Znany świąteczny przebój został... zakazany w radiu!

Rzekomo promuje on molestowanie seksualne. Chodzi o starą piosenkę.
Znany świąteczny przebój został... zakazany w radiu!
Fot. Unsplash
08.12.2018

„Baby, It’s Cold Outside” to jeden z bożonarodzeniowych przebojów często nadawanych w radiu w okresie przedświątecznym. Został on zakazany w stacji radiowej w Cleveland w Ohio, informuje portal kultura.onet.pl. Niektórzy ludzie uważają, że promuje nieodpowiednie zachowanie mężczyzn wobec kobiet. Ta reakcja jest powiązana z akcją #metoo.

Najlepsze filmy na Boże Narodzenie (Nie wyobrażamy sobie bez nich Świąt!)

Piosenka opowiada o mężczyźnie, który proponuje kobiecie, aby u niego została na noc z uwagi na zimno panujące na zewnątrz. Ta nie zgadza się, bo boi się o swoją reputację. Mimo to mężczyzna jest natarczywy i nie ustępuje. Właśnie ta postawa nie spodobała się słuchaczom. Uznali oni, że pokazuje przykład molestowania seksualnego i lekceważący stosunek mężczyzny do kobiety. Poza tym w piosence pada pytanie: „Co jest w tym drinku?”. Nasuwa się sugestia, że kobieta podejrzewa swojego rozmówcę o wrzucenie do napoju tabletki gwałtu.

Skąd się wzięły świąteczne tradycje?

Do niedawna „Baby, It’s Cold Outside” była klasykiem i międzynarodowym przebojem wykonywanym przez wiele gwiazd. Powstała w 1944 r.

Dobra decyzja?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Country Music America (@countrymusicamerica)

Kobiety masowo pokazują w Sieci swoją bieliznę. Powód jest naprawdę oburzający!
Kobiety masowo pokazują w Sieci swoją bieliznę. Powód jest naprawdę oburzający! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Jaszczurka (Ocena: 5) 08.12.2018 10:26
Te shyskie rozne piosenki sa fajne, nie wim czimu czlowiekom sie nie podobaja... każdy ludź lubi fajne swiatecne piosenki A pszy okazji chcialam zaplezentować bauwanka ktulego ulepilam sama ☃️ Posssdrawiam shyskich komentujoncych
zobacz odpowiedzi (1)
Pietruszka (Ocena: 5) 08.12.2018 10:19
Wiecie co, to tylko świąteczna piosenka, ale człowiek nie byłby sobą gdyby nie MUSIAŁ zrobić z czegoś sensacji, szukać dziury w całym i robić z igły widły. To wynik nudy i poszukiwanie czegoś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2018 09:17
Piosenka jak piosenka ale teledysk(?) zdecydowanie przedstawia molestowanie. To wyraźnie widać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2018 01:44
Czasem odnoszę wrażenie że takie akcje są inicjowane przez kobiety, które nie mają powodzenia i po prosty wylewają swoje frustracje. Ciekawe czemu milczą na temat teledysków w których kobiety świecą nagością. Jason Derulo - Swalla to jest idealny przykład piosenki która akurat nie powinna być puszczana.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie