Powstał katolicki Netflix. Na Katoflixie zobaczymy filmy o Bogu i tematyce religijnej

Platforma streamingowa promuje się hasłem „oglądaj dzieła Boże”.
Powstał katolicki Netflix. Na Katoflixie zobaczymy filmy o Bogu i tematyce religijnej
Fot. katoflix.pl
10.03.2020

W ciągu ostatnich paru lat Netflix stał się najpopularniejszą platformą streamingową i zostawił konkurencję daleko w tyle. W dodatku stał się kulturowym fenomenem i zrewolucjonizował nasz styl życia jeśli chodzi o czas wolny. Oglądanie nowych produkcji na Netflixie, zwłaszcza w ramach tzw. binge watchingu to dla wielu osób główny sposób spędzania wolnych godzin po pracy i chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, czym jest “Netflix & chill”. 

Zobacz również: Wiosenne nowości na Netflixie. Co będziemy oglądać już w marcu?

Teraz jednak Netflix ma konkurencję w postaci nowego serwisu streamingowego. Co ciekawe, jest to propozycja dedykowana zwłaszcza dla osób, które uważają się za katolików. Właśnie wystartowała platforma Katoflix, czyli chrześcijańskie VOD. Z języka angielskiego VOD, czyli “video on demand” oznacza filmy na żądanie, jednak w kontekście Katolflixa skrót ten rozwija się jako “Vide Opera Dei”, czyli “oglądaj dzieła Boże” 

Katoflix to chrześcijańskie kino internetowe, które umożliwia legalny dostęp do dobrych produkcji filmowych w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Dostrzegając zainteresowanie filmami, które poruszają tematy wiary, sensu życia, historii życia świętych itp., postanowiliśmy stworzyć platformę umożliwiającą legalny dostęp do tego typu produkcji.  

Katoflix to przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga 

- czytamy na stronie katoflix.pl. 

Fot. katoflix.pl

Produkcje dostępne na Katoflixie zostały podzielone na 5 kategorii. Są to: 

  • filmy fabularne 
  • filmy dokumentalne 
  • wywiady 
  • seriale 
  • kategoria “nowa jakość życia” 

Jak czytamy, co tydzień w serwisie będzie pojawiać się aż 5 nowych tytułów. W odróżnienia od Netflixa za korzystanie z katolickiej platformy streamingowej nie będziemy płacić miesięcznego abonamentu. Użytkownicy płacą jednorazowo za każdy wybrany film, a cena jego “wypożyczenia” ma nie przekraczać 10 zł. Część produkcji ma być dostępna zupełnie za darmo. 

Będziecie oglądać filmy i seriale o tematyce chrześcijańskiej na Katoflixie? 

Zobacz również: Na Netflixie pojawi się kolejny polski serial! O czym opowie „Sexify”?

Polecane wideo

Po roli w „Emmie” o tym przystojniaku mówi cały świat. Kim jest Johnny Flynn?
Po roli w „Emmie” o tym przystojniaku mówi cały świat. Kim jest Johnny Flynn? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Maja (Ocena: 1) 20.03.2020 14:10
Ja rozumiem że każdy może by ćreligijny, ale to już za dużo. Po co to komu. Niech w youtuba wpisze wybrany film. Kiedy religia wejdzie za mocno...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie