Powstanie kolejny prequel „Gry o tron”. Opowie o dynastii Targaryenów

Czy w związku z tym na ekranie ponownie zobaczymy Daenerys?
Powstanie kolejny prequel „Gry o tron”. Opowie o dynastii Targaryenów
Fot. HBO
13.09.2019

“Gra o tron” przejdzie do historii jako jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Widzowie śledzili losy czterech zwaśnionych rodów z krainy Westeros aż przez 8 lat, 8 sezonów i 73 odcinki. W końcu w maju 2019 roku przyszło im pożegnać się z ich ulubionym serialem, ale wielu z nich było rozczarowanych, by nie powiedzieć wściekłych z powodu sposobu, w jaki scenarzyści postanowili zakończyć tę historię. 

Zobacz również: Ponad ćwierć miliona fanów „Gry o tron" domaga się całkowitego remake’u 8. sezonu!
HBO, czyli stacja, która odpowiadała za produkcję “Gry o tron” jeszcze przed oficjalnym zakończeniem serialu zapowiadała, że planuje kilka sequeli na podstawie powieści autorstwa George’a R.R. Martina. Jedną z nich będzie Bloodmoon”. Akcja nowego serialu osadzonego w uniwersum wykreowanym przez Martina będzie toczyć się ponad 5 tys. lat przed wydarzeniami ukazanymi w “Grze o tron”. Bloodmoon” opowie historię Dzieci Lasu, rdzennych mieszkańców Westeros. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Game of Thrones (@gameofthrones._.page) on

Zobacz również: Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego prequela "Gry o tron". O czym opowie "Bloodmoon"?

Teraz dowiedzieliśmy się, że HBO zamówiło kolejny prequel do “Gry o tron”. Serial opowie historię rodu Targaryenów, doskonale znanego fanom oryginalnej produkcji. To właśnie z tej dynastii wywodzi się m.in. Daenerys Targaryen, jedna z głównych bohaterek “Gry o tron”. Prequel opowie o wojnie domowej między członkami tego rodu, określanej przez Martina mianem “Tańca Smoków” (smok to symbol Targaryenów). Jest to konflikt pomiędzy Rhaenyrą i Aegonem Targaryen, którzy toczyli ze sobą walkę o panowanie nad Siedmioma Królestwami“Taniec Smoków” miał miejsce na ok. 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w “Grze o tron”. Akcja serialu zostanie oparta o treść ostatniej powieści opublikowanej przez George’a R.R. Martina, zatytułowanej “Ogień i krew”, która opowiada historię Targaryenów. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Daenerys Targaryen (@daenerysstormbornx) on

Póki co nie wiadomo, pod jakim tytułem ukaże się kolejny serial produkcji HBOCzy możemy się spodziewać, że w prequelu “Gry o tron” zobaczymy Emilię Clark, która przez 8 lat wcielała się w rolę Daenerys Targaryen? To też pozostaje tajemnicą, ponieważ HBO odmówiło na prośbę o komentarz. 

Będziecie oglądać prequel “Gry o tron”? 

Zobacz również: Bloger napisał swoje własne zakończenie „Gry o tron”. Fani: „Na taki finał zasługiwaliśmy!”

Polecane wideo

Ta influencerka jest tak piękna, że fani tatuują sobie na ciele jej twarz
Ta influencerka jest tak piękna, że fani tatuują sobie na ciele jej twarz - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie