Open’er Festival 2020 został odwołany! Co z biletami i zwrotem pieniędzy?

Wiemy też, kiedy impreza powróci.
Open’er Festival 2020 został odwołany! Co z biletami i zwrotem pieniędzy?
Fot. wikipedia.pl
29.04.2020

Open’er Festival to jedna z największych imprez muzycznych w naszym kraju. Co roku zjeżdżają na niego nie tylko tłumy Polaków, ale także gości z zagranicy, skuszonych atrakcyjnym line-upem, czyli listą największych światowych artystów, którzy występują w Gdyni.  

Zobacz również: Najczęściej słuchane piosenki ostatniej dekady. Ile z nich znasz?

Niestety w tym roku Open’er, tak jak inne imprezy masowe, stanął pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która wciąż rozprzestrzenia się po Polsce. Od wielu tygodni festiwalowicze, którzy już zakupili bilety na Open’era zastanawiali się, czy impreza rzeczywiście się odbędzie. Dziś dowiedzieliśmy się, że Open’er Festival 2020 został odwołany. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

Open'er Festival 2020 nie odbędzie się

Open’erowiczki, Open’erowicze! 

Z wielką przykrością i smutkiem informujemy, że ze względu na trwający globalny kryzys epidemiczny, w trosce o bezpieczeństwo uczestników jak i wszystkich pracujących na festiwalu, a także w obliczu decyzji administracyjnych władz, tegoroczna edycja Open’er Festival powered by Orange się nie odbędzie. Nowe daty festiwalu to: 30.06-03.07.2021

- czytamy w oficjalnym komunikacie udostępnionym na Facebooku oraz na Instagramie.

Głos w sprawie odwołania imprezy zajął też Mikołaj Ziółkowski, szef agencji Alter Art, czyli organizatora festiwalu. 

To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie… Mrok i smutek. Festiwale letnie to wszystko, czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia, to muzyka i sztuka przeżywana razem, to wolność i radość. To celebracja zarówno wspólnoty jak i indywidualizmu. Tę rundę wirus wygrał, ale spokojnie - nie z takimi problemami ludzkość już sobie radziła. Zaraz wracamy. I będzie to powrót spektakularny! Obiecuję, że już od dzisiaj, wraz z całym zespołem Alter Art, będziemy pracowali każdego dnia, aby Open’er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze silniejszy. Wykorzystamy ten czas dobrze. Będziemy z Wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do edycji 2021! Dobra wiadomość jest też taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów. Uważajcie na siebie i dbajcie o innych, wspierajcie tych, co na pierwszej linii i pomyślcie o tym, jaki Open’er 2021 będzie miał smak po 24 miesiącach rozłąki od poprzedniej edycji… kiedy z pozoru najprostsze rzeczy nabiorą zupełnie nowego wymiaru! Kosmos! Do zobaczenia w Gdyni od 30.06 do 03.07.2021!  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

Wiemy też, co z biletami, które zostały już zakupione. Organizatorzy apelują o ich zachowanie, ponieważ będą uprawniać do udziału w następnej edycji festiwalu w 2021 roku. 

Wszystkie bilety zakupione na Open’er 2020 pozwolą wam uczestniczyć w edycji 2021. Zachowując je, wspieracie cały muzyczny i festiwalowy świat, dziękujemy! (...) 

Ciężko nam sobie wyobrazić lato bez Open’era. Nie pamiętamy takiego. Ale już wybiegamy myślami i marzeniami w przyszłość. Już spotykamy się z Wami wszystkimi w Gdyni i znów czujemy tę energię, nieporównywalną z niczym innym. Do zobaczenia wkrótce!  

Wybieraliście się na Open’er Festival 2020? Jakiego koncertu będzie wam najbardziej żal? 

Zobacz również: 15 przebojów w formie emoji. Odgadniesz tytuły wszystkich piosenek?

Polecane wideo

Boski przystojniak z Netflixa: Ma 195 cm wzrostu, wysportowane ciało i milion followersów
Boski przystojniak z Netflixa: Ma 195 cm wzrostu, wysportowane ciało i milion followersów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2020 14:31
pierwszy raz w moim życiu :((( smutno
odpowiedz

Polecane dla Ciebie