Dobra i zła wiadomość dla fanów „Gry o tron”. Niespodziewane doniesienia w związku z prequelami kultowego serialu

Chyba nikt nie spodziewał się takiego zwrotu akcji.
Dobra i zła wiadomość dla fanów „Gry o tron”. Niespodziewane doniesienia w związku z prequelami kultowego serialu
Fot. HBO
30.10.2019

Gdy “Gra o tron” zaczęła nieubłaganie dobiegać końca, fani na całym świecie nie mogli pogodzić się z perspektywą rychłego pożegnania ze swoim ulubionym serialem. Na szczęście dla nich producenci produkcji szybko zrozumieli, że świat stworzony przez George’a R.R. Martina skrywa w sobie jeszcze wiele innych historii, które warto przenieść na ekran i zapowiedzieli, że widzowie mogą się spodziewać kolejnych seriali nawiązujących do “Gry o tron”. 

Zobacz również: Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego prequela "Gry o tron". O czym opowie "Bloodmoon"?

Już parę miesięcy temu przedstawiciele HBO zapowiadali serial, który miał opowiadać historię Dzieci Lasu, rdzennych mieszkańców Westeros. Wydarzenia ukazane w tej produkcji dzieją się 5 tys. lat przed akcją z “Gry o tron”, a w jednej z głównych ról miała wystąpić sama Naomi Watts. Serial miał już swój tytuł roboczy “Bloodmoon, nakręcono też odcinek pilotażowy, ale HBO właśnie ogłosiło, że rezygnuje z pracy nad tym prequelem “Gry o tron”. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Game of Thrones (@gameofthrones._.page) on

Dla wielu fanów, którzy czekali na tę produkcję to zdecydowanie zła wiadomość. Ale na pocieszenie mamy też bardzo dobre wieści dotyczące innego spin-offu “Gry o tron”. Przedstawiciele HBO już wcześniej zapowiadali, że chcieliby zgłębić historię Targaryenów, jednego z najważniejszych rodów z krainy Westeros. To właśnie z tej rodziny wywodzi się jedna z głównych bohaterek “Gry o tron”, czyli Daenerys, grana przez Emilię Clark. HBO właśnie dało tej produkcji zielone światło. Poznaliśmy nawet tytuł tego serialu, a brzmi on “House of the Dragon”, czyli w wolnym tłumaczeniu “Dom Smoka” lub “Ród Smoka”. HBO zamówiło 10 odcinków tej produkcji. 

Zobacz również: Powstanie kolejny prequel „Gry o tron”. Opowie o dynastii Targaryenów

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Daenerys Targaryen (@daenerysstormbornx) on

Prequel “Gry o tron” opowie o wojnie domowej między członkami tego rodu, określanej przez Martina mianem “Tańca Smoków” (smok to symbol Targaryenów). Jest to konflikt pomiędzy Rhaenyrą i Aegonem Targaryen, którzy toczyli ze sobą walkę o panowanie nad Siedmioma Królestwami. “Taniec Smoków” miał miejsce na ok. 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w “Grze o tron”. Akcja serialu zostanie oparta o treść ostatniej powieści opublikowanej przez George’a R.R. Martina, zatytułowanej “Ogień i krew”, która opowiada historię Targaryenów. 

Będziecie oglądać ten serial? 

Zobacz również: Te sceny zostały wycięte z finałowego sezonu „Gry o tron”. Wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej!

Polecane wideo

Kolejny przystojniak z Netflixa. Na taki ideał można patrzeć godzinami! (ZDJĘCIA)
Kolejny przystojniak z Netflixa. Na taki ideał można patrzeć godzinami! (ZDJĘCIA) - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie