5 książek, które warto przeczytać w 2020 roku

Uczą, bawią i wzruszają.
5 książek, które warto przeczytać w 2020 roku
fot. unsplash
28.01.2020

Nowy rok kalendarzowy dostarczy nam wiele premier w dziedzinie literatury. Na szczęście miłośnicy czytania będą mieli z czego wybierać, bo już pod koniec zeszłego roku zapowiedziano wiele ciekawych premier. Oto tytuły, które wywarły na nas największe wrażenie, a niektóre z nich już pojawiły się na półkach.

Zobacz też: Lutowe nowości na Netflix. Co oglądać w Walentynki z ukochanym?

5 książek, które warto przeczytać w 2020 roku

fot. unsplash

„Żyję. Moja tragedia na Nanga Parbat”, Elisabeth Revol

Dwa lata temu cała Polska żyła tragicznymi wydarzeniami na Nanga Parbat, gdzie Tomasz Mackiewicz poniósł śmierć schodząc z tego niezwykle trudnego szczytu. Jego koleżance Elisabeth, która razem z nim zdobywała szczyt na szczęście udało się przeżyć i właśnie, dlatego powstała ta książka. Jak tłumaczy autorka jest ona zapisem emocji i uczuć, które towarzyszyły jej podczas tych wydarzeń. Traktuje ją jako pamiętnik, który pozwoli jej rozliczyć się z trudną przeszłością.

 „Dzieci Hitlera: Jak żyć z piętnem ojca nazisty?”, Gerald Posner

Szokująca opowieść o największych zbrodniarzach z czasów drugiej wojny światowej oraz ich relacjach z najbliższymi. Jakim ojcem był Hitler czy Hans Frank? Jak postrzegały ich własne dzieci? Ta książka to spis rozmów z rodzinami i współpracownikami największych zbrodniarzy, które dostarczają wiele emocji i zmuszają do refleksji. 

„O krok za daleko”, Harlan Coben

Nowa powieść jednego z popularniejszych autorów kryminałów to kolejne mrożące krew w żyłach wydarzenia, nieoczekiwane zwroty akcji, zawrotne tempo, a także genialnie zbudowana intryga. Głównym bohaterem powieści jest ojciec, który szuka zaginionej córki, lecz wydarzenia komplikują się bardziej niż mógł to sobie wyobrazić. Dreszczyk emocji gwarantowany!

„Podróż Cilki”,  Heather Morris

To kontynuacja losów jednej bohaterki z bestsellerowej powieści "Tatuażysta z Auschwitz". Po wyzwoleniu obozu dziewiętnastoletnia Cilka Klein trafia do sowieckiego łagru w głębi Syberii, gdzie ma spędzić kolejnych piętnaście lat swojego życia. “Podróż Cilki” to opowieść o kobiecie, którą Lale, tatuażysta z Auschwitz, uważał za najdzielniejszą dziewczynę na świecie. Ile będzie musiała jeszcze znieść, aby przetrwać okrutny los?

„Zaczekaj na miłość”, Ilona Gołębiewska

Kolejna powieść autorki bestsellerowego „Pozwól mi kochać”! Opowiada o losach młodej modelki, przed którą świat stał otworem. Autorka subtelnie pokazuje, jak drobne decyzje mogą wywołać lawinę negatywnych zdarzeń, jak łatwo pogubić się w relacjach z innymi i dlaczego czasami warto zacząć wszystko od nowa. Piękna i poruszająca historia pełna emocji i tajemniczości.

Zobacz też: 8 filmów nominowanych do Oscara 2020, które obejrzysz na Netflixie

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.01.2020 23:33
Poza ostatnim romansidłem samo non-fiction. A gdzie jest beletrystyka?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2020 08:42
Polecam z całego serca "Gdzie śpiewają raki". Magiczna!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie