„Hereditary” - najstraszniejszy horror tego roku. Przeraża widzów bardziej niż „Egzorcysta”

Po prostu trzeba go zobaczyć!
„Hereditary” - najstraszniejszy horror tego roku. Przeraża widzów bardziej niż „Egzorcysta”
Fot. Hereditary
20.04.2018

Horrory mają swoją rzeszę fanów, ale w ostatnich latach coraz trudniej o dobre dzieło tego gatunku. Często mamy do czynienia z obrazami odrażającej masakry albo obrazami, które nie potrafią budować napięcia i są po prostu słabe. Niektórzy fani filmów z rozrzewnieniem wspominają kultowe „Szczęki” czy „Egzorcystę”. Dziś naprawdę trudno obejrzeć dobry horror. „Hereditary” ma jednak szansę zmienić to przekonanie.

Zobacz także: Piekło kobiet Gileadu powraca – mamy pierwsze zdjęcia z nowej serii OPOWIEŚCI PODRĘCZNEJ

„Hereditary” to film wyreżyserowany przez debiutanta – Ari Astera. W głównych rolach można zobaczyć m. in. Toni Colette, Milly Shapiro i Ann Dowd. Dzieło miało premierę 21 stycznia podczas Sundance Film Festival i zbiera same pozytywne opinie. Podobno to współczesny „Egzorcysta”. Oprócz tego, że „Hereditary” jest straszny, to przy tym skomplikowany i wymaga od widza intelektualnego zaangażowania.

Fabuła na pierwszy rzut oka nie jest oryginalna. Opowiada o rodzinie Grahamów. Ich życie zaczyna się zmieniać, kiedy umiera Ellen – najstarsza członkini. Wtedy wychodzą na jaw mroczne sekrety i rozpętuje się piekło. „Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragiczny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju…” – czytamy na stronie filmweb.pl opis dystrybutora.

„Hereditary” został okrzyknięty najstraszniejszym filmem 2018 r. W Sieci pojawił się już zwiastun. W Polsce film trafi do kin 22 czerwca.

Wybieracie się?
 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.04.2018 04:52
Lubię „dobre” horrory
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo