Te książki powinnaś przeczytać, jeśli chcesz być jak Meghan Markle

Wybranka księcia Harry`ego twierdzi, że to one ją ukształtowały.
Te książki powinnaś przeczytać, jeśli chcesz być jak Meghan Markle
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/meghanmarkle__/) & Unsplash
19.05.2018

Jeszcze do niedawna Meghan Markle była jedną z wielu amerykańskich aktorek. Nie narzekała na brak ról i popularności, ale nie była też gwiazdą największego formatu. Wszystko zmieniło się pod koniec 2016 roku, kiedy media zaczęły łączyć ją z brytyjskim księciem. Z dnia na dzień stała się ikoną mody i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet. W końcu tylko nielicznym udaje się wejść do rodziny królewskiej.

 Wszyscy kochankowie Meghan Markle. Ilu ich było?

Żeby zrozumieć, jaką drogę przeszła od dziewczyny z Los Angeles do księżnej, warto zajrzeć do jej biblioteczki - twierdzi portal Meghan`s Mirror, który prześwietla życie 36-latki. Dziennikarzom serwisu udało się dotrzeć do listy jej ulubionych lektur. To właśnie te książki miały mieć największy wpływ na jej osobowość i styl. Wiele z nich zostało wydanych w języku polskim, więc sięgnąć po nie może każda z nas.

Warto się z nimi zaznajomić. Markle udało się przecież osiągnąć to, o czym skrycie marzymy…

ulubione książki Meghan Markle

fot. Wydawnictwo MT Biznes, Wydawnictwo Literackie

Manifest motywacji

Brendon Burchard

Manifest motywacji to elokwentne, inspirujące, płomienne wezwanie do upominania się o własną, osobistą moc. Światowej sławy trener Brendon Burchard tłumaczy w tej książce, że podstawowym czynnikiem motywującym ludzkość do działania jest dążenie do poszerzania granic wolności osobistej. Wszyscy pragniemy większej swobody – w zakresie dysponowania własnym czasem, w dziedzinie społecznej i finansowej, ale także w sferze duchowej. (Wydawnictwo MT Biznes)

Jeszcze jeden oddech

Paul Kalanithi

Poruszająca historia genialnego neurochirurga, który zmierzył się z chorobą jako pacjent. Opowieść o odchodzeniu w zgodzie z sobą i ze światem. Zapis determinacji i świadectwo walki. Paul Kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia. (Wydawnictwo Literackie)

Kultowe seriale z lat 90. Jeśli jesteś przed trzydziestką, pewnie ich nie pamiętasz

ulubione książki Meghan Markle

fot. Wydawnictwo Galaktyka, Wydawnictwo Zysk i S-ka

Cztery umowy

Don Miguel Ruiz

Cztery umowy to wyjątkowy przewodnik po drodze do prawdziwej wolności i harmonii. Autor odkrywa źródło przekonań i zachowań, które nas ograniczają i odbierają prawdziwą radość życia i opierając się na mądrości starożytnych Tolteków, podaje skuteczne sposoby, które z dnia na dzień mogą odmienić życie każdego z nas. Niby oczywiste, a jednak często nieuświadomione zasady będące umowami, które powinniśmy zawrzeć sami z sobą, stanowią klucz do prawdziwego spokoju ducha i szczęścia. (Wydawnictwo Galaktyka)

Tao Kubusia Puchatka

Benjamin Hoff

Autor ujawnia w tej książce, że jeden z największych mistrzów taoizmu nie jest Chińczykiem ani czcigodnym filozofem, ale w rzeczywistości nikim innym, jak tylko... zwyczajnym misiem stworzonym przez A.A. Milne`a, czyli Kubusiem Puchatkiem. Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza, Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje, a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest. I to właśnie stanowi klucz do tajemnej mądrości taoizmu. (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Zobacz również: Te horrory trwają tylko 15 sekund, ale przerażą Cię bardziej niż pełnometrażowy film (Rada? Nie oglądaj ich przed snem)

ulubione książki Meghan Markle

fot. Wydawnictwo MUZA S.A., Wydawnictwo Studio EMKA

Mały książę

Antoine de Saint-Exupéry

Tytułowy Książę, udając się w podróż po wszechświecie, poznaje różnorakie typy ludzkie, charaktery i upodobania, reprezentowane przez mieszkańców kolejnych planet. Wreszcie trafia do miejsca centralnego swojej wędrówki - Ziemi. W istocie, z pozoru tylko prosta, opowieść niesie ze sobą przesłanie filozoficzne. Jest to przede wszystkim surowa, lecz nie pozbawiona przyjaznego smutku, krytyka ludzi, którzy zapomnieli o podstawowej wartości jaką jest istotny kontakt z drugą jednostką. Trwają więc rozdzieleni latami świetlnymi, nie zdając sobie sprawy z własnej nędzy. (Wydawnictwo MUZA S.A.)

Kto zabrał mój ser?

Johnson Spencer

Prosta, a zarazem mądra, alegoryczna przypowieść, odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w naszym życiu. „Ser” jest tutaj metaforą wszystkiego, czego pożądamy w życiu - dobrej pracy, zdrowych związków z innymi ludźmi, majątku, zdrowia czy spokoju duchowego. Co sprawiło, że tytuł ten gościł wiele tygodni na pierwszych miejscach list bestsellerów tak poczytnych pism jak: The New York Times, Wall Street Journal, USA Today? Odpowiedź zawiera się w jednym zdaniu: jasne, pełne mocy przesłanie wypływające z tej książki - „to nieprawda, że zmiany są najważniejsze. Po prostu nic innego ważnym nie jest. Otwórz się na zmiany, nie walcz z nimi”. (Wydawnictwo Studio EMKA)

Na liście znalazły się także książki, które przeczytać można tylko w oryginale:

„Grace: A Memoir”, Grace Coddington

„In Vogue: An Illustrated History of the World’s Most Famous Fashion Magazine”, Alberto Oliva, Norberto Angeletti i Anna Wintour

„The Dress: 100 Iconic Moments in Fashion”, Megan Hess

„The Coveteur: Private Spaces, Personal Style”, Stephanie Mark i Jake Rosenberg

„Elements of Style”, Erin Gates

„The Inner Gym: A 30-day workout for strengthening Happiness”, Light Watkins

Komentarze (3)

Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 5) 20.05.2018 10:35
wow, nie wiedzialam, że ona coś czyta
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 1) 19.05.2018 17:49
Czemu mam chcieć być kimś o kim wiem tylko tyle, że hajta się z księciem xD
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.05.2018 13:49
Co za bzdury! Trzeba być SOBĄ LUDZIE! Nie „kimś tam jakaś celebrytka”. Ogarnijcie się!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo