Czy strój Daenerys z ostatniej serii “Gry o tron” przypadkiem zdradził jej los?

Projektantka kostiumów do serialu przyznaje, że ma bardzo duże znaczenie!
Czy strój Daenerys z ostatniej serii “Gry o tron” przypadkiem zdradził jej los?
Fot. HBO
13.09.2018

“Gra o tron” powróci z ostatnim, ósmym sezonem dopiero w 2019 roku. Fani kultowej produkcji HBO muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Jednak jesteśmy przekonani, że zdecydowanie jest na co czekać! W ostatniej serii “Gry o tron” w końcu poznamy odpowiedź na pytanie, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie i będzie rządzić krainą Westeros, oraz dowiemy się, jakie są dalsze losy naszych ulubionych bohaterów - komu uda się przetrwać, a kto straci życie?

Zobacz również: Co wydarzy się w 8. sezonie „Gry o tron”?

Oczywiście fani “Gry o tron” mają już swoje teorie na ten temat. Niektóre z nich brzmią naprawdę prawdopodobnie! Zdają się je też potwierdzać twórcy serialu. Tak też jest w przypadku Daenerys Targaryen, postaci granej przez Emilię Clarke. Matka Smoków to jedna z najpoważniejszych pretendentek do Żelaznego Tronu. W ostatnim odcinku 7. sezonu Dany rusza ze swoją armią na podbój Westeros. Jeśli oglądaliście “Grę o tron” od samego początku na pewno sami zauważyliście, jaką metamorfozę z sezonu na sezon przechodzi Daenerys. W pierwszej serii była bardzo nieśmiała i dziewczęca, nosiła rozpuszczone włosy i zwiewne sukienki. Z czasem stała się prawdziwą wojowniczką i królową, jej fryzury symbolizują liczne zwycięstwa i podboje, a stroje stały się naprawdę królewskie.

via GIPHY

Jedna z projektantek kostiumów do “Gry o tron”, Michele Clapton, przyznała w wywiadzie, że stroje Daenerys są przesiąknięte symboliką. Clapton zdradziła, że w ósmym sezonie serialu Dany będzie nosić się na wzór swojego brata. “Gdy ponownie ją zobaczymy zwrócimy uwagę na to, że zacznie nosić ubrania w takich kolorach, w jakie ubierał się jej brat. Co to o niej mówi?” - projektantka zakończyła swoją wypowiedź tajemniczym pytaniem.

Zobacz również: 9 najlepszych HORRORÓW ostatniej dekady. Są wyjątkowo straszne

Teraz warto zwrócić uwagę na ważną kwestię. Mimo że Clapton wspomniała tylko o jednym bracie, w rzeczywistości w “Grze o tron” widzowie poznali dwóch starszych braci Dany - Viserysa (pojawiał się w pierwszym sezonie) oraz legendarnego Rhaegara, który pojawiał się we flashbackach w ostatniej serii serialu. Jeśli uważnie przyjrzymy się ich strojom z łatwością zauważymy, że są praktycznie takie same! Ale te kostiumy, tak charakterystyczne dla dynastii Targaryenów, w przypadku obu braci zwiastowały prawdziwe nieszczęście. Jak widzimy we flashbacku w ostatniej serii, Rhaegar ma na sobie wspomniany strój gdy bierze za żonę Lyannę Stark - był to błąd, który położył kres blisko 300-letniemu panowaniu dynastii. Z kolei Viserys ma na sobie ten strój na pustyni w trakcie wędrówki z Dothrakami - chwilę później ginie z ręki Khala Drogo.

Fot. HBO

Czy to oznacza, że Daenerys, która w 8. sezonie “Gry o tron” ma nosić się na wzór braci czeka podobny, tragiczny koniec? Czy to właśnie to miała na myśli projektantka kostiumów? Nie możemy doczekać się premiery ostatniej serii “Gry o tron”, by poznać odpowiedź na to pytanie!

Zobacz również: Seriale dla kobiet, które trzeba obejrzeć! Popularne & mało znane

Polecane wideo

Zrozpaczone klientki pokazują, co kupiły w Internecie. To nie tak miało wyglądać
Zrozpaczone klientki pokazują, co kupiły w Internecie. To nie tak miało wyglądać - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4 / 5
Dona (Ocena: 3) 16.09.2018 21:58
fakt, umrze podczas porodu, ale przed wydarzeniami zaczynającymi 8 sezon :D niestety, taka jest gra o tron xD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.09.2018 12:18
wciągający serial
odpowiedz

Polecane dla Ciebie