10-letni Natan napisał opowiadanie, o którym huczy cały Internet. Przeczytaj koniecznie!

Polonistka skarciła chłopca, ale internauci są zachwyceni jego talentem pisarskim.
10-letni Natan napisał opowiadanie, o którym huczy cały Internet. Przeczytaj koniecznie!
Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/Sylwia.Chutnik/)
18.05.2018

Zewsząd słychać opinie, że polski system edukacji zabija w uczniach kreatywność. Ocenianie odpowiedzi na podstawie klucza, czy nauczanie według określonych schematów ma wielu przeciwników. Ostatnia sytuacja, która miała miejsce w jednej z polskich szkół, niestety tylko utwierdzi ich w tym przekonaniu.

Mamy zwiastun filmu, który jest tak straszny, że ludzie masowo uciekają z kin. Uwaga – naprawdę MOCNY!

Nauczycielka języka polskiego zadała uczniom pracę domową. Mieli napisać opowiadanie składające się z 8 zdań. 10-letni Natan tak przyłożył się do zadania, że jego tekst był dłuższy niż poleciła polonistka. Nie brakowało w nim jednak kreatywnych pomysłów, zaskakujących zwrotów akcji i stylu pisania, którego mógłby pozazdrościć chłopcu niejeden pisarz.

„Kiedy Magda otworzyła oczy, zobaczyła srokę, która stukała dziobem w parapet otwartego okna. Była wiosna, więc przylatywały ptaki. Madzia się zdziwiła, ponieważ przyleciał też numerek dziesięć. Magda zawołała mamę, ale zamiast mamy przyszedł kot. Madzia powiedziała: Mamo? A kot: tak córeczko. Wtedy Magda zawołała tatę.” – tak zaczyna się opowiadanie Natana.

Nauczycielka nie zaliczyła 10-latkowi pracy domowej, ponieważ tekst był według niej za długi i pozbawiony sensu. Nie doceniła przy tym kreatywności ucznia, co postanowiła wytknąć jej nawet pisarka Sylwia Chutnik. „Chciałabym umieć tak pisać! Bo o nauczycielce nie ma sensu się wypowiadać” – napisała bez ogródek.

Przeczytajcie całe opowiadanie Natana. Naszym zdaniem jest absolutnie zachwycające.

„Kiedy Magda otworzyła oczy, zobaczyła srokę, która stukała dziobem w parapet otwartego okna. Była wiosna, więc przylatywały ptaki. Madzia się zdziwiła, ponieważ przyleciał też numerek dziesięć. Magda zawołała mamę, ale zamiast mamy przyszedł kot. Madzia powiedziała: Mamo? A kot: tak córeczko. Wtedy Magda zawołała tatę. Zamiast taty przyszła panda. Madzia powiedziała: tato, czy to ty? Panda powiedziała: tak. Potem Madzia zeszła na dół do chomika. Zamiast chomika zobaczyła Garfielda przed telewizorem. Nagle zadzwonił dzwonek do drzwi. Otworzyła je i zobaczyła iluminati, które dało jej przesyłkę. Madzia pożegnała się z iluminati. Iluminati poszło i rozjechał go kot-walec. Tymczasem Madzia otworzyła paczkę i zobaczyła portal, więc do niego weszła i znalazła się w świecie na odwrót. Po godzinie znalazła się w swoim domu. Poszła do kuchni, żeby coś zjeść i sie napić, a zobaczyła bobra, który smażył na patelni naleśniki. Wzięła z szuflady chleb. Zdziwił a się ponieważ chleb miał nogi i ręce i wszedł Madzi do buzi. Madzia zjadła go ze smakiem. Zrobiła sobie wodę, która ją oblała. Madzia się obudziła i okazało się, że to wszystko było snem.

Komentarze (40)

Ocena: 4.98 / 5
Anonim xd (Ocena: 5) 26.05.2018 23:04
Ludzie przestańcie pisać o tej maturze serio chłopak ma 10 lat nw co będzie robił za rok a wy matura matura a poza tym gdyby wielka pani profesor była człowiekiem to by to doceniła !
odpowiedz
Krystyna (Ocena: 4) 25.05.2018 08:27
Nie jest tak źle
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 22:31
Talent i wyobraźnia jest, ale czy te pismo da się przeczytać? Pomyślałbym,ze to napisał 6 latek....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 12:53
Opowiadanie fajne, wszystko ok. Ale jest niezgodne z poleceniem! Jeśli ten talent się rozwinie i zacznie szukać pracy jako redaktor w gazecie i dostanie 1000 znaków, a napisze 3000, to też go nikt nie pochwali. Wywali pisaninę do kosza. Polecenie nakazywało zwięzłość wypowiedzi jako podstawowe kryterium. Nie zostało ono spełnione, więc reakcja nauczyciela słuszna. Mógł/ mogła tylko dopisać, że docenia kreatywność i pomysł. Jednak pozytywna ocena byłaby w tym przypadku naciąganiem. Bo polecenie nie zostało wykonane.
zobacz odpowiedzi (1)
TakżePisarka (Ocena: 5) 24.05.2018 07:27
O mój boże! Cudowny chłopiec z niesamowitym talentem pisarskim! Kiedys zostanie kimś wielkim.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo