Polskie kino na Netflixie. #zostanwdomu

Przegląd najciekawszych polskich produkcji, które w czasie kwarantanny możecie obejrzeć na platformie.
Polskie kino na Netflixie. #zostanwdomu
Fot. Unsplash
26.03.2020

Zapraszamy na seanse polskich filmów na Netflixie! Można nadrobić zaległości, niektóre obejrzeć kolejny raz, przypomnieć sobie komediowe klasyki. Każdy powód jest dobry, by sięgnąć po polskie kino.

Zobacz także: Trzy szybkie przekąski na wieczór. Idealne do oglądania seriali!

POMIĘDZY SŁOWAMI

Nagrodzony m. in. na FPFF w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym film Urszuli Antoniak z doskonałymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry. Światowa premiera filmu odbyła się na MFF w San Sebastian.
Michael ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

CHRZEST

Nagrodzony Srebrnymi Lwami na FPFF w Gdyni film Marcina Wrony.
Żołnierz Janek wraca do domu i dziwi się przemianie dawnego kumpla, Michała, który sporządniał i się ożenił. Brutalna przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć. Scenariusz został oparty na kanwie prawdziwej historii chłopaka z polskiej prowincji, który po kryminalnym epizodzie w swoim rodzinnym miasteczku, trafia do Warszawy.

WYMYK

Nagroda na FPFF w Gdyni dla Grega Zglińskiego za najlepszy debiut reżyserski lub drugi film oraz za scenariusz. Nagroda specjalna Jury dla najlepszego aktora, dla Roberta Więckiewicza na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi - bojąc się o własną skórę reaguje zbyt późno i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata...

ERRATUM

Złote Lwy i nagroda dziennikarzy na FPFF w Gdyni dla Marka Lechkiego za najlepszy debiut. Nominacja do Paszportów POLITYKI. Doskonały popis aktorski Tomasza Kota i Ryszarda Kotysa.
Podczas podróży służbowej Michał wraca do życia, które zostawił za sobą. Krótka wizyta
w rodzinnych stronach zamienia się w długą odyseję w przeszłość.

WYGRANY

Oliver (Paweł Szajda), młody amerykański pianista polskiego pochodzenia, nie wytrzymując presji matki i wyrachowanego agenta, po rozstaniu z żoną przyjeżdża do Polski, gdzie zrywa europejskie tournee. Traci wszystko: miłość, uznanie i świetnie zapowiadającą się karierę, ma przy tym do spłacenia olbrzymi dług. W hotelowym barze spotyka Franka (Janusz Gajos), byłego profesora matematyki, namiętnego gracza i znawcę wyścigów konnych. Dzięki niemu pianista poznaje Kornelię (Marta Żmuda Trzebiatowska), piękną, nieco tajemniczą kobietę, która staje mu się coraz bliższa.

KI

Nagroda dla Romy Gąsiorowskiej za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na FPFF
w Gdyni. Polski Noble Filmowy dla Leszka Dawida w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na festiwalu OFF Camera.
Brawurowo zagrana przez Romę Gąsiorowską, historia współczesnej dziewczyny, barwnej, zachłannej na życie, nie poddającej się ograniczeniom i głośno mówiącej czego oczekuje od świata. Odważny debiut Leszka Dawida wciąga nas w szalony, barwny wir świata Ki. Pełna ironii, wnikliwa obserwacja życia współczesnej dziewczyny, opowiedziana z lekkością
i poczuciem humoru.

BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

Nominowany do Złotych Lwów FPFF w Gdyni dramat sądowy w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Słynny adwokat opowiada absolwentowi prawa historię procesu sprzed lat.
O zamordowanie dziennikarki w ósmym miesiącu ciąży, oskarżono jej kolegę z pracy, żonatego ojca dwojga dzieci, z którym związana była od roku. Mimo że mężczyzna nie przyznawał się do zbrodni i nie było żadnych dowodów jego winy, został skazany na 25 lat więzienia. Film analizuje mechanizmy osądzania i ferowania wyroków w sprawach
o charakterze poszlakowym, kiedy na postępowanie sędziego prokuratora i adwokata wpływ mają okoliczności nie związane ze sprawą.

ZŁOTO DEZERTERÓW

Nominowana do Złotych Lwów FPFF w Gdyni komedia sensacyjna Janusza Majewskiego. Weterani I wojny światowej otrzymują zadanie wykradzenia złota z nazistowskiego banku,
by wesprzeć ruch oporu walczący z okupantem.

TESTOSTERON

Ślub Kornela (Piotr Adamczyk), ornitologa, który dzięki telewizji zyskuje niespodziewaną popularność, z piosenkarką Alicją (Magdalena Boczarska), gwiazdą muzyki pop ma być jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich sezonu. Ekscentryczni goście i zbieg pechowych zdarzeń zmieniają go jednak w chaos.
Andrzej Saramonowicz napisał „Testosteron” jako sztukę teatralną dla warszawskiego Teatru Montownia. 5 lat po wielkim sukcesie spektaklu wraz z Tomaszem Koneckim wyreżyserował wersję kinową.

LEJDIS

Zwariowana komedia o czterech przyjaciółkach z czasów dzieciństwa, które spotykają się co roku, by porozmawiać i ponarzekać na związki z mężczyznami, którzy na nie w ogóle nie zasługują. W rolach głównych: Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Magdalena Różczka
i Izabela Kuna.

Zobacz także: Niespodzianka od Netflixa. Od dzisiaj obejrzysz tam film „W lesie dziś nie zaśnie nikt”!

 

Polecane wideo

Jak Martyna Kondratowicz z „Hotelu Paradise” wyglądała przed operacjami? ZDJĘCIA
Jak Martyna Kondratowicz z „Hotelu Paradise” wyglądała przed operacjami? ZDJĘCIA - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie