9 najlepszych HORRORÓW ostatniej dekady. Są wyjątkowo straszne

Każdy szanujący się fan filmów grozy musi je zobaczyć. Jeśli starczy Ci odwagi...
9 najlepszych HORRORÓW ostatniej dekady. Są wyjątkowo straszne
fot. Unsplash
19.08.2018

Horrory mają wielu fanów. Trudno w końcu o inny gatunek filmu, który budowałby takie napięcie. Jednak w ostatnich latach narzeka się na jakość horrorów. Podobno nie przypominają produkcji z lat 80. i 90.

Jest już zwiastun „Planety Singli 2”!

Ostatnio użytkownicy Reddita mogli wziąć udział w dyskusji i odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy film grozy ostatniej dekady. Każdy mógł oddać głos. Ostatecznie zrobiło to ok. 100 tys. internautów. Wytypowano 9 faworytów. Jeżeli jesteś miłośniczką tego gatunku, musisz je obejrzeć.

„Dziedzictwo” (2018)

Film został okrzyknięty najlepszym horrorem, który pojawił się w ostatnich latach. Jest on mieszanką kilku gatunków. M. in. także dramatu psychologicznego. „Dziedzictwo” opowiada o losach rodziny, które zmieniają się nagle, gdy umiera najstarsza przedstawicielka rodu. Jak to zwykle bywa w przypadku horrorów, wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Okazuje się, że zmarła miała pewien sekret.

„Dom w głębi lasu” (2012)

Fabuła tego filmu również nie wydaje się mieć oryginalnej fabuły. Kilkoro znajomych wyjeżdża na weekend. Zajmuje domek w lesie. Bohaterowie nie wiedzą, że są obserwowani. Kluczem do sukcesu tego filmu jest połączenie gatunku komedii z horrorem.

„Czarownica: bajka ludowa z Nowej Anglii” (2015)

Akcja tego filmu dzieje się w Nowej Anglii w 1630 r. William i Katherine wiodą spokojne życie z piątką dzieci. Gdy ich nowo narodzony syn znika, a plony niszczeją, członkowie rodziny zwracają się przeciwko sobie.

Jaki kultowy film nakręcono w roku, w którym się urodziłaś?

„Lament” (2016)

Mieszkańcy małej wioski zaczynają chorować na tajemniczą chorobę. Policjant próbuje rozwiązać jej zagadkę. W akcję wkroczą także szamani i egzorcyści.

„Green Room” (2016)

Film przedstawia losy kapeli. Jej członkowie są świadkami napaści. Są oni przetrzymywani w tytułowym green roomie, na terenie baru. Sprawcy chcą wyeliminować wszystkie dowody świadczące o ich winie.

„Obecność” (2013)

Badacze zjawisk paranormalnych są wezwani do rodziny mieszkającej na farmie. Zmagają się oni z obecnością zjawy. Dochodzi do tajemniczych i przerażających zjawisk. Ed i Lorraine Warren będą musieli stawić jej czoła.

„We are still here” (2015)

Po tragicznej śmierci nastoletniego syna Paul i Anne zamieszkują w spokojnej wsi, chcąc rozpocząć wszystko od nowa. Anne ma jednak niepokojące odczucia i słyszy dziwne odgłosy. Wkrótce z opowieści sąsiadów poznaje losy domu – zamieszkałego dawniej przez parę zajmującą się organizacją pogrzebów.

„Gość” (2014)

Zwolniony ze służby żołnierz zaprzyjaźnia się z rodziną kolegi, który zginął na misji. Po tym, jak zostaje przyjęty do ich domu, w okolicy mają miejsce serie niewyjaśnionych morderstw.

Nie uwierzycie, kto zagra w najnowszym filmie Patryka Vegi... Tego chyba nikt się nie spodziewał

„Pozwól mi wejść” (2008)

Prześladowany chłopak zaprzyjaźnia się z młodą wampirzycą, która żyje w tajemnicy ze swoim opiekunem. Główny bohater spotyka się z nią tylko w nocy. Od kiedy dziewczynka pojawiła się w okolicy, zaczynają się w niej dziać przerażające rzeczy.

Wiemy, jak dzisiaj wygląda Emma z serialu „Przyjaciele”! Grały ją aż dwie osoby!
Wiemy, jak dzisiaj wygląda Emma z serialu „Przyjaciele”! Grały ją aż dwie osoby! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 24.08.2018 10:31
Z tego roku na uwagę zasługuję 'Hereditary' - ma klimat starych filmów Polańskiego. Ciekawy i dobrze zrealizowany, z rewelacyjną grą aktorską. Z lat ubiegłych dobrą rozrywkę stanowią 'Insidious' (2010) i 'The Conjuring' (2013). Poza tym, wszystko, co wychodzi to jedynie kopia kopii czegoś, co było już powielane w gatunku tysiące razy. Jeśli ktoś naprawdę kocha horrory, to polecam sięgnąć po klasykę. Niestety, później nie będziecie w stanie oglądać 99% współczesnych, bo zobaczycie, że są jedynie zlepkiem motywów z tego, co już dawno się w gatunku przewinęło.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 20.08.2018 13:40
Dziwię się że nie ma w tym zestawieniu horrorów takich jak: Mama (2013r) , Kobieta w czerni 1 oraz 2 , Sinister (2012r) oraz Po tamtej stronie drzwi (2016r).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.08.2018 16:37
Cos z 1980, do dzis sie boje
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.08.2018 01:17
CICHE MIEJSCE
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie