Co obejrzeć dziś wieczorem? 7 mało znanych romansów kostiumowych

Jeżeli jesteś fanką tego gatunku, musisz je obejrzeć.
Co obejrzeć dziś wieczorem? 7 mało znanych romansów kostiumowych
Fot. Śmierć w Pemberley
03.03.2019

Romanse kostiumowe mają dużą rzeszę fanek. Na forach internetowych widać mnóstwo próśb o polecenie ciekawego filmu czy serialu. Wcale nie jest łatwo znaleźć coś dobrego na własną rękę. Miłośniczki tego gatunku znają najpopularniejsze pozycje. W tej sytuacji przychodzi z pomocą grupa na Facebooku – British Period Drama Fans. Można w niej znaleźć różne rekomendacje. Oto kilka tych, które wydają się nam najciekawsze.

„Mała Dorrit”, 2008 r.

Ciekawostką dotyczącą tego serialu jest odtwórczyni głównej roli. To Claire Foy, aktorka, którą znamy doskonale z serialu „The Crown”. Amy Dorrit znajduje zatrudnienie jako szwaczka w bogatej posiadłości, gdzie poznaje Arthura. Dziewczyna zakochuje się w nim, ale okazuje się, że relacja między nimi jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

„Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek”, 2018 r.

W tym filmie zobaczymy wielu aktorów z serialu „Downtown Abbey”. Czy poradzą sobie po raz kolejny? Londyńska pisarka zaprzyjaźnia się z fascynującymi mieszkańcami wyspy Guernsey, kiedy dowiaduje się o klubie czytelniczym, który założyli podczas niemieckiej okupacji.

„Śmierć w Pemberley”, 2013 r.

Jeżeli jesteś fanką „Dumy i uprzedzenia”, nie możesz przegapić tego serialu. Chociaż w bohaterów wcielili się zupełnie nowi aktorzy, warto go obejrzeć. Tajemnicze morderstwo oficera zakłóca przygotowania do corocznego balu organizowanego przez Elizabeth i Darcy'ego, zagrażając reputacji całej rodziny.

„Saga rodu Palliserów”, 1974 r.

Plantagent Palliser to bardzo majętny człowiek, który zakochuje się w zamężnej kobiecie – Lady Dumbello. Ponieważ parze grozi kompromitacja, w tę relację postanawia się wtrącić książę Omnium. Postanawia wyswatać on głównego bohatera z bogatą księżniczką. Pech w tym, że ona również go nie kocha. Pomimo tego krewni mają zamiar za wszelką cenę doprowadzić do zawarcia małżeństwa pomiędzy nimi.

„Niesamowita podróż”, 2005 r.

Coś dla fanów Romoli Garai. Piękna aktorka wcieliła się w główną bohaterkę. Rok 1788. Nastoletnia Mary za drobną kradzież zostaje zesłana do kolonii karnej w Australii.

„Daniel Deronda”, 2002 r.

Film powstał na podstawie powieści George Elliot. Tytułowy Daniel to nieślubny syn arystokraty. Poznaje on dwie kobiety. Jedna jest piękna i ma temperament, a druga delikatna i uduchowiona. Obiema kobietami interesują się też inni mężczyźni, a Daniel odkrywa coś niezwykłego na temat swojej rodziny.

„Burzliwe życie Moll Flanders”, 1996 r.

Moll Flanders to córka złodziejki, która przychodzi na świat w więzieniu. Po śmierci matki dziewczynka trafia do sierocińca, ale po pewnym czasie ucieka z niego. Następnie los kieruje ją do domu bogaczy, gdzie pracuje jako służąca. Ale nawet tam Moll nie zostanie na długo.

Źródło: www.filmweb.pl

Tak ludzie reagują na śmierć ukochanego zwierzaka. Uchwycono to na zdjęciach
Tak ludzie reagują na śmierć ukochanego zwierzaka. Uchwycono to na zdjęciach - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie