Europa wreszcie zaczyna się bronić? W Austrii wprowadzono ZAKAZ NOSZENIA BUREK!

Rząd austriacki wymyślił także sposób, który pozwoli na większą asymilację uchodźców.
Europa wreszcie zaczyna się bronić? W Austrii wprowadzono ZAKAZ NOSZENIA BUREK!
Fot. Unsplash
03.10.2017

Już w krótkim czasie od napływu uchodźców oraz imigrantów do Europy okazało się, że nie chcą się oni asymilować. Mało tego, są sprawcami ataków terrorystycznych, napaści, kradzieży oraz gwałtów. Donoszą o tym zagraniczne media. Z kolei mieszkańcy zachodnich krajów, gdzie jest ich najwięcej, nagrywają krótkie filmy obrazujące zachowanie przybyszów i zamieszczają je potem na YouTubie. Obraz, jaki wyłania się na tej podstawie, a zwłaszcza w oparciu o dane statystyczne na temat przestępstw zaniepokoił niektórych rządzących.

Przywódcy niektórych państw podejmują kroki, aby zapobiec eskalacji problemów. W przypadku Polski czy Węgier jest to odmowa przyjmowania uchodźców, a w innych np. zakaz noszenia burki w miejscach publicznych. Obowiązuje on częściowo we Francji, a ostatnio zdecydowała się na niego także Austria. Powodem jest przede wszystkim ostrożność, ponieważ pod zakryciem można schować ładunek wybuchowy. Kolejny ważny powód to doprowadzenie do asymilacji dwóch różnych kultur. Austriacy posunęli się w swoich działaniach jeszcze dalej. Wprowadzili dla azylantów nakaz chodzenia na zajęcia z języka oraz systemu wartości obowiązującego w Austrii, które zakończą się sprawdzeniem nabytej wiedzy. Poza tym uchodźcy i imigranci będą musieli wykonywać nieodpłatne prace społeczne. Jeżeli odmówią, utracą świadczenia finansowe. Ten ostatni wymóg jest spowodowany tym, że mnóstwo osób przyjeżdża do Europy wyłącznie w celu życia na koszt państwa i jego podatników.

Ustawa już została przegłosowana. Jeżeli chodzi o zakaz noszenia burki, w przypadku zatrzymania osoba będzie musiała zdjąć zasłonę przy funkcjonariuszu. Przy odmowie zastosowania się do tego polecenia przewidziano przewiezienie na posterunek i wyciągnięcie dalszych konsekwencji. Za noszenie burki w Austrii grozi kara grzywny w wysokości 150 euro.

Ustawa wywołała oczywiście sprzeciw środowiska muzułmańskiego oraz prezydenta Alexandra Van der Bellena – czytamy na pudelek.pl. Co o tym myślicie? Czy zmuszanie do asymilacji w ten sposób to dobry pomysł?

Zobacz także: Nie chcę imigrantów w Polsce

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
kamila (Ocena: 5) 05.10.2017 12:11
Bardzo dobrze! Nasza kultura, nasze zasady. Nie odpowiada- wracać do siebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2017 15:10
A jak się nie podoba to wracać skąd przyjechali ! Tam nie ma takiego zakazu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2017 13:47
I bardzo dobrze!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2017 08:19
Brawo Austria!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo