoim dzieciom przed snem. Jednak ostatecznie zdecydowała nie publikować książki i zamiast tego skupiła się na innych projektach. Tym samy “The Ickabog” trafiła na strych. I być może właśnie tam by pozostała, gdyby nie pandemia koronawirusa 

I wtedy nastąpił lockdown. Szczególnie ciężko przeżywają go dzieci, więc wyjęłam powieść “The Ickabog” ze strychu, przeczytałam ją po raz pierwszy od lat, poprawiłam niektóre części, a potem ponownie przeczytałam moim dzieciom. Powiedziały, abym przywróciła parę elementów, które im się podobały, kiedy były młodsze - i gotowe! 

- wyjaśniła J.K. Rowling na stronie internetowej dedykowanej swojej najnowszej powieści. “The Ickabog” jest już dostępna online – a przynajmniej jej pierwsze dwa rozdziały, zatytułowane “King Fred the Fearless” oraz “The Ickabog”. Autorka zapowiedziała, że będzie stopniowo publikować w Internecie kolejne części powieści na przestrzeni kolejnych 7 tygodni.  

Przeczytacie powieść “The Ickabog” autorstwa J.K. Rowling? 

Zobacz również: Będzie kolejna część sagi „Zmierzch”! Wiemy, o czym opowie „Midnight Sun”

Polecane wideo

Dziewczyny, które w ogóle się nie malują. Na ich twarzy nie zobaczysz nawet grama makijażu
Dziewczyny, które w ogóle się nie malują. Na ich twarzy nie zobaczysz nawet grama makijażu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie