Nowości wydawnicze. Jakie książki warto przeczytać w kwietniu?

Mamy dla Was trzy ciekawe tytuły!
Nowości wydawnicze. Jakie książki warto przeczytać w kwietniu?
Fot. mat. prasowe/ Unsplash
05.04.2019

Marcin Napiórkowski, Kod kapitalizmu

Jak Gwiezdne Wojny, Coca-Cola i Leo Messi kierują twoim życiem.

Twoim życiem rządzi wszechpotężna, globalna organizacja.Jej tajemny kod można odnaleźć w reklamach, przestrzeni publicznej, a coraz częściej również na naszych ciałach.
Wcale nie musisz być fanem piłki nożnej, słodkich gazowanych napojów czy sag dziejących się dawno temu w odległej galaktyce, żeby tego doświadczyć.

Niemal wszystko, co wiesz o świecie, przefiltrowane jest przez jej zaufanych ludzi. Pod ich wpływem wyobrażamy sobie przeszłość i snujemy plany na przyszłość.

Ta organizacja to – KAPITALIZM.

Książka składa się z krótkich szkiców, których przedmiotem jest wszechobecna, niewidzialna mitologia. Poprzez korporacje, marki i franczyzy kapitalizm wychowuje nasze dzieci i podsuwa nam współczesne figury bohaterów (celebryci i antycelebryci); przemienia pracę z towaru w dar, za który należy się wdzięczność; kolonizuje nasze ciała i kanony piękna; wywiera wpływ na formy manifestowania naszej tożsamości narodowej (odzież patriotyczna!). Nawet to, w jaki sposób pijesz poranną kawę, zostało ukształtowane przez kod kapitalizmu.

Joanna Jędrusik, 50 twarzy Tindera

Szukasz sensu na jedną noc? A może seksu na całe życie? Polizwiązku z kilkoma fajnymi osobami? Stałej, monogamicznej relacji? Dalej nie możesz znaleźć miłości? A może była, ale się skończyła?
Na Tinderze możesz znaleźć to wszystko, a nawet więcej.

Asia Jędrusik korzystała z tej apki tak intensywnie, że momentami aż bolał ją kciuk od przewijania potencjalnych partnerów. I tylko raz umówiła się na randkę z fanem Breivika.

Czytając jej przygody na przemian chce się płakać i wybucha się śmiechem. Nie zdziw się jednak, gdy w przezabawnie opisywanych przez nią randkach, odnajdziesz portrety osób przypominające twoich znajomych.

50 twarzy Tindera to fascynujący autobiograficzny reportaż o poszukiwaniu bliskości, seksu i sensu, praktyczny poradnik randkowania i obsługi relacji damsko-męskich.

Gill Sims, Dlaczego mamusia pije

Książka ta to udany debiut pisarski szalenie popularnej w Wielkiej Brytanii autorki bloga „Peter & Jane”. Idealna lektura dla osób, które do siebie i do życia rodzinnego podchodzą z dystansem i potrafią docenić jego komiczna stronę.

Przygotujcie miskę popcornu, usiądźcie wygodnie na kanapie i zapnijcie pasy - oto bowiem Gill Sims, naczelna propagatorka rodzicielstwa bez filtrów, wjeżdża na salony. Jeśli czasem tęsknicie za erą sprzed macierzyństwa, place zabaw uważacie za najnudniejsze miejsca na świecie i oddałybyście wiele, by wieczory ze Świnką Peppą zmienić na cykliczne spotkania z koleżankami przy winie - to pozycja dla Was.
Lektura zabawnego i zarazem przerażająco autentycznego dziennika styranej matki, skrzyżowanego z roastem na parenting, to idealny pretekst, by na dobre porzucić myśli o dopłacie 500+.

Te znaki zodiaku w kwietniu poczują prawdziwy przypływ mocy. Świat im sprzyja!
Te znaki zodiaku w kwietniu poczują prawdziwy przypływ mocy. Świat im sprzyja! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.8 / 5
Szymon Owedyk (Ocena: 5) 12.06.2019 07:40
Do takich książek bardzo chętnie się przekonuję. Dzięki :) A swoją listę ciekawych książek chętnie ukazuję tutaj https://jaksierozwijac.pl/top-ksiazki-jakie-warto-przeczytac/ więc może ktoś skorzysta :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.04.2019 12:17
"Dlaczego mamusia pije" zapowiada się bardzo dobrze. Już słyszałam sporo pochlebnych opinii na ten temat.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 05.04.2019 10:41
Jakie książki warto przeczytać w kwietniu? I od razu reklama 3 książek, popularne, zwykle, nie zmieniające życia, bez rozwijania sie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie