Marka Pampers naraziła się muzułmanom: „Bracia i siostry bojkotujcie te produkty w imię miłości do naszego proroka”

O co dokładnie chodzi?
Marka Pampers naraziła się muzułmanom: „Bracia i siostry bojkotujcie te produkty w imię miłości do naszego proroka”
Fot. iStock
23.02.2018

Muzułmanie są bardzo wrażliwi na punkcie swojej religii. W tym kontekście warto przypomnieć chociażby kontrowersyjną gazetę „Charlie Hebdo”, która wyśmiewała niektóre wierzenia religine. Oberwało się m. in. wyznawcom islamu, ponieważ gazeta opublikowała prześmiewcze karykatury proroka Mahometa. Według islamu już samo ukazywanie wizerunku Mahometa jest grzechem, a co dopiero prześmiewcze. W efekcie doszło do zamachu.

Niedawno pisałyśmy też o skarpetkach marki H&M, które miały napis kojarzący się muzułmanom ze słowem „Allah”. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Do podobnej sytuacji doszło w Indiach. Tym razem muzułmanom naraziła się marka Pampers. Wyprodukowała ona pampersy z wizerunkiem kotka. Muzułmanom przypomina on słowo Mahomet. Wyznawcy Allaha postanowili zbojkotować markę. Mnóstwo osób wyszło na ulice i zaczęło palić pampersy.

Została też złożona oficjalna skarga na policji. Sprawą zajęli się aktywiści z islamskiej grupy Darsgah-Jihad-O-Shahadat – czytamy na portalu ndie.pl.  Żadają oni usunięcia wizerunku kotka, ponieważ ich zdaniem obraża całą społeczność muzułmańską.

Sprawa została też nagłośniona w mediach społecznościowach. Muzułmanie nawołują do bojkotu Pampersa. „Poproś każdego brata i siostrę o bojkotowanie tego produktu. To jedyny sposób, by dowieść naszej siły i miłości do naszego proroka” – portal ndie.pl podaje wypowiedź jednego z internautów.

Większość osób w mediach społecznościowych poparła roszczenia muzułmanów.

Na kolejnych stronach możecie zobaczyć wizerunek kotka i słowo Mahomet. Czy faktycznie są do siebie podobne?

słowo Mahomet na pampersach

Fot. http://metro.co.uk/2018/02/22/muslims-filmed-burning-pampers-cat-looks-like-prophets-name-arabic-7332837/

Wizerunek kotka.

słowo Mahomet na pampersach

Fot. http://metro.co.uk/2018/02/22/muslims-filmed-burning-pampers-cat-looks-like-prophets-name-arabic-7332837/

Słowo „Mahomet”. Podobne?

 

Komentarze (15)

Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 24.02.2018 17:17
Chorzy ludzie.psychloe i totalnie im szajba bije. Powinni się sami między sobą powysadzac w powietrze i dac ludziom zyc w cywilizowanym swiecie.bydlo bez krzty honoru.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2018 19:52
Chorzy ludzie. Cieszmy sie, ze pis nie wpuscil uchodzcow. Nie jestem symaptyczka zadnej partii, ale ciesze sie ze pis jest u wladzy i nie wpusci ciapatych. Nie ludzcie sie, ze po, czy nowoczesna, czy jakas inna partia bylaby lepsza. Pis w zasadzie nic dobrego nic nie zrobilo, procz nie wpuszczania muslinow, ale inne partie procz tego ze nie zrobilyby nic dobrego, to jeszcze wpusciliby ciapatych. A co do aborcji itd... trzeba wyjezdzac za granice i tyle. Po tez nic w tej kwestii nie zrobiloby. Pokazali to z reszta glosowaniem.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 1) 23.02.2018 17:01
Aż się zdziwiłam że oni tacy postępowi i ich dzieci pampersy używają :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2018 15:58
Moje uczucia religijne i estetyczne obraża istnienie muslimów.
odpowiedz
hmm (Ocena: 5) 23.02.2018 15:33
co za psychole.wszedzie widzą te głupie znaki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo