Wstrząsające szczegóły z życia Michaela Jacksona. Znamy polską datę premiery szokującego dokumentu

Wiemy, gdzie i kiedy obejrzeć film "Leaving Neverland".
Wstrząsające szczegóły z życia Michaela Jacksona. Znamy polską datę premiery szokującego dokumentu
Fot. YouTube.com/HBO Polska
05.03.2019

“Leaving Neverland” to tytuł najnowszego dokumentu o Michaelu Jacksonie, ale nie jest to opowieść o muzycznych dokonaniach króla popu. To wspomnienia dwóch mężczyzn, którzy latami byli molestowani seksualnie przez Jacksona i do dziś zmagają się z traumą, którą przeżywali jako dzieci. 

Zobacz również: Jest pierwszy polski zwiastun filmu o najokrutniejszym seryjnym mordercy wszech czasów

Bohaterami dokumentu “Leaving Neverland” (tytuł nawiązuje do bajkowej posiadłości Jacksona, czyli rancha Neverland) są australijski tancerz Wade Robson oraz były amerykański aktor dziecięcy, James Safechuck. Jackson zaczął wykorzystywać seksualnie Robsona i Safechucka, gdy mieli odpowiednio zaledwie 7 i 10 lat. Bohaterowie dokumentu udzielili obszernego wywiadu dla portalu BuzzFeed News, w którym opowiedzieli, jak wyglądała praca z reżyserem filmu, Danem Reedem. Przy okazji zdradzili wstrząsające szczegóły ze swojego życia z okresu, gdy jako mali chłopcy byli pupilkami króla popu 

Dowody miłości 

Najtrudniejsze go oglądania są oczywiście sceny, w których Robson i Safechuck opowiadają o wykorzystywaniu seksualnym. Wspominają, że czasami Jackson zmuszał ich do seksu nawet parę razy dziennie. Zatrważające jest to, że jako dzieci ani Robson, ani Safechuck nie zdawali sobie sprawy, że to, co ich spotykało, jest molestowaniem. Wierzyli w to, co wpajam im Jackson - że w taki sposób okazują sobie nawzajem miłość. 

W jednej ze scen James Safechuck pokazuje biżuterię, którą jako chłopiec otrzymał w prezencie od Michaela. Mężczyzna tłumaczy, że dostał ją w zamian za “wykonywanie pewnych aktów seksualnych”. Safechuck pokazał też obrączkę, którą dostał od króla popu po tym, jak zawarli “ślub” w jego sypialni. W tym momencie głos mężczyzny zaczyna się trząść, a on sam blednie i nie jest w stanie dalej mówić. To zdecydowanie jeden z najtrudniejszych momentów w całym dokumencie. 

Fot. YouTube.com/HBO Polska

Gdzie byli rodzice? 

Dan Reed, reżyser “Leaving Neverland”, zaprosił przed kamery także matki Robsona i Safechucka, Joy i Stephanie. Zadaje im jedno z najbardziej palących pytań, jakie padają w filmie – jaki cudem rodzice małych chłopców godzą się na to, aby noc w noc spali w jednym łóżku z dorosłym mężczyzną? Sam reżyser tak wspomina rozmowy z matkami bohaterów swojego dokumentu: “Uderzające jest to, jak szybko ich matki zaufały temu mężczyźni i jak szybko on stał się częścią ich rodzin. Michael miał taką charyzmę, której dziś brakuje wielu gwiazdom. Jego charyzma, światło, które w sobie nosił oraz bogactwo jego świata było bardzo atrakcyjne i fascynujące. Dla każdego. Nie sposób winić tych rodzin za to, że zostały przez to częściowo zaślepione 

Joy Robson zdradziła w filmie, że nie chce znać wszystkich szczegółów traumy, przez którą przeszedł jej syn. Boi się, że wywołają u niej nocne koszmary. Wade przyznał, że reżyser pokazał jego matce film, jednak nie obejrzała ona tych fragmentów, w których mężczyzna mówi o molestowaniu seksualnym. Z kolei pod koniec dokumentu, gdy matka Jamesa Safechucka dowiaduje się, że Michael Jackson nie żyje, wykrzykuje z radością: “Dzięki Bogu, nie skrzywdzi już więcej dzieci!”. Podczas premiery filmu na festiwalu Sundance te słowa wywołały wśród widowni burzę oklasków. 

Michael – kochanek i drugi ojciec 

Leaving Neverland” porusza też kwestię trudnej relacji Wade Robsona i jego ojca, DennisaRobson dopiero jako dorosły mężczyzna zaczął rozumieć, jak dogłębny i zgubny wpływ król popu wywarł na jego związek z własnym ojcem. Dennis Robson popełnił samobójstwo w 2002 roku. “Zacząłem zdawać sobie sprawę z wielu sposobów, w jaki Michael poróżniał mnie z ojcem. Zacząłem odczuwać większy smutek i żal, ponieważ dopiero teraz rozumiem, że przez Michaela odpychałem od siebie mojego ojca. Teraz, gdy sam jestem ojcem i wyobrażam sobie, jak bardzo złamałoby mi to serce. I jak bezradny musiał czuć się mój ojciec”Robson dopiero po latach dowiedział się też, że jego ojciec również był molestowany seksualnie jako mały chłopiec. 

Fot. YouTube.com/HBO Polska

Dwuczęściowy dokument “Leaving Neverland” będzie miał swoją polską premierę 8 marca 2019 roku na HBO GO. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień 2019. 

Zobacz również: Marcowe premiery na Netflix. Czeka nas wiele nowości i kultowych klasyków!

Polecane wideo

Sprzedała dziewictwo za prawie 10 mln zł! "Chciałam, żeby mama była ze mnie dumna"
Sprzedała dziewictwo za prawie 10 mln zł! "Chciałam, żeby mama była ze mnie dumna" - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2019 20:20
Naprawdę w głowie mi się nie mieści jak można krzywdzić dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.03.2019 15:55
Zaslepione? Sprzedały swoje dzieci a teraz pieniążki się skończyły to wywlekaja brudy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie