8 kultowych filmów, które znają wszyscy (możemy się założyć, że też je widziałaś)

Zgadza się?
8 kultowych filmów, które znają wszyscy (możemy się założyć, że też je widziałaś)
Fot. iStock
01.02.2019

Są takie filmy, których nie wypada nie widzieć przynajmniej raz w życiu. W jakiś szczególny sposób odcisnęły się one w świadomości społeczeństwa. Dlatego nawet osoby, które nie są miłośnikami kina, powinny się z nimi zapoznać.

10 FILMÓW, KTÓRE ROZBAWIĄ KAŻDEGO SZTYWNIAKA

Jesteś ciekawa, o jakie filmy chodzi? Oto nasza subiektywna lista.

„Duma i uprzedzenie”

Rok produkcji: 1995
To adaptacja powieści Jane Austen, której nie wypada nie znać. Pani Bennet ma na wychowaniu pięć córek, które chce wydać za mąż. Dwie z nich są szczególnie piękne i mądre. Obie przykuwją uwagę zamożnych dżentelmenów.

„Kogel-mogel”

Rok produkcji: 1988

Dziewczyna ze wsi, Kasia Solska, dostaje się na studia i wyjeżdża z domu do Warszawy, gdzie znajduje pracę jako niania. Rodzice nie chcą jej widzieć, ponieważ ucieka z własnego ślubu. Dziewczyna nie ma zamiaru wychodzić za mąż, ale na jej drodze staje przystojny Paweł Zawada.

„Pretty woman”

Rok produkcji: 1990

Biznesmen Edward płaci Vivian za tydzień spędzony w jej towarzystwie. Mężczyzna i kobieta zakochują się w sobie, ale na drodze do szczęścia staje im przeszłość kobiety.

17 filmów, które pomogą Ci znieść rozstanie

„Dirty Dancing”

Rok produkcji: 1987

Szesnastoletnia Frances poznaje na wakacjach w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym przystojnego instruktora tańca. Mimo wielu różnic łączy ich wspólna pasja. Przeżywają razem niezapomniany okres w swoim życiu.

„Milczenie owiec”

Rok produkcji: 1991

Seryjny morderca i inteligentna agentka łączą siły, by znaleźć przestępcę obdzierającego ze skóry swoje ofiary. Pomiędzy nimi powstaje dziwna więź, ale kobieta nie może czuć się bezpiecznie. Tym bardziej, że Hannibal wnikliwie analizuje jej życie.

„Ptaki”

Rok produkcji: 1963

Jeden z najbardziej przerażających horrorów w historii kina. Niewielkie nadmorskie miasteczko zostaje zaatakowane przez agresywne ptaki. Najpierw dochodzi do pojedynczych ataków, ale z czasem ptaki łączą siły i dokonują morderczego ataku. Mieszkańcy za wszelką cenę próbują wyjść z niego cało.

„Przeminęło z wiatrem”

Rok produkcji: 1939

To adaptacja powieści Margaret Mitchell. Scarlett O'Hara zakochuje się w sąsiedzie Ashley’u, ale on ma zamiar ożenić się z kuzynką. W tym samym czasie młodą córką plantatora zaczyna się interesować Rhett Butler.

„Ojciec chrzestny”

Rok produkcji: 1972

Opowieść o nowojorskiej rodzinie mafijnej. Starzejący się Don Corleone pragnie przekazać władzę swojemu synowi. Akcja filmu dzieje się w USA, pod koniec II wojny światowej. Film zdobył mnóstwo statuetek.

Źródło: filmweb.pl

Prawdziwe znaczenie zagranicznych marek. Spolszczone nazwy brzmią absurdalnie
Prawdziwe znaczenie zagranicznych marek. Spolszczone nazwy brzmią absurdalnie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.02.2019 21:00
brak Forrest Gump to potężne przeoczenie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2019 15:27
ani jednego nie obejrzałam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2019 01:22
Sam "Ojciec chrzestny" zdobył, o dziwo, tylko 3 Oscary (i to nie za świetną muzykę. Sequel tego filmu dostał 6 statuetek Akademii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2019 01:14
Dorzuciłabym "Siedem", "Misia" i "Rzymskie wakacje".
odpowiedz

Polecane dla Ciebie