Jigsaw powraca. Kolejna część kultowej „Piły” wkrótce trafi do kin!

Zagrajmy w nową grę…
Jigsaw powraca. Kolejna część kultowej „Piły” wkrótce trafi do kin!
Fot. mat. prasowe
25.10.2017

Perfidny manipulator, wytrawny znawca ludzkiej psychiki, kreator najbardziej wymyślnych pułapek i narzędzi tortur – Jigsaw powraca! Już 27 października kolejna część kultowej „Piły” pojawi się w kinach w całej Polsce. Zagrajmy w nową grę…

Kolejne części „Piły” wyróżniały się na tle innych produkowanych równolegle horrorów tym, że ich twórcy nie składali ambicji i kreatywności na ołtarzu masowej rozrywki, lecz w zamian rozwijali skomplikowaną mitologię świata przedstawionego, opartego na zagadkach i pułapkach Jigsawa. Kramer uczył swe ofiary, że w życiu należy doceniać każdą chwilę, ponieważ wszystko może się szybko skończyć. Sączył jednocześnie terror w umysły przerażonych ludzi.

Zanim zobaczysz „Piłę: Dziedzictwo”, przypomnij sobie fabułę poprzednich części.

„Piła”
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: Leigh Whannell
Fotograf Adam Stanheight (Leigh Whannell) i dr Lawrence Gordon (Cary Elwes) zostali przykuci na dwóch odległych końcach brudnej łazienki. W ten sposób świat poznał okrutne gry tajemniczego Jigsawa (Tobin Bell), wyjątkowego psychopaty, który na swój perfidny sposób chce uczyć ofiary, że moralnością nie można wycierać sobie gęby.

Polecamy także: Ostry zwiastun horroru „The Babysitter”. Czegoś takiego jeszcze nie widziałaś!

„Piła II”
Reżyseria: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Leigh Whannell i Darren Lynn Bousman
Prowadząc wyszukaną grę w kotka i myszkę z detektywem Erikiem Matthewsem (Donnie Wahlberg), śmiertelnie chory Jigsaw wyjawia swoją tragiczną przeszłość. Do tworzenia swych makabrycznych pułapek i zagadek skłoniła go śmiertelna choroba oraz nieudana próba samobójcza. Ostatecznie John Kramer, bo tak naprawdę psychopata się nazywa, zyskuje wspólniczkę, narkomankę Amandę Young (Shawnee Smith).

„Piła III”
Reżyseria: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Leigh Whannell
Tym razem w makabrycznym planie Jigsawa biorą wbrew swej woli udział zrozpaczony ojciec oraz porwany z ostrego dyżuru lekarz. Ostatecznie Amanda Young okazuje się nie być godną kontynuatorką dzieła Jigsawa, jednakże w tej części John Kramer umiera.

Piła dziedzictwo

Fot. mat. prasowe

„Piła IV”
Reżyseria: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Patrick Melton i Marcus Dunstan

Detektyw Daniel Rigg (Lyriq Bent) musi wspiąć się na wyżyny sprytu i wytrzymałości, by przerwać dzieło zniszczenia Jigsawa, o którego przeszłości znowu dowiadujemy się nieco więcej. Okazuje się, że kolejnym z powodów przemiany Johna Kramera było poronienie jego żony Jill (Betsy Russell). Gdy Rigg przechodzi ostatni wyznaczony mu test, na jaw wychodzi, że detektyw Mark Hoffman (Costas Mandylor) od samego początku stał po stronie Jigsawa.

„Piła V”
Reżyseria: David Hackl
Scenariusz: Patrick Melton i Marcus Dunstan
Agent FBI Peter Strahm (Scott Patterson) ucieka z pułapki zastawionej przez Jigsawa i następnie zaczyna obsesyjnie podążać śladami perfidnego mordercy. Bierze również pod uwagę, że detektyw Hoffman jest pośrednio uwikłany w makabryczne działania psychopaty. Dochodzi do pojedynku, z którego cało wychodzi właśnie Hoffman.

„Piła VI”
Reżyseria: Kevin Greutert
Scenariusz: Patrick Melton i Marcus Dunstan
Uważający się za kontynuatora dzieła rozpoczętego przez Jigsawa, detektyw Mark Hoffman bierze na celownik agenta ubezpieczeniowego, który miał swój niechlubny wkład w odmówienie Johnowi Kramerowi nowej, eksperymentalnej terapii, która mogłaby mężczyznę uratować. Próbując ukryć dowody swych zbrodni, Hoffman zabija jednak swoich kolegów z wydziału. Zyskuje także wroga w osobie Jill, żony Johna Kramera.

„Piła VII”
Reżyseria: Kevin Greutert
Scenariusz: Patrick Melton i Marcus Dunstan
Najnowszą ofiarą Marka Hoffmana jest guru samopomocy, który udawał jednego z ocalałych z pułapek Jigsawa. Hoffman prowadzi jednocześnie prywatną wojnę z Jill Kramer i ostatecznie udaje mu się pozbawić ją życia. Sam staje się jednak dosyć szybko ofiarą makabrycznej pułapki, gdy na scenie zjawia się ponowne dr Lawrence Gordon, wyjawiając, że umierający Jigsaw powierzył mu zadanie ochrony swej żony po jego śmierci. Każdego, kto ją choćby tknie, miała czekać straszliwa kara.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie