Ciekawe kobiece kreacje serialowe - oto trzy tytuły warte obejrzenia

Bierzemy pod lupę ,,Stranger Things’’, ,,House of Cards’’ i ,,Opowieści Podręcznej’’.
Ciekawe kobiece kreacje serialowe - oto trzy tytuły warte obejrzenia
fot. materiały prasowe
18.04.2019

XXI wiek można z całą pewnością nazwać czasem filmów i seriali online. Oglądanie ich przez internet stało się codziennością wielu użytkowników z całego świata,głównie za sprawą takich platform, jak Netflix, HBO GO czy Player. Żeby mieć dostęp do nowości kinematograficznych, nie trzeba już śledzić kinowego repertuaru, a wystarczy zalogować się na ogólnie dostępne platformy oferujące szeroką gamę tytułów. Wybór jest tak różnorodny i rozbudowany, że często zanim zdecydujemy się na konkretny film czy serial mija dłuższa chwila. Przy wyborze kolejnej produkcji warto kierować się opinią innych, chociaż ona nie zawsze musi pokrywać się z naszymi odczuciami. Wśród nowszych seriali, w których postać kobieca odgrywa ważną rolę, warto wyróżnić trzy propozycje: ,,Stranger Things’’, ,,House of Cards’’ i ,,Opowieści Podręcznej’’.

Silna i wpływowa – Claire Underwood z ,,House of Cards’’

Jedną z kobiecych postaci szczególnie wyróżniających się w serialowym świecie jest bohaterka popularnego i pod wieloma względami przełomowego serialu ,,House of Cards’’. Produkcja podbija serca widzów od 2013 roku, proponując wiele zwrotów akcji i scenariusz pełen intryg. W pierwszych sezonach jako głównego bohatera widzimy Franka Underwooda, u którego boku zawsze znajduje się wspierająca, rozsądna i zimno myśląca żona. Jednak z biegiem wydarzeń walka o władzę sprawia, że na pierwszy plan wysuwa się Claire, która pokazuje kobiecą skuteczność i bezwzględność w dążeniu do celu. ,,House of Cards’’ zyskało rzeszę fanów na całym świecie i niemal stało się już klasycznym tytułem wśród seriali online. Tytuł można obejrzeć na platformie Netflix.

Rola kobiet w społeczeństwie - ,,Opowieści podręcznej”

Serial ,,Opowieści podręcznej” powstał w oparciu o powieść Margaret Atwood z 1985 roku. Pierwszy sezon w dużym stopniu realizuje zawartość książki, chociaż jednocześnie rozbudowuje i uwspółcześnia fabułę. Widzowie przenoszą się w dystopijną rzeczywistość przyszłości, w której szczególnie rażąca jest rola nadana kobietom. Jedynie te, które są płodne i mogą urodzić dziecko, stanowią wartościowe istoty. Główna bohaterka jest jedną z tytułowych podręcznych, czyli tych kobiet, które muszą rodzić dzieci w służbie nacjonalistyczno-fanatycznej władzy. Sensem życia podręcznych staje się reprodukcja, która pozbawia je ich własnej tożsamości. Istnieją w świecie tylko przez pryzmat dzieci, jakie wydają na świat i które oddają wpływowym działaczom. Serial zdobył w Polsce popularność dzięki dostępowi przez HBO GO. W 2019 roku fani tej produkcji będą mogli zobaczyć 2 i 3 sezon opowiadający o dalszych losach podręcznej, granej przez Elisabeth Moss.

,,Stranger Things’’ – zakrzywiony świat lat 80.

Jednym z seriali, które zaskoczyły świat, był stworzony przez Netflix ,,Stranger Things’’. Akcja rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku. Obok atrybutów dzieciństwa z tamtych lat, znanych dużej części widzów, takich jak gry RPG, całodzienne wycieczki rowerowe czy zaczytywanie się w komiksach, serialowy świat tworzą elementy fantastyczne. Bohaterowie to nastoletni miłośnicy „rozrywek dla nerdów”, którzy znajdują się w rzeczywistości naznaczonej przez nierealne elementy. Jednym z nich jest obecność wyjątkowej postaci zwanej Jedenastką. Dziewczynka posiada nadprzyrodzone zdolności, które w wielu momentach pomagają głównym bohaterom wyswobodzić się z opresji. Pomimo młodego wieku, postać Jedenastki charakteryzuje się siłą, odwagą i przyjacielskim oddaniem. Cechy w połączeniu z jej niezwykłymi zdolnościami sprawiają, że Jedenastka to serialowa postać, która wyróżnia się na tle innych. Fani serialu mogą w końcu odetchnąć z ulgą – nowe odcinki pojawią się w połowie tego roku!

Szybki i nielimitowany dostęp do ciekawych seriali

Seriale online dają nam tę wygodę, że możemy je oglądać o każdej porze i wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Jednak komfort oglądania możliwy jest tylko wtedy, kiedy mamy dobre połączenie. Zacinający się obraz czy słaba jakość wyświetlanych treści mogą skutecznie zniechęcić od oglądania seriali i filmów online. Na szczęście dzisiejsze możliwości oferowane przez dostawców usług internetowych, takich jak UPC, pozwalają na szybki i niezawodny dostęp do sieci. Dzięki temu z powodzeniem i przyjemnością wejdziesz do świata najciekawszych serialowych propozycji!

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie