Finał konkursu Mocne Strony Kobiety już za nami - kto został Cosmo Girl 2019?

Zobacz, co działo się podczas tego wyjątkowego wydarzenia.
Finał konkursu Mocne Strony Kobiety już za nami - kto został Cosmo Girl 2019?
Fot. materiały prasowe
10.07.2019

Mocne Strony Kobiety to wyjątkowa akcja prowadzona co roku przez magazyn Cosmopolitan, jedno z najpopularniejszych kobiecych pism na świecie, prowadzone w duchu empowerment i girl power. Akcja MSK ma na celu promowanie młodych, aktywnych kobiet sukcesu, które odważnie spełniają swoje marzenia i nigdy się nie poddają. 

Zobacz również: MOCNE STRONY KOBIETY 2019 magazynu COSMOPOLITAN - po raz pierwszy taki finał!

15 czerwca 2019 roku odbył się kolejny finał akcji Mocne Strony Kobiety. Tym razem impreza miała miejsca w Małej Warszawie - industrialnej przestrzeni, gdzie nowoczesność spotyka tradycję, a wszystko to dzięki marce Cin&Cin, sponsorowi i organizatorowi MSK. Wydarzenie miało charakter otwarty – przez cały dzień do imprezy mogli dołączyć wszyscy zainteresowani, aby zrelaksować się w przyjemnej atmosferze, wziąć udział w inspirujących panelach dyskusyjnych z ekspertkami magazynu Cosmopolitan i nie tylko, poznać nowy smak orzeźwiającego Cin&Cin FREE, posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu niezwykłych wokalistek, oraz najważniejsze - dowiedzieć się, kto zwyciężył tegoroczną edycję konkursu Mocne Strony Kobiety i tym samym dostał tytuł Cosmo Girl 2019. 

Z kilkuset zgłoszeń do konkursu, jury w składzie: Joanna Mroczkowska (redaktor naczelna Cosmopolitan), Katarzyna Lemanowicz (redaktor prowadząca serwis cosmopolitan.pl) Paulina Smaszcz Kurzajewska i Gabi Drzewiecka, wybrało 20 kobiet, których historie chwytały za serce, dawały nadzieję na lepsze, które swoim działaniem potwierdzały to, że kobiety są wyjątkowe. 

W trakcie półfinałów spośród 20 kobiet jury wybrało finałową dziesiątkę, która walczyła o wyjątkowe nagrody. A były nimi: 

 • nagroda pieniężna, w wysokości 10 000 zł, którego sponsorem była marka Cin&Cin (sponsor akcji Mocne Strony Kobiety) 
 • wczasy w Omanie – biuro podróży Itaka ufundowało dla Cosmo Girl 2019 tygodniowe wczasy wraz z osobą towarzyszącą w Omanie 
 • szczoteczka Foreo Luna Mini 
 • zestawy biżuterii 
 • zestaw kosmetyków od firmy Ingrid Cosmetics 
 • prezenty od Taily Weijl  
 • zestaw kosmetyków naturalnych marki Orientana 

Ale zanim zgromadzeni goście dowiedzieli się, kto zyskał tytuł Cosmo Girl 2019, czekało na nich wiele innych atrakcji. Podczas finału MSK odbyły się m.in. panele dyskusyjne z wyjątkowymi kobietami, wśród których znalazły się m.in.: Maria Sadowska – piosenkarka i reżyserka, Monika Mariotti – aktorka i podróżniczka, Joanna Mroczkowska – redaktor naczelna magazynu Cosmopolitan, Katarzyna Lemanowicz – redaktor prowadząca cosmopolitan.pl, Izabela Cieplińska - szefowa działu psychologia magazynu Cosmopolitan oraz Marta Majchrzak i Katarzyna Kordzińska, właścicielki OH LALA - szkoły POLE DANCE, a także miejsca, gdzie każda kobieta może rozwijać ciało i kształtować ducha. 

Prowadząca event Karolina Gilon przeprowadziła też inspirującą rozmowę z laureatką poprzedniej edycji MSK, Agnieszką WiatrowskąCosmo Girl 2018 opowiedziała, co dało jej zwycięstwo w konkursie Mocne Strony Kobiety, czy dalej spełnia swoje marzenia i co robi, żeby być silną kobietą. 

Oprócz tego w Małej Warszawie pojawiła się Strefa Beauty, w której każda dziewczyna mogła znaleźć coś dla siebie. 

Strefa FOREO - zadbała o pielęgnację skóry i zaprezentowała najnowsze szczoteczki soniczne do oczyszczania twarzy, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej Cosmo Girl. 

Strefa INGRID COSMETICS - w tym punkcie każda kobieta, która pojawiła się na naszym wydarzeniu mogła wykonać makijaż zgodny z najnowszymi trendami. 

Strefa Tally Wejl – a w niej ubrania z najnowszej kolekcji, wata cukrowa i możliwość zrobienia sobie słodkiego selfie. 

Strefa marki Orientana - z niezwykłymi kosmetykami, które udowadniają, że siła tkwi w naturze i że naprawdę warto w codziennej pielęgnacji postawić na najlepsze produkty. 

Wieczorem przyszedł czas na wielki finał akcji Mocne Strony Kobiety i ogłoszenie, kto zdobył tytuł Cosmo Girl 2019. Jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyłonienia zwyciężczyni spośród 10 finalistek, a były nimi: 

 • Maria Czajkowska  
 • Wioletta Choma  
 • Anika Godel-Chełmecka, 
 • Daria Dorato 
 • Aleksandra Zawistowska 
 • Dagmara Szolc,  
 • Magdalena Rogacka  
 • Sonia Pałęga 
 • Marta Płusa 

Po burzliwych obradach jury, tytuł Cosmo Girl 2019 trafił w ręce Aleksandry Zawistowskiej. To dziewczyna, której praca jest jej największą pasją. Architekta, projektantka, graficzka, która projektuje przeróżne rzeczy, od sitodruków, przez meble, po tworzenie planów urbanistycznych. Kiedy tylko może, przemierza świat, promując ekoturystykę. Poznawanie nowych miejsc i kultur jest dla niej bardzo ważne, ale przede wszystkim zawsze zwraca uwagę na społeczny i polityczny kontekst swoich działań, stara się podróżować w 100 proc. świadomie i w miarę możliwości szerzyć wiedzę na temat turystyki przyjaznej dla planety. 

Poznaliśmy też zwyciężczynię plebiscytu internautów - w tym roku najwięcej głosów online zdobyła Marta Płusa - kobieta nieposkromiona, która idzie pod prąd, a swoją energią zaraża wszystkich wokół. W wieku zaledwie 4 lat postanowiła, że zostanie pisarką i do dzisiaj konsekwentnie trzyma się tej ścieżki. W 2015 roku wydała swoją pierwszą książkę: „Seks i inne choroby cywilizacyjne”, na podstawie której powstała sztuka teatralna.  

Ale nie było to koniec niespodzianek. Wieczorem imprezę Mocnych Stron Kobiety uświetniły koncerty wspaniałych artystek - Marysi Starosty i Reni Jusis.

  

Gratulujemy wszystkim finalistkom i zwyciężczyniom konkursu Mocne Strony Kobiety 2019 i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji tego wydarzenia! 

Zobacz również: 18 rzeczy, na które zasługuje KAŻDA KOBIETA

Tatuaże #girlpower, które zapragniesz mieć na swojej skórze. Noś je z dumą!
Tatuaże #girlpower, które zapragniesz mieć na swojej skórze. Noś je z dumą! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie