Złe wieści dla użytkowników Netflixa. Serwis szykuje poważne zmiany

Dostęp do serwisu może zostać bardzo ograniczony.
Złe wieści dla użytkowników Netflixa. Serwis szykuje poważne zmiany
Fot. Unsplash
25.10.2019

W ciągu ostatnich kilku lat Netflix stał się jedną z najpopularniejszych platform streamingowych do oglądania filmów i seriali. Ze względu na bogatą i ciągle poszerzającą się ofertę mnóstwo użytkowników zdecydowało się na założenie własnego, indywidualnego konta na Netflixie, albo wykupują pakiet, który pozwala na jednoczesne oglądanie treści na kilku różnych urządzeniach. 

Zobacz również: Listopadowy Netflix & chill - nowości do oglądania, gdy za oknem szaro i zimno

Jednak nie brakuje także osób, które nie chcą płacić za korzystanie z Netflixa, albo chcą płacić za taką możliwość jak najmniej. W tym celu zakładają jedno konto, ale dzielą się hasłem do niego z wieloma innymi osobami i rozkładają między siebie comiesięczne koszty korzystania z platformy. Ostatnio kierownictwo Netflixa podsumowało trzeci kwartał bieżącego roku i zauważyło spory spadek zainteresowania ze strony nowych użytkowników. Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę tego stanu rzeczy podaje się właśnie wzajemne udostępnianie sobie haseł do jednego konta. Aby z tym walczyć, serwis streamingowy planuje zmiany, tak aby dzielenie się dostępem do jednego konta nie było dłużej możliwe. 

Fot. iStock

Aktualnie zgodnie z regulaminem Netflixa z jednego konta mogą korzystać członkowie tylko jednego gospodarstwa domowego, ale platforma już pracuje nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Na czym mają one polegać? 

Jedna z opcji to zwiększenie płatności do pełnego pakietu oferowanego przez Netflix, jednak wiąże się ona z ryzykiem odejścia użytkowników w związku ze wzrostem comiesięcznych wydatków. Inną możliwością o której piszą zagraniczne media jest sprawdzanie adresów IPJednak w tym przypadku pojawia się problem w momencie, gdy użytkownicy Netflixa chcą mieć dostęp do wykupionych treści np. na wakacjach. Eksperci rozważają jeszcze jeden scenariusz, według którego Netflix ma nadzorować każde konto założone w serwisieZakłada on przede wszystkim weryfikowanie, czy w tym samym momencie na jedno konto nie próbuje zalogować się więcej osób. Wówczas najlepszym sposobem mogłaby się okazać weryfikacja dwuetapowa, wymagająca odpowiedniego potwierdzenia przed każdorazowym zalogowaniem się. 

Póki co wszystkie powyższe opcje to tylko spekulacje. Wciąż czekamy na oficjalne stanowisko Netflixa w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce proceder dzielenia się dostępem do jednego konta przejdzie do historii. 

Zobacz również: Listopadowy Netflix & chill - nowości do oglądania, gdy za oknem szaro i zimno

Waga to tylko liczba. Zobacz, ile ważą szczupłe dziewczyny
Waga to tylko liczba. Zobacz, ile ważą szczupłe dziewczyny - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.10.2019 18:10
to pokasujemy konta
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2019 12:59
to fakt że się ludzie hasłami wymieniali
odpowiedz

Polecane dla Ciebie