Nie tylko kina samochodowe. Tysiące osób chcą bawić się na imprezach drive-in

Imprezy i koncerty w samochodach cieszą się coraz większą popularnością.
Nie tylko kina samochodowe. Tysiące osób chcą bawić się na imprezach drive-in
Fot. YouTube.com/Mads Langer
13.05.2020

Niedawno pisaliśmy o tym, że w związku z zamknięciem tradycyjnych kin, spowodowanym pandemią koronawirusa, olbrzymim zainteresowaniem cieszą się kina samochodowe, zwane też kinami drive-in. Za wspólnym oglądaniem filmów znad deski rozdzielczej własnego wozu opowiada się wielu miłośników kina, a miast, które postanawiają zorganizować takie wydarzenia ciągle przybywa. 

Zobacz również: Do kina jeszcze nie pójdziesz, ale możesz tam... pojechać. Kina samochodowe szturmują Polskę

Ale okazuje się, że samochód to świetne miejsce nie tylko do oglądania filmów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też inne inicjatywy typu drive-in. Wprawdzie wyjście na imprezę do klubu albo na koncert nie jest jeszcze możliwe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na nie... pojechać. W dobie pandemii wiele osób chce bawić się wspólnie na imprezach i koncertach samochodowych. 

Koncerty i imprezy samochodowe w dobie pandemii koronawirusa

Pierwszym koncertem drive-in w czasie pandemii koronawirusa był prawdopodobnie występ duńskiego artysty Madsa Langera, który w kwietniu 2020 roku zagrał na żywo w miejscowości Aarhus. Jego publiczność zgromadziła się na jednym z parkingów, a samochody zachowały między sobą wyznaczony dystans w ramach izolacji społecznej. Występ Langera został przekazany na dedykowaną częstotliwość, a uczestnicy dostroili swoje radia samochodowe, aby móc go słuchać. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mads Langer (@madslanger)

Również w kwietniu doszło do koncertu samochodowego w niemieckiej Kolonii. Występ zespołu Brings oglądali pasażerowie zgromadzeni w 250 pojazdachGrupa grała na żywo na scenie, a cały występ był jednocześnie transmitowany na wielkim ekranie. Fani zrezygnowali z tradycyjnych braw - zastąpiły je sygnały klaksonów.  

Koncerty i imprezy samochodowe w dobie pandemii koronawirusa

Fot. YouTube.com/Mads Langer

Co sądzicie o takich koncertach samochodowych? Jaki zespół chętnie obejrzelibyście znad deski rozdzielczej własnego wozu? 

Zobacz również: Filmy na... ścianie bloku. Berlińskie kino sąsiedzkie łączy setki mieszkańców

Polecane wideo

Gwiazdy w czasie transmisji na żywo. Wyglądają inaczej niż na Instagramie?
Gwiazdy w czasie transmisji na żywo. Wyglądają inaczej niż na Instagramie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie