Przegląd nowości wydawniczych: Trzy wciągające książki dla fanów dreszczyka emocji

Co czytać w maju? Sprawdźcie.
Przegląd nowości wydawniczych: Trzy wciągające książki dla fanów dreszczyka emocji
Fot. mat. prasowe
13.05.2018

"Laleczki" Anna Snoekstra

Gdy spłonął budynek sądu i zginął lubiany powszechnie nastolatek, całe miasteczko pogrążyło się w żałobie. Panika wybucha, kiedy kilka rodzin znajduje na progu porcelanowe lalki łudząco podobne do swoich dzieci. Część mieszkańców uważa, że w ten sposób pedofil oznacza przyszłe ofiary, mnożą się spekulacje i wzajemne oskarżenia. Już nikt nikomu nie ufa, każdy ochoczo zdradza cudze sekrety, nawet te najbrudniejsze. Miejscowa policja jest bezradna, jednak ta sprawa to woda na młyn pewnej ambitnej dziewczyny, która marzy o karierze dziennikarskiej. Rose zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Zadaje zbyt wiele pytań i niektórzy uważają, że zasłużyła na karę.

OPINIE O KSIĄŻCE NA ŚWIECIE:

„Laleczki” to pełna napięcia, wielopoziomowa układanka, postaci są złożone i poranione emocjonalnie, co czyni z tej mrocznej i pełnej zwrotów opowieści lekturę, od której nie można się oderwać.”
-RT Book Reviews

***
„W „Laleczkach” Anna Snoekstra wykonuje dobrą robotę, tworząc klimat i umieszczając czytelnika w samym środku egzystencji grupki ludzi, którzy być może reprezentują koniec niewinności ich małego miasteczka.”
–Bookreporter

***
„Książka „Laleczki” jest zarazem kręta i pokręcona, portret obrzydliwych sekretów duszących się we własnym sosie, w umierającym miasteczku. Snoekstra pisze oryginalną opowieść, która jest zagadkowa i mroczna, ale również wzruszająca i prawdziwa.”
–Janelle Brown, autorka bestsellera New York Times’a Watch Me Disappear

***
„Mądry, frapujący thriller psychologiczny z oryginalną, wciągającą i w gruncie rzeczy zaskakującą protagonistką. Nie mogłem jej odłożyć!”
-Graeme Simsion, autor bestsellera New York Times’a Efekt Rosie

„Morderstwo w pociągu” Jessica Fellowes

Pochodząca z niebogatej londyńskiej rodziny Louisa Cannon pragnie uciec od biedy. Wybawieniem z trudnego położenia okazuje się być praca w wiejskiej posiadłości Asthall Manor,
u rodziny Mitford. Tam Louisa obejmuje posadę niani i guwernantki dzieci Mitford, stając się powiernicą najstarszej córki, zgryźliwej acz bystrej szesnastoletniej Nancy.

BOŻE NARODZENIE, 1919
Kiedy córka chrzestna Florence Nightingale została zamordowana w pociągu, zaintrygowane Louisa i Nancy, nie zważając na konsekwencje, próbują rozwiązać zagadkę mordercy. Czy to był napad rabunkowy, czy zemsta, której korzeni należy szukać w wojennych wydarzeniach? Louise i Nancy gromadzą fakty, rozmawiają z rodziną i znajomymi zamordowanej. Im więcej informacji udaje im się zebrać, tym więcej wątków pojawia się w ich śledztwie. Depczą po piętach mordercy, który jednak zrobi wszystko, by jego sekret nie ujrzał światła dziennego …
Wciągająca lektura, której akcja, oparta na FAKTYCZNEJ ZBRODNI, jest okazją do poznania barwnej rodziny brytyjskich arystokratów Mitford. Ten ekscentryczny ród po dziś dzień budzi wiele kontrowersji,
a sensacyjne morderstwo stanowiło wielką zagadkę w Anglii w początkach XX wieku.

„Pomysłowa, skrząca, przebiegła, genialna”
- Susan Hill
***
"Prawdziwe morderstwo, prawdziwa rodzina i całkiem nowa bohaterka kryminału połączone by stworzyć fascynującą i bardzo przyjemną lekturę. Pokochałem książkę!„
― Julian Fellowes, pomysłodawca i twórca scenariuszy do Downton Abbey i Belgravii
***

O AUTORCE:

JESSICA FELLOWES JEST AUTORKĄ SERII O DOWNTON ABBEY.

KSIĄŻKA „MORDERSTWO W POCIĄGU” ZYSKAŁA STATUS MIĘDZYNARODOWEGO BESTSELLERA.

„W cieniu gilotyny” Allison Pataki, Owen Pataki

Francja 1792 – 1805
Paryż w czasach rewolucji to niebezpieczne miejsce. Na Placu Republiki ustawiono gilotynę – udoskonalone narzędzie do ścinania arystokracji i wrogów nowego porządku. Egzekucje są tak częste, że woda w Sekwanie zmienia kolor od spływającej do niej krwi. Ale życie toczy się dalej, ludzie nie przestają kochać i marzyć, chociaż codzienna walka o przetrwanie wystawia ich na ciężką próbę.
Jean-Luc i Marie często nie mają co jeść, ale są szczęśliwi. André i Sophie mają potężnych wrogów i muszą ukrywać swoje uczucie, jednak są zdeterminowani, by spędzić resztę życia razem. Losy tych czworga splatają się
i są najlepszym odzwierciedleniem ówczesnej epoki. Czasu, kiedy nikt nie był pewny jutra, anarchia i terror łamały najsilniejszych i tylko nielicznym udało się zachować godność i ocalić marzenia.

OPINIE O KSIĄŻCE NA ŚWIECIE:

„Kompulsywna wręcz lektura… Frapująca opowieść o miłości, zdradzie, poświęceniu i odwadze… Romantyczna powieść, która przenosi czytelnika do serca Paryża i centrum wydarzeń Wielkiej Rewolucji Francuskiej.”
- Bustle

„[Książka] z sukcesem i z mocą zarysowuje lekcję z czasów francuskiej rewolucji dla dzisiejszych ruchów demokratycznych.”
– Kirkus Reviews

„Miłośnicy Aleksandra Dumasa i Victora Hugo pochłoną tę opowieść o heroizmie, zdradzie i przygodzie .”
- Library Journal

„To historia francuskiej rewolucji, która zaczyna się z twoją głową na gilotynie obserwującą jak szybko porusza się jej ostrze w kierunku szyi – a to nic w porównaniu do tempa i dramatyzmu, który potem następuje.”
– Tom Wolfe, pisarz („S-kadra”)

„Piękna powieść, która rejestruje ducha Wielkiej Rewolucji Francuskiej i ponadczasowe motywy miłości i prawdy.”
—Steven Pressfield, pisarz („Aleksander Wielki”)

„Ta błyskotliwa opowieść o miłości i zdradzie w oszalałym świecie jest zarówno na czasie jak i ponadczasowa.”
—Juliet Grey, autorka trylogii „Maria Antonina”

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie