Najlepsze filmy z lat 90. Dzisiaj już tak dobrych nie kręcą

Pamiętasz je?
Najlepsze filmy z lat 90. Dzisiaj już tak dobrych nie kręcą
Fot. Zapach kobiety
20.06.2018

Wiele osób z sentymentem wraca myślami do lat 90. To były czasy, kiedy nastolatkowie nie znali telefonów komórkowych, a dzieci zbierały karteczki i bawiły się na podwórkach. Wieczorem zarówno one, jak i ich rodzice zasiadali przed telewizorami i oglądali filmy. Chociaż obecnie dysponujemy znacznie lepszymi środkami, to właśnie produkcje z lat 90. uchodzą za najlepsze. Dziś przypominamy wam o prawdziwych perełkach.

Co obejrzeć w weekend? 19 filmów o tańcu, które umilą Ci wolny wieczór

„Dzikość serca” (1990)

Młodzi kochankowie, Sailor i Lula, uciekają przed bandą zbirów, których matka dziewczyny wynajęła do zabicia jej towarzysza. Sailor był świadkiem zabójstwa ojca dziewczyny, w które jest zamieszane jej matka. W trakcie podróży chłopak i dziewczyna spotykają mnóstwo dziwnych postaci.

„Człowiek legenda” (1998)

Jest rok 1900. Ciemnoskóry marynarz luksusowego transatlantyku Virginian, Danny (Bill Nunn), przypadkowo znajduje w jednej z sal skrzynię, a w niej porzucone niemowlę. Nadaje mu imię „1900” i postanawia zatrzymać przy sobie. Chłopiec wychowuje się w kotłowni, pozostając w ukryciu aż do chwili, kiedy jako ośmiolatek dostaje się do pomieszczeń pierwszej klasy, siada przy pianinie i daje koncert, który swoją wirtuozerią poraża słuchaczy. Od tego czasu genialny muzyk-samouk (Tim Roth) staje się atrakcją statku. Wieść o jego cudownym talencie rozchodzi się szybko, ludzie przemierzają setki kilometrów, żeby móc go posłuchać. Jednak 1900 nie jest w pełni szczęśliwy. Zaczyna marzyć o tym, aby kiedyś zejść na stały ląd...

filmy z lat 90.

Fot. unsplash.com

„Buntownik z wyboru” (1997)

Will, matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, zostaje oskarżony o pobicie policjanta. Profesor MIT, świadomy talentu chłopaka, proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął naukę i terapię psychologiczną. 

„Edward Nożycoręki” (1990)

Delikatny chłopak-cyborg, który zamiast dłoni ma nożyce, nagle zostaje bez opieki swojego twórcy. W pobliskim miasteczku poznaje nastolatkę, a potem zakochuje się w niej.

„Lepiej byc nie może” (1997)

Ekscentryczny Melvin zakochuje się w kelnerce z problemami. On sam zachowuje się skandalicznie: obraża i rani innych. Tylko wspomniana kelnerka jest w stanie z nim wytrzymac. Kobieta samotnie wychowuje syna chorego na astmę. Pewnego dnia rezygnuje z pracy ze względu na niego. Melvin nie może bez niej wytrzymać.

filmy z lat 90.

Fot. unsplash.com

„Zielona mila” (1999)

Emerytowany strażnik więzienny opowiada przyjaciółce o niezwykłym mężczyźnie, którego skazano na śmierć za zabójstwo dwóch 9-letnich dziewczynek. Ów mężczyzna był niewinny – jak odgadł strażnik. W trakcie opowieści kobieta usłyszy też o okrutnym strażniku, który pilnował skazanych w więzieniu w Luizjanie.

Najstraszniejsze HORRORY wszech czasów. RANKING TOP 10

„Zapach kobiety” (1992)

Charlie jest uczniem, który chce zarobić. W tym celu zatrudnia się jako opiekun emerytowanego pułkownika, który okazuje się zrzędą. Mężczyźni podróżują, a w miarę poznawania się coraz lepiej rodzi się pomiędzy nimi przyjaźń. Pułkownik myśli nawet o zrezygnowaniu z samobójstwa, które wcześniej zaplanował.

„Milczenie owiec” (1991)

Seryjny morderca i inteligentna agentka łączą siły, by znaleźć przestępcę obdzierającego ze skóry swoje ofiary. Morderca jest psychiatrą. W trakcie spotkań z agentką zachowuje się jak terapeuta. Wyciąga od niej różne informacje i poznaje ją coraz lepiej. Jak rozwinie się ta relacja?

filmy z lat 90.

Fot. unsplash.com

„Braveheart – Waleczne serce” (1995)

Szkocja dostaje się pod panowanie Anglików. Trwają brutalne zamieszki. Na tym tle historycznym rodzi się miłość młodego Szkota Williama Wallace’a do dawnej towarzyszki dziecięcych zabaw. Chłopak i dziewczyna biorą ślub w tajemnicy. W ten sposób chcą uniknąć prawa pierwszej nocy. Niestety nie mają szczęścia...

„Rozważna i romantyczna” (1995)

Anglia, XVIII wiek. Wdowa i jej dwie skrajnie różne od siebie córki zostają zmuszone do opuszczenia rodzinnej posiadłości. Dziewczyny są biedne i nie mają dużych perspektyw na zamążpójście. Po pewnym czasie zakochują się. Film pokazuje nie tyle dwie historie miłosne, ile postawy wobec niej. Jedna z sióstr – Eleonora – jest bardzo rozważna i ma problem z wyrażaniem uczuć, natomiast druga – Marianne – jest niepoprawną romantyczką. Usposobienia obu sióstr nie pomagają im w ułożeniu sobie życia prywatnego.

„Młodzi gniewni” (1995)

Była oficer marines zatrudnia się jako nauczycielka w jednej ze szkół Los Angeles. Jej niekonwencjonalne metody zmieniają życie wyjątkowo trudnych uczniów. Pochodzą oni z różnych środowisk i zmagają się z problemami, które nie powinny ich dotykać w tak młodym wieku. Na początku w ogóle nie chcą słuchać nauczycielki, jednak z czasem się z nią zaprzyjaźniają. Kobieta pokazuje im, że mogą zmienić swoje życie.

Źródło: filmweb.pl

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.06.2018 15:37
Milczenie owiec co to był za film!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo