„Gra o tron” miała zakończyć się zupełnie inaczej! Ten plan był naprawdę epicki

To byłaby prawdziwa rewolucja w świecie seriali.
„Gra o tron” miała zakończyć się zupełnie inaczej! Ten plan był naprawdę epicki
Fot. HBO
23.01.2020

19 maja 2019 roku dla milionów ludzi na całym świecie zakończyła się pewna epoka. Właśnie tego dnia, po 8 sezonach i 73 odcinkach wyemitowano finał serialu “Gra o tron”, jednego z najpopularniejszych, a wręcz już kultowych seriali wszech czasów. Widzowie w napięciu czekali na to, jak zakończy się historia walki o władzę w krainie Westeros, ale czekało ich gorzkie rozczarowanie. Miliony fanów z całego świata podpisało petycję, w której domagali się ponownego nakręcenia nie tylko ostatniego odcinka “Gry o tron”, ale też całej finałowej serii. 

Zobacz również: Bloger napisał swoje własne zakończenie „Gry o tron”. Fani: „Na taki finał zasługiwaliśmy!”

Teraz okazuje się, że “Gra o tron” rzeczywiście mogła zakończyć się zupełnie inaczej – i to w naprawdę epicki, a także rewolucyjny sposób. George R.R. Martin, czyli autor powieści, na podstawie których stacja HBO wyprodukowała kultowy serial, zdradził to w rozmowie z niemieckim magazynem “Welt”. Martin wyjawił, że pierwotnie cała historia miała znaleźć swój finał nie w jednym, nie w dwóch, ale aż w trzech pełnometrażowych filmach, które miały być pokazywane w kinach. Miały one pojawić się zamiast 8. sezonu serialu. Pisarz zdradził, że rozmawiał na ten temat 4 lata temu z twórcami serialu, czyli Davidem Benioffem i D.B. Weissem, jednak stacja HBO odrzuciła ten pomysł.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

Nie miałem nic do powiedzenia na ten temat, bo HBO ma prawa do ekranizacji “Gry o tron”. David Benioff i Dan Weiss (...) w rzeczywistości chcieli, aby saga zakończyła się po 7. sezonie w postaci trzech dużych filmów. “Gra o tron” miała zakończyć się w kinach. Cztery czy pięć lat temu poważnie rozmawialiśmy na ten temat 

- mówił George R.R. Martin. Dlaczego więc, mimo chęci wszystkich twórców, ten epicki pomysł nie doszedł do skutku? 

Stacja HBO nie zaangażowała się w ten pomysł. Osoby decyzyjne w tej kwestii powiedziały: “Produkujemy serial telewizyjny, nie jesteśmy w przemyśle filmowym”.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JonerysUK 🇬🇧 (@jonerys.targaryen) on

Wszystko więc mogło potoczyć się zupełnie inaczej! Chcielibyście zobaczyć zakończenie “Gry o tron” w trzyczęściowym, pełnometrażowym filmie na wielkim ekranie? 

Zobacz również: Te sceny zostały wycięte z finałowego sezonu „Gry o tron”. Wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej!

Polecane wideo

Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę?
Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Wiola (Ocena: 1) 23.01.2020 17:17
19 maja...nie kwietnia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie