Marka H&M znowu stworzyła rasistowski produkt? Muzułmanie oburzeni wzorem na dziecięcych skarpetkach

Produkt już został wycofany ze sprzedaży. Słusznie?
Marka H&M znowu stworzyła rasistowski produkt? Muzułmanie oburzeni wzorem na dziecięcych skarpetkach
30.01.2018

Wszystko wskazuje na to, że marka H&M przechodzi zły okres. Kilka tygodni temu podpadła mieszkańcom Afryki i obrońcom praw człowieka ze względu na reklamę ciemnoskórego chłopca ubranego w bluzę z napisem „The coolest monkey in the jungle”. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Tym razem szwedzka sieciówka uraziła muzułmanów. W sprzedaży pojawiły się skarpetki dla dzieci ze wzorem, który przypomina arabskie słowo „Allah”. Na skarpetkach widnieje obrazek ludzika, który trzyma młot pneumatyczny i to od niego wychodzi ślad odbierany jako słowo „Allah”. Muzułmanie są oburzeni.

H&M postanowił przeprosić muzułamnów i wycofać produkt ze sprzedaży. „Wzór na tych skarpetkach prezentuje figurkę Lego, i każde inne znaczenie jest przypadkowe. Przepraszamy, jeśli ten motyw okazał się dla kogokolwiek obraźliwy” – portal ndie.pl podaje wypowiedź rzecznika szwedzkiego koncernu.

Czy muzułamnie słusznie się obrazili? Na kolejnej stronie możecie zobaczyć skarpetki i porównać słowo „Allah” w języku arabskim ze wzorem na skarpetkach.

 

afera h&m

Fot. http://wsbuzz.com/world-news/hm-pull-range-kids-socks-includes-squiggle-looks-like-allah-written-upside-arabic/

Przesada czy słuszny zarzut? Dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie.

Źródło: ndie.pl

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 1) 23.02.2018 16:01
W sumie to wspolczuje czlowiekowi, ktory sobie tak usiadl i obserwowal te skarpetki i sie doszukal. Ktokolwiek to zauwazyl musi miec mega smutne i nudne zycie, zeby sie takimi pierdolami zajmowac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 20:20
Buzie widze w tym tęczu
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 09:46
Mnie ten ich znaczek przypomina bardziej wór z jajami, niż to na skarpetce hahahaha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 18:45
Mi to w ogóle nie przypomina tego znaku, a gdyby nawet przypominał, to co ? Tragedia wielka ? Jprd....na jakim świecie ja żyję ?!...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 17:44
ja prdl juz nawet szlaczek wzbudza oburzenie. Co za ludzie. Widac, ze maja kompleks nizszosci skoro doszukuja sie wszedzie dyskryminacji itp.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo