9 mało znanych filmów, które wprowadzą Cię w świąteczny klimat

Masz dość „Listów do M.” i „Love actually”? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!
9 mało znanych filmów, które wprowadzą Cię w świąteczny klimat
Fot. Unspash.com
10.12.2017

Filmy są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Lubimy zasiadać do nich wieczorem wraz z najbliższymi. Jednak ci, którzy liczą na nowości w TV, raczej się zawiodą. „Kevin sam w domu”, „Listy do M.”, „Love actually” –takie propozycje zazwyczaj pojawiają się w programie.

Jeżeli szukacie filmów, które wprowadzą was w świąteczny klimat, a do tego są mało znane, przyjrzyjcie się poniższym propozycjom. Będą miłą odmianą po tym, co już znamy na pamięć.

W zestawieniu znajdą coś dla siebie niepoprawne romantyczki, mężczyźni, fani historii oraz starych filmów.

Zobacz także: 10 najlepszych filmów dla singielek

filmy na Boże Narodzenie

Fot. unsplash.com

„Angels in the Snow” (2015 r.)

Rodzina, w której ciągle dochodzi do kłótni pomiędzy jej członkami, przyjmuje pod swój dach niezapowiedzianych gości – rodzinę Tuckerów. Po wypadku samochodowym szukają pomocy, ale sami w sobie się nią okazują. Uczą swoich dobroczyńców, jak kochać i szanować się nawzajem. Akcja rozgrywa się w okresie świątecznym.

„Boże Narodzenie” (2005 r.)

Ten film, oparty na prawdziwych wydarzeniach, był nominowany do Oscara. Opowiada on o Wigilii 1914 r. Podczas I wojny światowej wojska brytyjskie, francuskie i niemieckie w tym szczególnym dniu zaprzestały walk. „Boże Narodzenie” spodoba się osobom interesującym się historią i lubiącym filmy zapewniające dużą dawkę emocji.

„Sklep na rogu” (1940 r.)

Film jest komedią romantyczną i opowiada historię rozgrywającą się w Budapeszcie. Mężczyzna i kobieta pracują w sklepie z upominkami i nie znoszą się nawzajem. Oboje mają jednak sekret. Prowadzą tajemniczą korespondencję. Po jakimś czasie postanawiają umówić się ze swoimi listownymi przyjaciółmi...

filmy na Boże Narodzenie

Fot. unsplash.com

„Białe Boże Narodzenie” (1954 r.)

Dwaj piosenkarze spotykają żeński duet muzyczny i razem odbywają świąteczne tournee. Film obfituje w zabawne perypetie, ale nie one są jego sednem. Gdy artyści docierają do ostatniego punktu podróży, okazuje się, że lokal, w którym mają wystąpić należy do człowieka mającego poważne problemy finansowe. Co w takiej sytuacji zrobi wesoła kompania?

„Zakochać się” (1984 r.)

To piękny melodramat w doborowej obsadzie. Głównych bohaterów zagrali Meryl Streep i Robert de Niro. Mężczyzna i kobieta spotykają się „przypadkiem” w księgarni, gdzie oboje kupują prezenty bożonarodzeniowe. Następne spotkanie następuje w pociągu. Wtedy odkrywają, że wiele ich łączy. Kobieta i mężczyzna zakochują się w sobie, ale oboje są zajęci i mają wiele do stracenia. Jak zakończy się ta historia?

„Panna młoda na Gwiazdkę” (2012 r.)

To propozycja dla romantyczek. Film jest przewidywalny i opowiada o miłości niczym z bajki, ale takie historie stanowią miłą odmianę od szarej rzeczywistości. Samotny przystojniak zakłada się, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zdobędzie kobietę, która obiecała sobie, że dopóki nie znajdzie odpowiedniego faceta, nie zwiąże się z nikim. Doskonale wie, że toczy się o nią zakład, więc główny bohater będzie miał twardy orzech do zgryzienia.

Zobacz także: Jim Jarmusch: Uzależniony od kawy & kina

filmy na Boże Narodzenie

Fot. unsplash.com

„Zły Mikołaj” (2003 r.)

Willie za dnia wciela się w dobrego Mikołaja, który zabawia dzieci, a w nocy zamienia się w przestępcę. Ta opowieść nie ma w sobie tradycyjnego, magicznego klimatu, ale niesie ze sobą pewne przesłanie. Święta symobolizują czas nadziei, ze względu na Jezusa, a ten film pokazuje, że nawet zły człowiek może zamienić się w dobrego. Dla każdego jest nadzieja. Życie Williego nabierze sensu. W jaki sposób? Przekonacie się same. To dobra propozycja na filmowy wieczór z facetem.

„Cud na 34. ulicy” (1994 r.)

Jeżeli lubisz typowe świąteczne klimaty i lata 90., musisz obejrzeć „Cud na 34. Ulicy”. Mężczyzna zostaje zatrudniony w sklepie jako święty Mikołaj. Placowka ma poważne finansowe problemy, ale dzięki pomysłom nowego pracownika zaczyna prosperować lepiej. Niestety to wzbudza zazdrość konkurencji. Święty Mikołaj będzie musiał uratować nie tylko sklep i swoją pracowniczą renomę, ale także święta pewnej małej dziewczynki.

„To wspaniałe życie” (1946 r.)

George Bailey wraz z krewnym prowadzi budowlaną kasę oszczędności. Niestety w wyniku pecha jeden z nich traci bardzo dużą sumę pieniędzy. Firmie grozi bankructwo, a zrozpaczony Bailey próbuje popełnić samobójstwo. Od tego czynu odwodzi go Anioł Stróż. Film urzeka nie tylko ponadczasowym przesłaniem, ale także kostiumami i dekoracjami.

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2017 19:35
Polecam także norweski film Happy,happy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo