Byli dziennikarze Trójki zakładają radio. Zebrali już ponad 400 tysięcy złotych

To nie będzie "stara" Trójka.
Byli dziennikarze Trójki zakładają radio. Zebrali już ponad 400 tysięcy złotych
fot. AKPA / Facebook (@FiszEmade)
20.04.2020

Była dyrektor radiowej Trójki, Magdalena Jethon, wspólnie z byłymi dziennikarzami stacji, ogłosiła w sieci zbiórkę na nowe, internetowe radio. Zespół ma świadomość, jakiego sprzętu potrzebuje i jest w trakcie poszukiwania lokalu. To wspaniały news dla słuchaczy Trójki Polskiego Radia, którzy od dawna protestują pod hasłem #kogoniesłychać.

Zobacz również: Johnny Depp założył Instagrama! Przekazuje ważną wiadomość o koronawirusie

Zostań mecenasem radia Nowy Świat

Stacja będzie nosiła nazwę Nowy Świat i ma pojawić się na niej m.in. Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk czy Kuba Badach.

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej - stając się współtwórcą i mecenasem Radia "Nowy Świat"!

- widnieje na stronie zbiórki.

Zobacz również: Maciej Musiałowski: Jaki jest gust filmowy gwiazdy hitu „Sala Samobójców. Hejter”?

Uważam, że jesteśmy w stanie zrobić równie dobre, ale inne radio. Moim zdaniem będzie ono odpowiadać słuchaczom, którzy kochali dawną Trójkę - wyznała Magdalena Jenoch w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Finansowy rekord

Celem zbiórki była kwota 250 tysięcy złotych. Autorzy nowej rozgłośni dali sobie miesiąc na sprawdzenie, czy uda się zebrać pełną sumę. Zaangażowanie słuchaczy sprawiło, że już po miesiącu była ona kilka razy większa. To absolutny rekord pod względem wyniku w historii jakiegokolwiek projektu medialnego na zasadzie crowdfundingu!

Suma jest dla nas bardzo budująca, ale nie cieszymy się zawczasu

- trzyma emocje na wodzy redaktor naczelna projektu.

W tej chwili na stronie zbiórki widnieje 432 980 złotych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju zostanie zakupiony odpowiedni sprzęt, znaleziony lokal, a już w czerwcu usłyszymy pierwsze audycje z udziałem dziennikarzy. Jesteście ciekawi?

Zobacz również: Z czerwonego dywanu do Internetu. Festiwale filmowe odbędą się… online

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

Polecane wideo

Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez
Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie