Teatr na kwarantannie. Kolejne teatry udostępniają darmowe spektakle online

Ze względu na epidemię widzowie nie mogą uczestniczyć w sztukach na żywo. Teatry przygotowały więc dla nich projekcje w sieci.
Teatr na kwarantannie. Kolejne teatry udostępniają darmowe spektakle online
fot. unsplash.com (Peter Lewicki)
13.04.2020

Prawdziwi wielbiciele teatru mogą przeżywać obecnie spory kryzys. Z powodu epidemii zostały zamknięte kina, teatry, siłownie i wszelkie instytucje kultury. Odwołano koncerty, wydarzenia kulturalne oraz imprezy masowe. Każdy z nas może uruchomić dowolny film na platformie streamingowej bądź w telewizji, nie wychodząc z domu, jednak przeżycie sztuki na żywo to coś zupełnie unikalnego. Teatry wyszły potrzebom widzów na przeciw i przygotowały repertuar w Sieci, który możemy obejrzeć zdalnie, w dodatku zupełnie za darmo.

Zobacz także: Polskie kino na Netflixie. #zostanwdomu

Kolejne teatry przygotowały ofertę w Sieci

Fani teatru nie muszą już dłużej pocieszać się czytaniem książek i oglądaniem seriali na kwarantannie. Znane teatry przygotowały dla nich coś wyjątkowego. Można obejrzeć spektakl teatralny w Sieci, nie wychodząc wcale z domu. Swoją ofertę ogłosił w Internecie Teatr Syrena czy Opolski Teatr Lalki i Aktora.

Nie możemy zaprosić naszych widzów do teatru, więc mamy nadzieję, że widzowie zaproszą nas do siebie - wyznają artyści, jak cytuje niezalezna.pl

Propozycja repertuarowa składa się z kilkunastu cykli z wykorzystaniem lalek, które każdy może wykonać własnoręcznie w domu. Oprócz tego, że sztuka bawi i inspiruje, została oparta o podstawy programowe w porozumieniu z pracownikami placówek edukacyjnych. OTLiA zatroszczył się również o panel artystyczny, literacki i edukacyjny, który można znaleźć na Facebooku czy YouTubie teatru.


W związku z czasowym zawieszeniem działalności repertuarowej Teatru i popierając akcję #zostańwdomu, dostarczamy kolejną produkcję teatralną wprost do Państwa domów - ogłosił z kolei Teatr Syrena.

Teatr online: gdzie oglądać?

Prawdziwą skarbnicą dla wielbicieli sztuki teatralnej będzie z pewnością serwis Ninateka. Znajduje się tam ponad 6 tysięcy filmów i spektakli w reżyserii największych polskich artystów, a także słuchowisk czy programów publicystycznych i to zupełnie za darmo. Oferta zadowoli również wymagających koneserów. My polecamy Śluby panieńskie w reżyserii Jana Englerta.

Zobacz także: Kultura bez wychodzenia z domu. Filmy, spektakle i spacery po muzeach zupełnie za darmo!

Kolejnym źródłem jest serwis Teatr Wielki VOD, który proponuje spektakle Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, a także Teatru Wielkiego w Poznaniu. Można tam obejrzeć największe klasyki opery jak Halka czy Straszny dwór Stanisława Moniuszki.

Teatr Telewizji to coś, co uwielbiamy. Sztuka realizowana w przestrzeni studyjnej, ale dająca poczucie, że znajdujemy się w teatrze. W tym serwisie obejrzymy Moralność Pani Dulskiej, Fryderyka czy sztukę Dołęga-Mostowicz. Kiedy Zamykam Oczy, w której wzięła udział Julia Wieniawa.

Zobacz także: W dobie społecznej izolacji wszyscy szukamy nowego hobby. Czego powinnaś spróbować?

Źródło: kultura.onet.pl, 4fun.tv

Polecane wideo

Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych
Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie