Ten serial budzi emocje jeszcze przed premierą!

Start serialu „Zabójstwo Versace: American Crime Story” już dziś o 22:00 na FOX!
Ten serial budzi emocje jeszcze przed premierą!
18.01.2018

Ryan Murphy to jeden z najbardziej rozchwytywanych serialowych producentów. Stworzył takie hitowe produkcje, jak Glee, siedemsezonów American Horror Story, Konflikt: Bette i Joan, czy pierwszy sezon American Crime Story, poświęcony głośnej sprawie O.J. Producent zajął się kolejną kontrowersyjną historią w drugim sezonie American Crime Story. Murphy zajął się sprawą zabójstwa jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów mody – Gianniego Versace. Zarówno sama historia, jak i produkcja serialu, budzi ogromne emocje.

Rodzina Versace od początku nie popierała powstania serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story. I nic dziwnego , bo nie miała wglądu w scenariusz serialu, nie zaproszono jej też na konsultacje. Członkowie rodziny nigdy też oficjalnie nie zatwierdzili książki „Vulgar Favors” autorstwa Maureen Orth, na której opiera się fabuła serialu. Producent serialu oświadcza jednak: „Podobnie jak w oryginalnej serii American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, opartej na bestsellerze <> Jeffreya Toobina, kontynuacja <<Zabójstwo Versace: American Crime Story>> oparta jest na bestsellerowej książce non-fiction <> autorstwa Maureen Orth, która zbadała zbrodnię dokonaną przez Andrew Cunanana. Opieramy się na skrupulatnej relacji Pani Orth.”

 

 

Rozwiąż quiz i wygraj gadżety od FOX

 

Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć pojawiły się też nieporozumienia między ekipą serialu a domem mody Versace. Kostiumograf Lou Eyrich, która pracowała już z Murphym przy serialu Konflikt: Bette i Joan, nie otrzymała żadnej pomocy w tworzeniu kostiumów do seriali. Musiała sama szukać ubrań Versace produkowanych w latach 90-tych – kupowano je więc w butikach na całym świecie, a niektóre z nich uszyto zupełnie od nowa.

 

 

 

W całej sytuacji odnaleźć musiała się jakoś Penelope Cruz, która w serialu wciela się właśnie w siostrę słynnego projektanta i miała o tyle trudne zadanie, że jest znajomą Donatelli Versace. Aktorka już kilka miesięcy temu mówiła w wywiadach, że jest zainteresowana rolą, ale zapewniała, że nigdy nie zaangażuje się w ten projekt bez aprobaty Donatella. „Ryan powiedział mi, że produkcja powstanie z najwyższym uznaniem dla rodziny Versace, co było dla mnie bardzo ważne. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem produkcji postanowiłam zadzwonić do Donatelli. Rozmawiałyśmy ponad godzinę, podczas której opowiedziała mi wiele ciekawych rzeczy ze swojego życia, o których wcześniej nie wiedziałam. Powiedziała mi, że jeżeli ktoś ma ją zagrać, to jest szczęśliwa, że jestem to właśnie ja. Gdyby nie te słowa, nie zrobiłabym tego! Włożyłam wiele miłości i respektu w tę rolę. Mam nadzieję, że ona to zauważy i nie będzie miała mi za złe” – tłumaczyła ostatnio aktorka. Pewnego dnia dostała jednak bukiet kwiatów od Donatelli, kto którego dołączony był liścik z napisem „powodzenia”.

 

 

Sam Murphy podchodzi do postaci projektanta z ogromnym respektem. Nigdy go nie spotkałem osobiście, ale wiem, że mamy wiele wspólnego. Znam też sporo osób, które z nim współpracowały i opowiadały mi o nim. Jego poświęcenie, pasja, droga, którą przebył w życiu, jak wielkim był wizjonerem. Za to wszystko jego oraz rodzinę Versace bardzo szanuję – mówił w jednym z wywiadów.

 

W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wcieli się w Gianniego Versace, zobaczymy także Penelope Cruz (Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta oraz Darrena Crissa (Glee) jako Andrew Cunanan.

 

Premierę Zabójstwo Versace: American Crime Story zobaczymy już dziś o godz. 22:00 tylko na FOX!

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2018 13:23
american crime story to jeden z lepszych seriali. Czekam z niecierpliwością na ten o Versace!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie