Ponad ćwierć miliona fanów „Gry o tron" domaga się całkowitego remake’u 8. sezonu!

Są niezadowoleni z nowych odcinków do tego stopnia, że chcą, aby nakręcono je ponownie.
Ponad ćwierć miliona fanów „Gry o tron" domaga się całkowitego remake’u 8. sezonu!
Fot. HBO
16.05.2019

“Gra o tron” już niebawem przejdzie do historii. W niedzielę 19 maja zostanie wyemitowany ostatni, finałowy odcinek serialu. Wszystko wskazuje na to, że fanów czeka nie lada widowisko i mogą się spodziewać wielu zaskakujących zwrotów akcji. Już poprzednie odcinki ostatniego, 8. sezonu “Gry o tron” wprawiły wielu widzów osłupienie. Niestety większości z nich nie podoba się sposób, w jaki twórcy serialu prowadzą fabułę. 

Zobacz również: Te imiona z "Gry o tron" biją rekordy popularności! Ale teraz jedno z nich może być bardzo problematyczne...

Fani “Gry o tron” są do tego stopnia rozczarowani i niezadowoleni tym, co oglądają w 8. sezonie serialu, że stworzyli specjalną petycję zaadresowaną do twórców produkcji. Domagają się w niej, aby seria 8. została nakręcona jeszcze raz! Internetowa petycja jest dostępna na stronie change.org. Czytamy w niej, że finałowa seria “Gry o tron” powinna zostać zrealizowana od nowa, “z kompetentnymi scenarzystami” 

David Benioff i D. B. Weiss dali się poznać jako żałośnie niekompetentni scenarzyści w sytuacji, gdy brak im materiałów źródłowych (tj. książek), na których mogliby się wzorować. Ten serial zasługuje na sezon finałowy, który ma sens.  

Fot. change.com

Petycja pojawiła się w Sieci niespełna tydzień temu, a już podpisało się pod nią prawie 300 tys. internautów! Liczba ta rośnie z minuty na minutę, ponieważ wielu fanów na całym świecie wyobrażało sobie zupełne inne przedstawienie losów ich ulubionych bohaterów. 

Mimo rosnącej popularności petycji realne szanse na to, że ich prośba zostanie spełniona są bardzo nikłe. W związku z ogromnymi oczekiwaniami rzeszy wiernych fanów i tym, że każdy ma inną wizję idealnego zakończenia “Gry o tron”, bardzo trudno byłoby wyreżyserować ostatnie odcinki serialu w taki sposób, aby usatysfakcjonowały każdego. Przyznał to nawet jeden z aktorów, Pilou Asbaek, który wciela się w rolę Eurona Greyjoya: 

Byłbym bardzo, bardzo zaskoczony, gdybyśmy w przyszłym tygodniu dostali szczęśliwe zakończenie (serialu, przyp. red.). Ja wiem, jak on się skończy, więc nie powiem ani słowa. Ale Dan i David przez 7 sezonów dostarczali nam treści godnych podziwu i moim zdaniem tak samo jest w tej serii. Ale powtórzę - nie da się zadowolić każdego. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Clark Dorante (@clarkdorante) on

A jak wy oceniacie odcinki z ostatniej serii “Gry o tron”? Chcielibyście, żeby finałowy sezon został nakręcony od nowa? 

Zobacz również: Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego prequela "Gry o tron". O czym opowie "Bloodmoon"?

Polecane wideo

„Gotowa do żłobka”. Matki chwalą się wymalowanymi niemowlakami
„Gotowa do żłobka”. Matki chwalą się wymalowanymi niemowlakami - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.71 / 5
arianapham (Ocena: 5) 20.05.2019 03:46
To świetny inspirujący artykuł. Jestem bardzo zadowolony z twojej dobrej pracy. http://super-fighters.games/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.05.2019 19:11
Ja jestem fanką i jestem w miarę zadowolona. Akcja jest trochę przyspieszona, ale ludzie zaskoczeni zachowaniem Danny chyba oglądali wcześniej inny serial. Od pierwszego sezonu 'Misa' reagowała agresją na wszelkie przejawy niezadowolenia z jej wyborów. Zupełnie mnie nie zaskoczył rozwój jej wątku. Tam był zawsze wybór 'kochacie mnie albo umierajcie'. Jamie jest idealnym przykładem tego, jak ludzie w kryzysowych sytuacjach wracają do starych nawyków. Pokazuje smutną prawdę, że czasami z naturą nie wygrasz. Arya była idealną kondydatką do zabicia nocnego króla. W pojedynku mało kto miałby z nim szansę, a on nawet z tą wiedzą nie ryzykował walki wręcz. Zrobił słuszny unik przed Jonem. Do tej misji potrzebny był zabójca, najlepiej szkolny od dziecka. Nie podoba mi się zupełne pominięcie umiejętności Brana i spłaszczenie postaci Tyriona i Varysa, ale nie można mieć wszystkiego. Przed nami końcówka, ale burza wokół tego sezonu jest przesadzona. Mogło być lepiej, ale źle nie jest.
odpowiedz
Mayer (Ocena: 5) 18.05.2019 10:58
Cała seria była tak dobra, że i oczekiwania są wysokie. Wcześniej były cały czas zwroty akcji ale one wszystkie miały sens a w ostatnim sezonie tego brakuje. Akcje które tu się dzieją są z dupy. W pewnym odcinku Varyl otwarcie mówi że chce zdradzić królową. Wyobrażacie sobie w poprzednich sezonach by ktoś tak otwarcie mówił o zdradzie. Ten sezon to dno
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.05.2019 19:47
Żałuję, że w ogole z ciekawości sprawdzałam opinie innych osob - bo wszyscy niezadowoleni tylko ja do ostatniego odcinaka nie mialam zastrzeżeń. Ten piąty był dla mnie trochę taki hmm rozczarowujący ale może to dlatego, że stało się to co się stało. Może sequell bylby spoko - ale pod warunkiem, że Martin napisze zakończenie :> w sensie książę, a potem stworzy się scenariusz.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 16.05.2019 15:45
Można się było spodziewać, że widzowie będą niezadowoleni z tego, co dostaną, skoro aż tak bardzo się nakręcili przed emisją. Oczekiwania przerosła możliwości twórców.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie