„Wiedźmin” pobił kolejny rekord na Netflixie. Z tego powodu zapisze się w historii!

Na punkcie tej produkcji zwariował dosłownie cały świat.
„Wiedźmin” pobił kolejny rekord na Netflixie. Z tego powodu zapisze się w historii!
Fot. Netflix
22.01.2020

“Wiedźmin”, czyli serialowa ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego pojawił się na Netflixie 20 grudnia 2019 roku i od razu wywołał olbrzymie poruszenie. Wielu fanów było zdania, że produkcja jest wręcz genialna, ale pojawiło się również mnóstwo głosów krytycznych i nieprzychylnych recenzji. Jak więc ocenić “Wiedźmina”? Wydaje się, że trzeba po prostu obejrzeć go... samemu. 

Zobacz również: Jedni go pokochali, inni wyłączyli po 5 minutach. Jak świat zareagował na premierę „Wiedźmina”?

Nie da się jednak zaprzeczyć, że od momentu premiery na Netflixie “Wiedźmin” i wszystko, co z nim związane bije coraz to nowsze rekordyChociaż pierwsze opowiadanie o Geralcie z Rivii ujrzało światło dzienne ponad 30 lat temu, bo w roku 1986, dzięki olbrzymiej popularności produkcji z Henrym Cavillem w roli głównej książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów Amazona i magazynu “New York Times”. Amerykański wydawca polskiego pisarza, czyli Orbit Books, zamówił już dodruk w nakładzie pół miliona (!) egzemplarzy. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Geralt Of Rivia (@geralltofrivia) on

Teraz “Wiedźmin” pobił kolejny rekord. Pierwszy sezon serialu, składający się z 8 odcinków, ma największą oglądalność wśród wszystkich pierwszych serii produkcji Netflixa w historii. W pierwszych 4 tygodniach od premiery serial obejrzano w 76 milionach gospodarstw domowych. 

I trudno się dziwić. Z entuzjastycznych reakcji widzów wynika, że wielu z nich już w dniu premiery serialu zasiedli przed ekranami komputerów i obejrzało “Wiedźmina” odcinek po odcinku. Warto dodać, że produkcja zaledwie w parę dni osiągnęła rekordową ocenę w serwisie IMDb, a piosenka “Grosza daj Wiedźminowi” (“Toss a Coin to Your Witcher”) z miejsca stała się hitem i została nagrana w ponad 12 różnych językach. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CC&Co Hair And Beauty Bar (@ccandcohairbar) on

Wy też przyczyniliście się do tego rekordu ustanowionego przez “Wiedźmina”? 

Zobacz również: Nie możesz połapać się w chronologii w „Wiedźminie”? Mamy dla Ciebie bardzo przydatną ściągawkę

Polecane wideo

Rajstopy jak tatuaże na nogach. Inspiracja przyszła... prosto z więzienia
Rajstopy jak tatuaże na nogach. Inspiracja przyszła... prosto z więzienia - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie