Polska reżyserka nakręciła film dla jednego z największych domów mody! Wystąpiły w nim nasze rodzime gwiazdy

To wielkie wyróżnienie dla polskiej artystki.
Polska reżyserka nakręciła film dla jednego z największych domów mody! Wystąpiły w nim nasze rodzime gwiazdy
Fot. YouTube.com/Miu Miu
14.02.2020

Miu Miu to linia odzieżowa włoskiego domu mody Prada, założona w 1992 roku przez Miuccię Pradę, wnuczkę Mario Prady, założyciela kultowego domu mody. Marka od jakiegoś czasu prezentuje światu swoją nową kampanię reklamową, która nosi nazwę #MiuMiuWomensTales. W ramach projektu Miuccia Prada zaprasza do współpracy utalentowane kobiety-artystki z całego świata. Jedną z nich jest wielokrotnie nagradzana polska reżyserka. 

Zobacz również: Kinga Rusin bawiła się z Adele, Leonardo DiCaprio i Beyonce. Zagraniczne media zwariowały na punkcie jej oscarowej relacji

W ramach kampanii #MiuMiuWomensTales można oglądać krótki film reżyserki Małgorzaty Szumowskiej, twórczyni takich obrazów, jak “Body/Ciało”, “33 sceny z życia” czy “Twarz”. To już 19. instalacja w ramach tego wyjątkowego projektu mówiącego przede wszystkim o kobietach, ale kierowanego nie tylko do nich. Do tej pory filmy dla Miuccii Pracy wyreżyserowały m.in. Dakota Fanning czy Chloe Sevigny. Praca Małgorzaty Szumowskiej nosi tytuł “Nightwalk” i trwa niespełna 9 minut. Film jest już do obejrzenia na YouTubie. Zobaczcie go poniżej. 

O czym opowiada “Nightwalk”? Jak czytamy w opisie na Instagramie jest to historia dwojga młodych ludzi, nieznajomych, którzy próbują wyzwolić się z ról narzucanych im przez społeczeństwo. Nocny spacer to moment, w którym wreszcie mogą być sobą. W głównych rolach zagrali Raffey Cassidy, znana m.in. z filmów “Zabójstwo świętego jelenia” oraz “Królewna Śnieżka i Łowca” oraz Filip Rutkowski, przyjaciel Szumowskiej, który - jak powiedziała reżyserska w rozmowie z portalem Vogue.pl - “określa się jako genderqueer person” (osoba niebinarna).

Ponadto w filmie “Nightwalk zobaczymy takżeMaję  Ostaszewską, Magdalenę Walach oraz Marka Kasprzyka.  

Jak podoba wam się obraz Małgorzaty Szumowskiej dla marki Miu Miu? My gratulujemy tego wielkiego wyróżnienia! 

Zobacz również: Będzie drugi sklep Primarka w Polsce! Gdzie i kiedy otwarcie?

Polecane wideo

„Ideał z fast foodu”. Sprzedawała burgery, a dziś walczą o nią agencje modelek
„Ideał z fast foodu”. Sprzedawała burgery, a dziś walczą o nią agencje modelek - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie