Ta mroczna teoria na temat „Kevina samego w domu” zrujnuje Twoje dzieciństwo

Już nigdy nie spojrzysz na ten film tak samo, jak wcześniej!
Ta mroczna teoria na temat „Kevina samego w domu” zrujnuje Twoje dzieciństwo
Fot. 20th Century Fox
17.12.2018

“Kevin sam w domu” (tytuł oryginalny: “Home Alone”) to już kultowa komedia świąteczna. Chociaż od premiery filmu z Macaulayem Culkinem w roli głównej minęło już 28 lat, wciąż nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia bez “Kevina”. Na szczęście co roku fani tego filmu mogą liczyć na to, że w świąteczne dni zostanie on wyemitowany w polskiej telewizji przynajmniej raz. 

Zobacz również: Jak dzisiaj wyglądają bohaterowie filmu „Kevin sam w domu”? Spore zaskoczenie 

Na przestrzeni lat na temat “Kevina” powstało wiele teorii fanowskich. Jedna z nich głosi np., że chłopiec został celowo zostawiony w domu przez swoją rodzinę! Ale naszym zdaniem o wiele bardziej mroczna jest teoria przedstawiona przez jednego z internautów na forum Reddit.com. Autor teorii przekonuje, że Old Man Marley, czyli nieco przerażający, starszy pan, który mieszka w sąsiedztwie rodziny McCallisterów, to w rzeczywistości... Kevin z przyszłości, który cofnął się w czasie, żeby zmienić tragiczne wydarzenia ze swojego dzieciństwa. Zdaniem internauty potwierdza to fakt, że Marley ratuje małego Kevina przed śmiercią z rąk włamywaczy, czyli Harry’ego i Marva, co pozwala mu pogodzić się ze swoją rodziną. W myśl tej teorii Old Man Marley żyje w alternatywnej rzeczywistości.  

via GIPHY

W rzeczywistości “A” wszystko, co wydarzyło się do nocy przed wylotem rodziny McCallisterów do Paryża dzieje się tak, jak znamy to z filmu – poza chwilą, gdy Kevin i jego starszy brat, Buzz, widzą z okna swojego przerażającego sąsiada. Zdaniem autora teorii to dlatego, że Old Man Marley po prostu “nie istnieje”. W związku z tym, gdy Kevin otwiera drzwi policjantowi (wysłanemu przez matkę chłopca z Paryża, aby ten sprawdził, co się z nim dzieje), zostaje zabrany w bezpieczne miejsce i czeka na powrót swojej rodziny pod opieką dorosłych. W tym czasie posiadłość McCallisterów zostaje doszczętnie zrabowana przez Marva i Harry’ego. “Kiedy ich dom zostaje okradziony i zalany wodą, rodzina wkracza w ciężki okres. Ostatecznie rodzice Kevina się rozwodzą, a jego rodzeństwo mieszka w różnych domach” - pisze autor teorii. 

Oczywiście Kevin zdaje sobie sprawę z tego, kto okradł jego rodziców, ale nigdy nie wyjawia prawdy policji - zżera go poczucie winy, które z czasem tylko się pogłębia. “Kevin stwierdza, że jedynym sposobem na to, by naprawić swoje życie, jest zmiana wydarzeń z przeszłości. Stary Kevin porywa swoją żonę i syna i zmusza ich do powrotu do lat 80-tych" - pisze użytkownik Reddita. Później Kevin kupuje dom sąsiadujący z budynkiem, do którego w przyszłości wprowadzą się jego rodzice, i cierpliwie czeka do Bożego Narodzenia 1990 roku. “W dzień Bożego Narodzenia mama Kevina wraca z Paryża, żeby upewnić się, że jej syn jest bezpieczny, dzięki czemu rodzina McCallisterów unika nieszczęścia i nie zostaje obrabowana, a ich dom zniszczony. Dzięki temu mały Kevin z rzeczywistości “B” nigdy nie stanie się starym Kevinem, który nie wróci do rzeczywistości “A”. Na szczęście godzi się z synem, a obie generacje McCallisterów wspólnie cieszą się świętami” - kończy swoje wyjaśnienia autor wątku. 

via GIPHY

Przekonuje was ta teoria na temat “Kevina samego w domu”? 

Zobacz również: Co się stało z filmowym Kevinem (Kevin sam w domu)? Ma 32 lata i wygląda STRASZNIE!

 

 

 

Polecane wideo

Przez nią miliony widzów miały koszmary. Dziś ma 28 lat i zachwyca urodą!
Przez nią miliony widzów miały koszmary. Dziś ma 28 lat i zachwyca urodą! - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 19.12.2018 06:51
To nie teoria tylko jakiś fanfick
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 21:51
Ale ktoś ma bujną wyobraźnie :D
odpowiedz
susi (Ocena: 5) 17.12.2018 19:31
Bez sensu,bo idąc tym tropem z Kevina w Nowym Jorku musiałby być ta nawiedzona babcią z golebiami...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 17:56
Ta teoria jak każda inna jest bez sensu. Kompletnym idiotyzmem jest dopisywanie jakiejkolwiek teorii do tego filmu. Scenariusz filmu jest dość logiczny, zresztą już dawno został omówiony wątek dlaczego Kevin został sam w domu, a rodzina zapomniała o nim.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 15:14
Autor tej teorii powinien zmienić dealera :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie