Netflix kończy produkcję „House od Cards” przez skandal z Kevinem Spacey!

Serial zakończy się na 6. sezonie.
Netflix kończy produkcję  „House od Cards” przez skandal z Kevinem Spacey!
House od Cards, Netflix
31.10.2017

Kevin Spacey chyba nie spodziewał się, że jego coming out wywoła aż takie zamieszanie. W każdym razie raczej nie wziął pod uwagę tego, że wyznanie dotyczące bycia gejem nie odwróci uwagi od zarzutów o molestowanie seksualne aktora Anthony’ego Rappa. O przeprosinach odtwórcy głównej roli serialu „House od Cards” wie już nie tylko środowisko filmowe, ale cały świat. Media zapomniały na chwilę o Harveyu Weinsteinie, a skupiły się na Kevinie Spacey.

Przypomnijmy: Takiego coming outu jeszcze nie było. Kevin Spacey został oskarżony o molestowanie, a wtedy wyznał... że jest GEJEM!

Prawdopodobnie ta afera będzie miała bardzo duży wpływ na jego dalszą karierę aktorską. Nie zapominajmy, jak surowo potraktował Weinsteina zarząd firmy, którą sam założył. Czy Hollywood podobnie zareagowało na zarzut przeciwko Spacey? Już w kilka godzin po przeprosinach aktora w mediach społecznościowych pojawiła się informacja uderzająca bezpośrednio w niego oraz w fanów serialu „House of Cards”. Netflix ogłosił, że produkcja zakończy się na 6. sezonie w 2018 r.

Oto treść oświadczenia odnosząca się do oskarżenia Anthony’ego Rappa.

Media Rights Capital oraz Netflix są bardzo zmartwieni ostatnimi wiadomościami dotyczącymi Kevina Spacey. W odpowiedzi na te doniesienia dyrektorzy obu firm spotkali się w Baltimore z obsadą oraz ekipą, aby zapewnić ich o swoim wsparciu. Jak przedtem zaplanowano, Kevin Specey nie pracuje w tym momencie na planie filmowym.

Pewne źródła podają, że Netflix rozważał takie rozwiązanie w ciągu kilku ostatnich miesięcy, ale wydaje się ono dziwnym zbiegiem okoliczności. Najpierw Spacey przeprasza i robi coming out, a niedługo potem – tego samego dnia – dowiadujemy się, że będzie tylko 6 sezonów „House of Cards”. Portal vogue. com donosi, że zamieszanie wokół Spacey wzmogło presję i przyspieszyło decyzję. Sprawę skomentował także Beau Willimon – tworca „House of Cards”, który odszedł po 4. sezonie. Wyraził on ogromne zmartwienie zaistniałą sytuacją.

W kontekście ostatnich wydarzeń niepewna wydaje się również przyszłość biografii o Gore Vidalu – amerykańskim pisarzu oraz polityku. Deadline.com podaje, że Netflix zastanawia się nad rezygnacją z tego filmu. W główną rolę miał wcielić się Spacey. Zdjęcia ruszyły w sierpniu br.

Myślicie, że to koniec kariery Kevina Spacey?

 

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.10.2017 12:40
cenię go bardzo jako aktora, uwielbiam ten serial, ale jeśli Spacey faktycznie ma na sumieniu coś takiego to nie dziwię się decyzji producentów
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo