Na tę nową funkcję użytkownicy Netflixa czekali od dawna. Zdecydowanie ułatwi oglądanie!

Będziecie z niej korzystać?
Na tę nową funkcję użytkownicy Netflixa czekali od dawna. Zdecydowanie ułatwi oglądanie!
Fot. Unsplash
07.02.2020

Chociaż filmowa i serialowa oferta Netflixa jest wyjątkowo bogata, każdemu z nas zdarza się, że nie ma pojęcia, co obejrzeć danego wieczoru. Zwłaszcza, jeśli właśnie po paru dniach lub tygodniach skończyliśmy oglądać serial, który wyjątkowo przypadł nam do gustu. Czujemy się nieco zagubieni i zdarza nam się tracić wyjątkowo dużo czasu na przeglądanie treści dostępnych na Netflixie, często tylko po to, aby ostatecznie nie obejrzeć zupełnie nic i z rezygnacją wyłączyć komputer. 

Zobacz również: Lutowe nowości na Netflix. Co oglądać w Walentynki z ukochanym?

Szukając nowych tytułów do oglądania wielu użytkownikom notorycznie zdarza się przytrzymać kursor myszki o ułamek sekundy zbyt długo na ikonce danej produkcji, i wtem, bez ostrzeżenia, Netflix zaczyna automatycznie wyświetlać jej zwiastun. Dla niektórych widzów jest to pomocne rozwiązanie, ale wydaje się, że dla większości jest to niezwykle irytująca funkcja. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść m.in. na Twittera. 

Nie znoszę funkcji autoplay na Netflixie. To tak, jakbyś zaglądał do sklepu, którym może jesteś zainteresowany, a sprzedawca biegnie do ciebie i krzyczy: “CZY MOGĘ W CZYMŚ POMÓC???”. 

Aktualna ulubiona gra na konsoli: nawigowanie na Netflixie bez odpalania autoplaya. 

Po tysiącach tego typu skarg Netflix postanowił wreszcie pochylić się nad apelami użytkowników, którzy domagali się wyłączenia denerwującej ich funkcji.  

Dla niektórych użytkowników ta funkcja jest przydatna. Dla innych – niespecjalnie. Wyraźnie wysłuchaliśmy wszystkich głosów. Od teraz widzowie mogą sami decydować o tym, czy będą oglądać automatyczne podglądy na Netflixie czy też nie 

- poinformowali przedstawiciele serwisu streamingowego na Twitterze. Jednocześnie zamieścili też instrukcję krok po kroku jak tego dokonać. 

Gdy przeglądasz katalog serwisu Netflix, dzięki funkcji automatycznego odtwarzania mogą automatycznie włączać się zwiastuny (podglądy) filmów, seriali i programów. Aby włączyć lub wyłączyć automatyczne odtwarzanie: 

  • Zaloguj się w serwisie Netflix w przeglądarce internetowej. 
  • Z menu wybierz opcję Zarządzaj profilami. 
  • Wybierz profil, który chcesz zaktualizować. 
  • Zaznacz lub odznacz opcję Automatycznie odtwarzaj podglądy podczas wyszukiwania. 

Przedstawiciele Netflixa zaznaczyli, że nowe ustawienia mogą zadziałać z opóźnieniem. Aby przyspieszyć ten proces, należy przełączyć się na inny profil, a potem wrócić na profil, w którym dokonano zmiany ustawienia.  

Ale to nie wszystko. Użytkownicy mogą też wyłączyć funkcję automatycznego wyświetlania kolejnych odcinków podczas oglądania seriali. 

Będziecie korzystać z nowych udogodnien oferowanych przez Netflix? 

Zobacz również: Powstały lody o smaku Netflixa! Jak smakują i gdzie można je kupić?

16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie?
16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie