Jest nowy, bardzo symboliczny zwiastun i oficjalna data premiery ostatniego sezonu "Gry o tron"!

Rozkładamy trailer na czynniki pierwsze. Zapowiada się sezon pełen emocji!
14.01.2019

“Gra o tron” po 8 latach od dnia premiery już wkrótce dobiegnie końca. HBO właśnie potwierdziło oficjalną datę, w której zobaczymy pierwszy odcinek finałowego, ósmego sezonu serialu. Na szczęście stanie się to o wiele wcześniej niż początkowo informowali producenci - według pierwszych doniesień ostatnia seria “Gry o tron” miała ujrzeć światło dzienne dopiero pod koniec 2019 roku! Teraz poznaliśmy konkretną datę premiery ósmego sezonu serialu – stanie się to 14 kwietnia 2019 roku. 

Zobacz również: Jest pierwsze zdjęcie z 8. sezonu „Gry o tron”!

Jednocześnie twórcy “Gry o tron” zamieścili w Internecie wyjątkowy teaser finałowego sezonu. Wprawdzie zwiastun nie składa się z ujęć, które zobaczymy w ósmej serii hitu HBO, ale jest nie mniej trzymający w napięciu. Portal Buzzfeed rozłożył liczący 1 minutę i 30 sekund zwiastun na czynniki pierwsze i scena po scenie wyjaśnia, jaka symbolika się za nimi kryje. 

W trailerze finałowego sezonu “Gry o tron” widzimy rodzeństwo Starków - Jona, Sansę i Aryę, którzy znajdują się w kryptach Winterfell. Obserwujemy, jak każde z nich po kolei przemierza długie, mroczne korytarze i mija posągi swoich przodków. Słyszymy przy tym głosy z przeszłych sezonów serialu. Gdy Jon przechodzi obok podobizny Lyanny Stark, słychać błagania do jej brata Neda, by zawsze ochraniał Jona (fani “Gry o tron” na pewno wiedzą, co to oznacza!). 

Fot. [email protected]

W jednej ze scen widzimy też spadające na ziemię piórko. Ten niepozorny fragment niesie za sobą wyjątkowo ważne przesłanie. Nawiązuje do pierwszego w historii odcinka “Gry o tron”, gdy król Robert Baratheon odwiedza kryptę w Winterfell i składa piórko na dłoni posągu swej ukochanej, Lyanny. Symbolika pióra jest ściśle związana z historią prawdziwych rodziców Jona Snowa oraz obietnicą, którą złożył umierającej Lyannie jej brat, Ned Stark. W zwiastunie obserwujemy, jak piórko spada na ziemię, a Jon przygląda się temu przez ramię. To zapowiedź tego, że w ostatniej serii “Gry o tron” prawda wreszcie wyjdzie na jaw, a Snow pozna prawdę o swoim pochodzeniu. 

Fot. [email protected]

Gdy w krypcie Winterfell pojawia się Sansa, kamera skupia się przede wszystkim na jej fryzurze, nawiązującej do sceny jeszcze z pierwszego sezonu, gdy jej matka, Catelyn Stark, układała jej włosy w taki sam sposób. Kiedy Sansa mija posąg matki, słyszymy głos Cat, która mówi: “Wszystkie te straszne rzeczy, które dotykają mojej rodziny dzieją się dlatego, że nie potrafiłam pokochać dziecka, które nie miało matki - tym samym Catelyn nawiązuje do Jona Snowa, którego zawsze traktowała z wielką niechęcią. 

Fot. [email protected]

Kiedy Jon mija posąg Neda Starka, w krypcie rozbrzmiewa echo głosu Neda Starka, który mówi mu: “Jesteś Starkiem. Może i nie masz mojego nazwiska, ale masz w sobie moją krew”. Ponownie to sugestia, że w finałowym sezonie “Gry o tron” Jon nareszcie pozna prawdę o swoim pochodzeniu.  

W końcu trójka rodzeństwa Starków staje razem przed ostatnimi posągami w krypcie, ale gdy Jon rzuca światło pochodni na rzeźby okazuje się, że wcale nie przedstawiają podobizn przodków Starków, tylko... samych Jona, Sansy i Aryi! Czy to sugeruje tragiczny koniec rodzeństwa? Nie da się jednak nie zauważyć, że podobizna Jona jest jakby starsza niż w rzeczywistości... Być może to sugestia, że w ostatniej serii “Gry o tron” zarówno Jon, jak i Sansa i Arya będą musieli zmierzyć się ze śmiercią twarzą w twarz. 

Fot. [email protected]

W ostatniej scenie trailera atmosfera nagle drastycznie się zmienia. Pochodnia trzymana przez Jona gaśnie, zapada ciemność, a wszystko zaczyna pokrywać się szronem i lodem... Nadchodzą Biali Wędrowcy! Jon i Arya natychmiast dobywają mieczy – to znak, że czeka nas bitwa, która zadecyduje o losach Winterfell, a być może i całego Westeros. Jak to się zakończy? Odpowiedź na to pytanie poznamy już na wiosnę 2019 roku. 

Czekacie na finałowy sezon “Gry o tron”? My już odliczamy dni! 

Zobacz również: Czy strój Daenerys z ostatniej serii “Gry o tron” przypadkiem zdradził jej los?

 

 

 

 

 

Polecane wideo

Jest śliczna, ale faceci uciekają na jej widok. Przez jeden szczegół wpadła w kompleksy
Jest śliczna, ale faceci uciekają na jej widok. Przez jeden szczegół wpadła w kompleksy - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
hmm (Ocena: 5) 14.01.2019 13:06
czekam niecierpliwie! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie