7 filmów idealnych do obejrzenia w Walentynki (Twój ukochany nie będzie narzekał)

Zróbcie sobie gorącą czekoladą, przykryjcie się kocem i pogrążcie w jednej z tych historii.
7 filmów idealnych do obejrzenia w Walentynki (Twój ukochany nie będzie narzekał)
Fot. iStock
08.02.2019

14 lutego to dzień szczególny dla zakochanych. Wiele par celebruje wtedy miłość. Nie wszyscy jednak decydują się na wyjście do restauracji czy do kina. Zostają w domu, zasiadają przed ekranami telewizorów lub laptopów i oglądają filmy o miłości.

Gdzie można obejrzeć filmy nominowane do Oscara? Lista legalnych miejsc w Sieci

Nie jest łatwo znaleźć coś, co zadowoli zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Są różne gusta. Aby przyjść wam odrobinę z pomocą, postanowiłyśmy przygotować listę filmów o miłości, które są warte uwagi. Wśród nich znajdziecie różne gatunki filmowe, dzieła stare i nowe.

Oto one.

„Perswazje” 1995 r.

To coś dla miłośniczek ekranizacji prozy Jane Austen. Jeżeli chodzi o „Perswazje”, ta wydaje się najlepszą. Anne jest niezbyt urodziwą, ale za to rozsądną, kulturalną i mądrą kobietą. Za namową matki chrzestnej odrzuca zalety mężczyzny, którego kocha. Po latach spotyka go ponownie. Uczucia Anne nie minęły, ale kapitan zachowuje wobec niej bardzo dużą rezerwę. Jakby tego było mało, wydaje się interesować młodą i ładną siostrą jej szwagra.

„Ptaki” 1963 r.

Tym razem propozycja dla par, które chcą obejrzeć romans z nutką dreszczyku i lubią stare filmy. To dzieło jest prawdziwym klasykiem. Główna bohaterka, Melanie, udaje się do nadmorskiego miasteczka, ale po drodze zostaje zaatakowana przez mewę. Za jakiś czas dochodzi do innych ataków. Następuje inwazja ptaków, a mieszkańcy są zdani sami na siebie. Melanie i mężczyzna, w którym się zakochała, znajdują się w samym sercu tej burzy.

„Iluzjonista” 2006 r.

Świetny film z świetną obsadą i zaskakującym zakończeniem – tak można podsumować „Iluzjonistę”. Akcja filmu dzieje się w XX wieku i opowiada o miłości magika Eisenheima i węgierskiej arystokratki – narzeczonej księcia. Za pomocą swoich sztuczek będzie próbował ją zdobyć i wyrwać z rąk księcia. „Iluzjonista: spodoba się wszystkim parom, które lubią romantyczne filmy kostiumowe.

Jest już zwiastun „Planety Singli 3”! Wiemy, kiedy oficjalna premiera

„La La Land” 2016 r.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego filmu, musicie nadrobić zaległości. Zdobył sześć Oscarów i siedem Złotych Globów. Akcja filmu dzieje się w los Angeles. Opowiada on o miłości pianisty jazzowego do dziewczyny, która próbuje swoich sił w aktorstwie. Film jest połączeniem romansu i musicalu. Emma Stone i Ryan Gosling zagrali w nim brawurowo.

„Kocha, lubi, szanuje”

To kolejny film, w którym zobaczymy duet Stone-Gosling. Film opowiada o perypetiach pewnej rodziny. Jeden z bohaterów, Cal, zostaje zdradzony przez żonę. Mężczyzna chce odzyskać jej względy i dlatego korzysta z usług podrywacza. Tak się składa, że poznaje jego córkę i zakochuje się w niej z wzajemnością. To jedna z tych komedii romantycznych, które warto obejrzeć nie tylko ze względu na bardzo dobrą obsadę.

„Breath In” 2013 r.

To jeden z tych filmów, których się nie zapomina. Wszystkie elementy, które się na niego składają, tworzą harmonijną całość. Dzieło opowiada o rodzinie, która przygarnia pod swój dach dziewczynę z wymiany zagranicznej. Sophie szybko łapie wspólny język z gospodarzem domu. Łączy ich miłość do muzyki. Pobyt dziewczyny na zawsze zmieni stosunki pomiędzy członkami tej rodziny.

Jest nowy, bardzo symboliczny zwiastun i oficjalna data premiery ostatniego sezonu "Gry o tron"!

„Do szaleństwa”

Mało jest filmów, które pokazuję miłość od tej strony, jak to zostało zrobione w „Do szaleństwa”. Anna, Brytyjka, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych zakochuje się w Amerykaninie. Niedługo potem kończy jej się wiza. Zakochanym grozi rozstanie. Wówczas Anna popełnia błąd, który przesądza o dalszym rozwoju tej relacji.

 

Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia!
Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 08.02.2019 11:33
Nawet, gdyby moja druga połówka nie miała narzekać na te filmy, to ja w życiu się na nie nie zdecyduję. Kompletnie nie moje klimaty.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.02.2019 10:46
Warto zobaczyć ze względu na obsadę? Serio?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie